US Open: Azarenka a teniszezők kötelező beoltását szorgalmazza

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
Vágólapra másolva!
2021.09.02. 11:50
null
Viktorija Azarenka szerint mindenki szeretne biztonságban lenni és folytatni akarja a munkáját (Fotó: AFP)
A női világranglista 19. helyén álló fehérorosz Viktorija Azarenka szerint bizarr, hogy az amerikai nyílt teniszbajnokságra csak olyan szurkolókat engednek be, akik be vannak oltva a koronavírus ellen, a játékosoknak viszont nem kötelező a vakcina beadatása.

 

„Szeretném, ha elkezdődne a párbeszéd a játékosok között, mert azt hiszem, elkerülhetetlen, hogy valamikor kötelező legyen az oltás, ahogyan más bajnokságokban is. Tudom, hogy sok vita folyik erről, de szerintem mindannyian biztonságban akarunk lenni és folytatni akarjuk a munkánkat" – magyarázta Azarenka, aki a második fordulóban szerdán két szettben győzött az olasz Jasmine Paolini ellen.

A New Yorkban zajló US Open az első tenisztorna, amit a rajongók csak oltási igazolás bemutatásával tekinthetnek meg a helyszínen. A döntést kevesebb mint 72 órával az első meccsek kezdése előtt hozták meg.

Szombaton a skót Andy Murray is úgy foglalt állást, hogy a teniszezőknek be kellene oltatniuk magukat, ha járni akarják a világot.

Korábban több éljátékos – például Novak Djokovics, Sztefanosz Cicipasz és Danyiil Medvegyev – aggodalmának adott hangot az oltással kapcsolatban. Medvegyev szerdán megjegyezte, hogy szerinte nem a játékosok döntenek az ügyben, hanem a sportág irányító testületei.

Legfrissebb hírek

Marozsán búcsúzott Torontóban

Tenisz
Tegnap, 7:24

Babos és Stefani nagy csatában kikapott a montreali teniszversenyen

Tenisz
2025.08.01. 20:49

Bondár Anna nehéz első szett után jutott tovább Varsóban

Tenisz
2025.07.29. 19:18

Marozsán Fábián könnyed győzelemmel kezdett Torontóban

Tenisz
2025.07.29. 08:30

Oszaka tíz hónap közös munka után elköszönt a sztáredzőtől

Tenisz
2025.07.28. 12:28

Marozsán és Bondár is rontott a világranglistán

Tenisz
2025.07.28. 09:33

Leylah Fernandez 70 perc alatt lemosta Anna Kalinszkaját a washingtoni döntőben

Tenisz
2025.07.27. 22:34

Udvardy a negyeddöntőben búcsúzott Palermóban

Tenisz
2025.07.25. 22:45
Ezek is érdekelhetik