Tenisz: Djokovics közelít az év végi világelsőséghez

Vágólapra másolva!
2023.11.02. 10:25
null
Nyolcadik alkalommal lehet Djokovics az év végi világelső (Fotó: AFP)
Novak Djokovics egyre közelebb kerül hozzá, hogy karrierje során nyolcadik alkalommal is ő legyen a férfi teniszezők között az év végi világelső.

A 36 éves belgrádi sztár a Párizsban zajló mesterverseny második fordulójában az argentin Tomás Martín Etcheverry felett diadalmaskodott magabiztosan, így már most ellépett az ATP-rangsorban második spanyol Carlos Alcaraztól, aki szerdán nagy meglepetésre elbúcsúzott a tornától a francia fővárosban.

A 24-szeres Grand Slam-győztes Párizsban még nem teheti biztossá 2023-as világelsőségét, de közelebb kerülhet ahhoz, hogy karrierje során nyolcadik alkalommal is vele kezdődjön a rangsor az év elején, erre a sportág történetében eddig csak a német Steffi Graf volt képes.

Legfrissebb hírek

Öt orosz női teniszező váltott országot az idén

Tenisz
18 órája

Januártól felfüggesztik a teniszmeccseket extrém hőség esetén

Tenisz
18 órája

Novak Djokovics Adelaide-ben tér vissza

Tenisz
19 órája

Temesvári Andrea a Billie Jean King-kupa-bizottság tagja lett

Tenisz
2025.12.11. 11:39

Udvardy Panna négy helyet javított a teniszezők világranglistáján

Tenisz
2025.12.08. 08:56

Babos Tímea korábbi Grand Slam-döntőssel indul a januári tornákon

Tenisz
2025.11.27. 10:18

Udvardy Panna kiosztott egy biciklit Buenos Airesben

Tenisz
2025.11.26. 10:51

„Eléggé belehúztunk” – Bardóczky Kornél a Davis-kupa sorsolásáról

Tenisz
2025.11.23. 14:49
Ezek is érdekelhetik