Aus. Open: Sinner három szettben megverte Rubljovot, ő lesz Djokovics ellenfele az elődöntőben

B. D. K.B. D. K.
2024.01.23. 15:35
Sinner játszhat Djokoviccsal a négy között (Fotó: Getty Images)
Jannik Sinner három szettben legyőzte Andrej Rubljovot az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) második keddi negyeddöntőjében, így ő lesz Novak Djokovics ellenfele a legjobb négy között.

Ahogyan az várható volt, kiélezett összecsapást hozott Jannik Sinner és Andrej Rubljov egymás elleni mérkőzése. Az első játszmát egy brék döntötte el, az olasz 2:2-nél semmire vette el ellenfele adogatását. 6:4

A másodikban viszont már nem volt brék, mind a ketten nagyon jól védték a szervagémjeiket. A rövidítésben aztán Rubljov 5–2-re el tudott lépni, viszont Sinner a következő két pontot meg tudta nyerni fogadóként, majd miután 6–5-re fordított, ismét minibrékelt, így ezt a szettet is behúzta. 7:6 (7–5)

A negyedik helyen kiemelt játékos a harmadik játszmában 3:2-nél a meccsen másodszor is elvette az orosz adogatását, előnyét megtartotta, s győzött. 6:3

Sinner tehát – aki az eddigi öt mérkőzésén a tornán nem bukott szettet – a pénteki elődöntőben az Australian Open nagy bajnokával, az első helyen kiemelt Novak Djokoviccsal küzdhet meg.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (86 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya)