Tenisz: a „visszavágó” is Federeré, Nadal is elődöntős

2015.10.30. 23:34
A hatszoros bázeli tornagyőztes, korábbi világranglista-vezető svájci Roger Federer döntő szettben legyőzte a belga David Goffint, így bejutott a legjobb négy közé.

A tavalyi finálé „visszavágóján” – akkor 6:2, 6:2-re nyert Federer – a svájci az első, megnyert szett után a másodikban egymásután kétszer is elbukta az adogatását, így a belga egyenlíteni tudott, a döntő felvonásban azonban már nem volt kérdés.

Szintén a négy közé jutott a Federerhez hasonlóan korábban a férfi teniszranglistát szintén vezető spanyol Rafael Nadal, miután szetthátrányból fordítva legyőzte a 2014-es US Opent megnyerő horvát Marin Cilicet.

Nem a horvátok napja volt Bázelben: Ivo Karlovic 32 ásza is kevésnek bizonyult Richard Gasquet ellen. Az ötödik helyen kiemelt francia játékos 2 óra 25 perces csatában, meccslabdát hárítva győzte le 211 centis ellenfelét.

ATP 500-AS TORNA, BÁZEL (1 575 295 euró, kemény pálya)

Federer (svájci, 1.)–Sock (amerikai)
Nadal (spanyol, 3.)–Gasquet (francia, 5.)

ATP 250-AS TORNA, VALENCIA (1 745 040 euró, kemény pálya)

Pospisil (kanadai)–Brands (német) 6:3, 6:3
Sousa (portugál)–Cuevas (uruguayi) 6:4, 6:4
Bautista-Agut (spanyol, 7.)–M. Zverev (német) 6:4, 6:3
Johnson (amerikai)–García-López (spanyol, 6.) 7:5, 6:4
Pospisil (kanadai)–Sousa (portugál)
Bautista-Agut (spanyol, 7.)–Johnson (amerikai)Federer – a svájci az első, megnyert szett után a másodikban egymásután kétszer is elbukta az adogatását, így a belga egyenlíteni tudott, a döntő felvonásban azonban már nem volt kérdés.

Bautista-Agut (spanyol, 7.)–Johnson (amerikai)