Australian Open: Djokovics és Szabalenka gond nélkül jutott a legjobb nyolc közé

2024.01.21. 09:28
Novak Djokovics csak három játékot veszített el a vasárnapi nyolcaddöntőben (Fotó: AFP)
Novak Djokovics és Arina Szabalenka személyében mindkét címvédő könnyed győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe az Ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 36 éves szerb sztár, aki 25. Grand Slam-diadalára hajt, mindössze három gémet vesztett a 20. kiemelt francia Adrian Mannarino ellen 1 óra 46 perc alatt. A világelső 101. melbourne-i mérkőzését játszotta, és ez volt sorozatban a 32. sikere, összesítésben pedig a 93. győztes meccse. Egyben beállította a legendás Roger Federer rekordját azzal, hogy 58. GS-negyeddöntőjébe jutott be.

Az előző körben Marozsán Fábiánt búcsúztató Taylor Fritzet a tavaly Australian Open-döntős görög Sztefanosz Cicipasz sem tudta megállítani. A 12. helyen kiemelt amerikai 11 vereség után először nyert GS-tornán top 10-es ellenféllel szemben. A nyolc között Fritzre Djokovics vár, akitől kikapott az eddigi nyolc találkozójukon.

Az orosz Andrej Rubljov ötjátszmás, 4:15 órás mérkőzésen verte meg az ausztrál Alex de Minaurt, aki a második és a harmadik játszmát rövidítésben megnyerte, de a negyedikben és főleg az ötödikben nem volt esélye az ötödik kiemelt ellen. Rubljov a következő körben az olasz Jannik Sinnerrel találkozik.

A fehérorosz Szabalenka csupán 66 percet töltött a pályán az orosz származású, amerikai Amanda Anisimova ellen, aki május óta mentális problémák és kiégés miatt szüneteltette a karrierjét, és Melbourne-ben tért vissza.

Szintén ott van a negyeddöntőben a US Open-címvédő amerikai Coco Gauff, aki a lengyel Magdalena Frechen gázolt át, illetve a cseh Barbora Krejcíková, aki a 16 között három játszmában megállította az eddig csodásan menetelő 16 éves orosz Mirra Andrejevát.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (kemény pálya, 86 500 000 ausztrál dollár)