Roland Garros: Djokovics a budapesti győztessel találkozik

2018.06.03. 19:33
Alexander Zverev kétszer is vert helyzetből állt fel (Fotó: AFP)
A német Alexander Zverev óriási csatában harcolta ki helyét a Roland Garros negyeddöntőjében, mivel öt szettben legyűrte az orosz Karen Hacsanovot. Ellenfele az osztrák Dominic Thiem lesz a nyolc között. A korábbi világelső Novak Djokovics három szettben legyőzte a spanyol Fernando Verdascót, ő a budapesti tornát megnyerő Marco Cecchinatóval ütközik meg.

Egy villámgyors brékváltás után 4:4-ig fej fej mellett haladtak a felek, akkor azonban Hacsanov előbb három fogadóesélyt is hárított, majd elvette Zverev adogatását (4:6). A második szettben Zverev 5:4-nél három játszmalabda ellenére sem tudott egyenlíteni, de a rövidítésben már az ő akarata érvényesült (7:6, 7–4).

A harmadik játszmában az előző két meccsét is öt szettben megnyerő német elég erőtlennek tűnt, az orosz könnyedén lépett el 5:1-re, és 6:2-vel újra szettelőnybe került, ám Zverevnek volt még tartaléka, és a negyedik felvonásban előbb két bréklabdát hárított 2:2-nél, majd rögvest elvette ellenfele adogatását (6:3). A döntő játszma Zverev-brékkel indult, innentől kezdve pedig Hacsanov folyamatosan futott az eredmény után – 3:5-nél viszont újra elveszítette az adogatását (6:3).

Zverev ellenfele a negyeddöntőbenDominic Thiem lesz, mivel négy szettben legyőzte a japán Nisikori Keit. Az osztrák az első két szettben valósággal lemosta ellenfelét a pályáról (6:2, 6:0), de a harmadik menetre összekapta magát Nisikori, és 6:5-ös előnyénél elvette ellenfele szerváját (5:7). A negyedik felvonásban 3:3-nál brékelőnybe került Thiem, és 5:4-nél a második meccslabdájával már élt is (6:4).

Novak Djokovics a küzdelmes kezdetek után három szettben jutott tovább (Fotó: AFP)

Elképesztően szoros játékokkal indult a Djokovics–Verdasco meccs, az első három gém összesen 29 percig tartott, és bár Djokovicsnak négy, Verdascónak két bréklabdája volt, végül mindketten hozták adogatásukat (2:1). Amikor úgy tűnt, végre egy simább adogatójáték következik, akkor a spanyol 40:15-ről bukta el a gémet, majd a szerb a sajátját hozva 4:1-re ellépett, és előnyét végig is vitte a szett során (6:3).

A korábbi világelső brékkel indította a második felvonást, majd 3:2-es előnyénél előbb semmire elveszítette adogatását, majd semmire elvette Verdascóét – ezt követően pedig már nem hibázott (6:4). Az újabb sikeres Djokovics-fogadással indított harmadik szettben Verdescónak még volt esélye, hogy egyből visszabrékeljen, de a szerb mindkét lehetőségét hárította, majd 3:1-es előnyénél újra elvette a spanyol játékát és végül 6:3, 6:4, 6:2-re nyert.

A 12-szeres Grand Slam-torna-győztes szerb az olasz Marco Cecchinatóval csap össze a negyeddöntőben. A budapesti tornát megnyerő játékos négy szettben kiejtette a nyolcadik helyen kiemelt David Goffint – a most szerzett pontoknak köszönhetően feljön legalább a 42. helyre a világranglistán, ezzel pedig megelőzi Fucsovics Mártont (jelenleg a 45.) is.

A nők mezőnyében igencsak jó napot zártak az amerikai játékosok, hiszen Madison Keys és Sloane Stephens is nagyon magabiztosan győzött, előbbi a román Mihaela Buzarnescu ellen öt, utóbbi az észt Anett Kontaveit ellen két játékot vesztett csupán.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (39 197 000 euró, salak)