Aus. Open: könnyed győzelemmel elődöntős a világranglista-93.

D. S. B.D. S. B.
2024.01.24. 06:47
A világranglista-93. Dajana Jasztremszka búcsúztatta az Iga Swiateket kiejtő Linda Noskovát és elődöntős Melbourne-ben (Fotó: Getty Images)
Meglepetésre a világranglista 93. helyén álló ukrán Dajana Jasztremszka jutott az elődöntőbe női egyesben az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután a negyeddöntőben könnyedén nyert 80 perc alatt az Iga Swiateket búcsúztató cseh Linda Nosková ellen.

Hiába ütött több ászt és volt kevesebb kettős hibája a 19 éves Noskovának, a labdameneteket Jasztremszka tudta jóval nagyobb hatékonysággal lezárni. Ugyan a cseh nyert először játékot fogadóként, de Jasztremszka is két brékkel jelentkezett az első játszmában és első szettlabdáját ki is használta. 6:3

A második felvonás már valamivel kiegyenlítettebb játékot hozott, mindkét játékos hozta első három adogatását, de Nosková negyedik szervajátékánál már Jasztremszka volt pontosabb, ez pedig döntőnek bizonyult, a világranglista 93. helyén álló ukrán pedig innen már behúzta a meccset mindössze 80 perc alatt és pályafutása során először jutott Grand Slam-elődöntőbe. 6:3, 6:4

A világranglista-93. ukrán 1978 óta az első női teniszező, aki a selejtezőből indulva a legjobb négy közé jutott az Australian Openen.

Jasztremszka ellenfele a fináléért a világranglistán 75. orosz Anna Kalinszkaja és a 12. kiemelt kínai Cseng Csin-ven mérkőzésének győztese lesz, míg a másik ágon a második kiemelt Arina Szabalenka a negyedikként rangsorolt Coco Gauffal csap össze.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (kemény pálya, 86 500 000 ausztrál dollár)