Wimbledon: nem sikerült a bravúr, Balázs kikapott Granollerstől

2019.06.27. 14:23
Balázs Attila nem jutott fel a wimbledoni teniszbajnokság főtáblájára (Fotó: Török Attila)
Az angol nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének selejtezőjében a korábban világranglista-19., jelenleg a 105. helyet elfoglaló 33 éves, spanyol Marcel Granollers három játszmában legyőzte a pályafutása során először Grand Slam-torna főtáblájáért játszó, 207. helyen rangsorolt Balázs Attilát.

Granollers nagy lendülettel vetette bele magát az idén júniusban talán élete formájában teniszező Balázs elleni mérkőzésbe: gyorsan semmire hozta az első adogatását, majd másodszor fogadva brékelte ellenfelét. Balázst sem kellett azonban félteni, rögtön visszavette a bréket (3:2), a folytatásban pedig mind a ketten sorra hozták saját adogatásukat – a spanyol 5:4-es vezetésénél egy játszmalabdát is hárított Balázs –, így jöhetett a rövidítés.

Ebben Granollers koncentrált jobban, ő kétszer vette el Balázs adogatását, amiből a 30 éves magyar teniszező csak egyet szerzett vissza, és 6–3 után ugyan két szettlabdát is hárított, végül a spanyol nyerte meg 7–5-re a rövidítést és vele a 64 percesre nyúló első játszmát is (7:6).

A második szett már sajnos jóval simább lett: ismét Granollers vitte be az első „találatot”: négy hozott saját adogatást követően 2:2-nél brékelte Balázst, aki a folytatásban már nem tudott visszavágni. Sőt, Granollers az 5:3-as vezetésénél újra, ezúttal semmire vette el Balázs szervajátékát (6:3).

A selejtező 3. fordulójában már három nyert játszmáig tartanak a küzdelmek, s a felek szinte lemásolták a második szettet, hiszen ez is 36 percig tartott és 6:3 lett a spanyolnak. Pedig nem úgy indult, hogy ez lesz a vége, mert Balázs kapásból elvette ellenfele adogatását. Granollers 2:1-es hátrányból brékelve egyenlített, majd 4:3-as vezetésénél is elvette Balázs adogatását, aztán gyorsan hozta a sajátját, amivel 6:3-ramegnyerte a játszmát, s 3:0-ra a meccset is.

Ezzel Balázs Attila búcsúzott a férfi egyes küzdelmeitől, ami számára így is pályafutása legsikeresebb Grand Slam-tornás szereplése, hiszen korábban egy GS-versenyén sem jutott még ilyen közel a főtáblához.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (38 000 000 font, fű)