Wimbledon: kiesett a világelső – Szvitolina búcsúztatta Swiateket

2023.07.11. 16:31
Iga Swiatek a negyeddöntőben búcsúzott (Fotó: Getty Images)
A füves borítású wimbledoni tenisztorna női egyes versenyének keddi negyeddöntőjében Elina Szvitolina meglepetésre három szettben búcsúztatta a világelső Iga Swiateket, míg Markéta Vondrousová legyőzte a negyedik helyen kiemelt Jessica Pegulát.

SWIATEK–SZVITOLINA

A világelső Iga Swiatek remekül kezdett, hiszen rögtön elvette Elina Szvitolina adogatását. Az ukrán játékos visszabrékelt, ám 2:2 után ismét elbukta a szerváját. Iga Swiatek 5:4-nél a szettért adogathatott, de Szvitolina sorozatban négy pontot nyerve egyenlített. Sőt, 6:5-ös vezetésnél az első játszmalabdáját fogadóként kihasználta, 7:5-re hozta a játszmát.

A második szett is Swiateknek indult jobban, 1:1-nél brékelt. 3:2-nél azonban Szvitolina visszajött. Onnantól fej fej mellett haladtak. A világelsőnek 4:4-nél két bréklabdája is volt, de egyiket sem tudta kihasználni. Swiatek később kétszer is a meccsben maradásért adogathatott, de összesen egy pontot veszítve megoldotta ezeket a játékokat. A rövidítésben aztán Szvitolina minibrékkel 4–1-re ellépett, ám Swiatek három pontot nyerve egalizált (4–4), 6–5-nél pedig fogadóként pontot nyerve egyenlített. 6:7

A harmadik szett meglehetősen simán alakult, a világelső kétszer is elveszítette az adogatását, s erre nem volt válasza, így 7:5, 6:7, 6:2-es vereséggel a negyeddöntőben búcsúzott Wimbledontól.

PEGULA–VONDROUSOVÁ

Jessica Pegula számára indult jobban a mérkőzés, aki máris az első fogadójátékát meg tudta nyerni. Markéta Vondrousová egyből visszabrékelt, majd 2:2-nél ismét elvette ellenfele adogatását. A szettet a cseh elvitte, köszönhetően annak, hogy az első szervája mögött 74 százalékban nyerte meg a pontokat, míg Pegula csak 50 százalékban. 6:4

A második játszmában az amerikai lány jobban vigyázott az adogatásaira, egyszer sem veszítette el, miközben kétszer is brékelni tudott. 2:6

A döntő szett azután szakad félbe (be kellett húzni a tetőt), hogy Pegula elvette Vondrousová szerváját. A játék 3:1-ről folytatódott, s az első szervagémjüket mindketten hozták. 4:2-nél azonban Pegula elbukta az adogatását, majd Vondrousová egyenlített (4:4). Hatalmas labdameneteket játszottak, a legnagyobbat 4:4, 40 egyenlőnél. Vondrousová aztán nagy nehezen brékelni tudott, majd kiszerválta a meccset. 6:4