Tenisz: Alexander Zverev az ATP-t kritizálta

2021.03.23. 11:53
null
Zverev idei első tornáját nyerte a múlt hét végén Mexikóban (Fotó: AFP)
Néhány nappal acapulcói tornagyőzelme után kritizálta a férfi versenyeket szervező ATP-t Alexander Zverev, a tenisz-világranglista hetedik helyezettje – közölte az MTI.

„Csak arra összpontosítanak, hogy gazdaságilag minden rendben legyen – mondta a 23 éves német játékos a Bildnek. – A teniszezők véleménye nem élvez elsőbbséget náluk. Ez nagy kár, mert az ATP-nek éppen a játékosokat kellene képviselnie. Jelenleg azonban nyilvánvalóan inkább a versenyrendezőket képviseli.”

Zverev – a világelső szerb Novak Djokovichoz hasonlóan – azt szorgalmazta, hogy a tornákat egy helyen bonyolítsák le, ezzel is minimalizálva az utazásokat és a koronavírus terjedésének kockázatát.

„Ez nem érdekelte az ATP-t” – jelentette ki Zverev, aki ezen a héten Miamiban szerepel.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics nagy csatában jutott tovább, az első kiemelt vár rá

Tenisz
2026.06.10. 16:00

Jekyll, Hyde és a Garros – Moncz Attila publicisztikája

Tenisz
2026.06.09. 23:21

Alexander Zverev a legjobb játékos GS-cím nélkül? Többé már nem!

Tenisz
2026.06.09. 10:39

Roland Garros: Cobolli szerint Zverev pályafutása miatt is megérdemelte a Grand Slam-győzelmet

Tenisz
2026.06.08. 08:47

Zverev megcsinálta, óriási mérkőzésen nyerte meg első GS-tornáját Cobolli ellen

Tenisz
2026.06.07. 19:53

Roland Garros: Zverev bejutott a döntőbe, csupán egy lépésre van élete első GS-diadalától

Tenisz
2026.06.05. 17:45
Ezek is érdekelhetik