Djokovics ezúttal is hibátlanul kezdett, Serena hengerelt

2013.06.25. 23:07
Novak Djokovics sorozatban 11. GS-tornáját nyitotta háromszettes győzelemmel (Fotó: Action Images)
Az Angol nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének első fordulójában a világelső szerb Novak Djokovics három szorosabb játszmában nyert, így bejutott a második körbe, csak úgy, mint a női címvédő Serena Williams, aki Babos Tímea párospartnerét verte meg nagyon simán.

FÉRFIAK

A szerb klasszis sorozatban a 11. Grand Slam-tornáját kezdte szettveszteség nélküli sikerrel – ebbe egy, az ellenfele által feladott találkozó is beleszámít –, összességében pedig 147–28-ra módosította mérlegét a négy nagy tornán.

Djokovicshoz hasonlóan az ukrán Alekszandr Dolgopolov (26.) is háromszettes sikerrel nyitott – a portugál Gastao Elias ellen.

A 4. helyen kiemelt spanyol David Ferrer négy szettben legyőzte az argentin Martín Alundot. Alund egészen a harmadik szett hajrájáig tartotta magát, ott azonban Ferrer 4:5-ről 7:5-re fordított, a döntő játszmában pedig már nem adott esélyt. A spanyol ugyanakkor a negyedik felvonásban egy labdamenet végén megcsúszott, és óriási ordítás mellett a földre rogyott, de szerencsére az ijedtség nagyobb volt a sérülésnél, és tudta folytatni a mérkőzést.

Ferrerhez hasonlóan a 9. helyen kiemelt francia Richard Gasquet is négy szettre kényszerült, a spanyol Marcel Granollers ellen hátrányból fordítva nyert, míg a hetedikként rangsorolt cseh Tomás Berdych, a 17. kiemelt kanadai Milos Raonic és a bolgár Grigor Dimitrov (29.) is játszmaveszteség nélkül ment tovább.

Igencsak megizzadt viszont Andreas Seppi (23.), az üzbég Denis Istomin a két rövidítésben elbukott játszma után kiegyenlített, de az ötödik felvonásban már nem bírt az olasz játékossal.

A nyolcadikként rangsorolt Juan Martín del Potro két sima és egy szorosabb szettben legyőzte a spanyol Albert Ramost. Del Potro ellenfele a 2. körben az amerikai Jessi Levine lesz, aki ugyan leadta kétszettes előnyét Guido Pella ellen, de a döntő játszmában az argentin feladta a mérkőzést.

Szintén korábban ért véget a 16. helyen kiemelt német Philipp Kohlschreiber mérkőzése, Dodig az első két felvonást ugyan elbukta, de innen visszakapaszkodva kiegyenlített, majd a döntő szettben a favorit feladta.

Sam Querrey is csatlakozott a 0:2-ről egyenlítők táborához, de a 21. helyen rangsorolt amerikai az utolsó játszmában nem bírt az ausztrál Bernard Tomiccsal, így kiesett.

Továbbjutott viszont a 12. helyen kiemelt japán Nisikori Kei, a mögötte rangsorolt német Tommy Haas – 100. győzelme volt a 35 éves játékosnak Grand Slam-tornán –, a dél-afrikai Kevin Anderson (27.) és a francia Jérémy Chardy (28.) is, szettet ráadásul csak utóbbi bukott – egyet.

A 19. helyen kiemelt francia Gilles Simon három szettben kikapott a spanyol Feliciano Lópeztől.

A két játékos a hétvégén az eastbourne-i torna fináléjában is összecsapott egymással, akkor egy-egy rövidítéses szett megnyerése után a döntő játszmában López lenullázta a 2. helyen kiemelt Simont.

Ezúttal López ennyire simán egy szettet sem nyert meg, „cserébe" viszont egyet sem bukott el – bár a harmadik felvonást csak óriási csatában, 13–11-es rövidítésben húzta be.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (16 100 000 font, fű)
Kudla (amerikai)–Duckworth (ausztrál) 6:4, 6:2, 3:6, 4:6, 6:1
Dodig (horvát)–Kohlschreiber (német, 16.) 4:6, 6:7, 7:6, 6:3, 2:1-nél Kohlschreiber feladta

A 2. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA – ÁGRAJZ SZERINT

Djokovics (szerb, 1.)–Reynolds (amerikai)
Struff (német)–Chardy (francia, 28.)
López (spanyol)–Mathieu (francia)
Wang (tajvani)–Haas (német, 13.)
Gasquet (francia, 9.)–Szoeda (japán)
Blake (amerikai)–Tomic (ausztrál)
K. Anderson (dél-afrikai, 27.)–Przysiezny (lengyel)
Brands (német)–Berdych (cseh, 7.)
Ferrer (spanyol, 4.)–Bautista-Agut (spanyol)
Giraldo (kolumbiai)–Dolgopolov (ukrán, 26.)
Raonic (kanadai, 17.)–Sijsling (holland)
Kudla (amerikai)–Dodig (horvát)
Nisikori (japán, 12.)–L. Mayer (argentin)
Llodra (francia)–Seppi (olasz, 23.)
Dimitrov (bolgár, 29.)–Zemlja (szlovén)
Levine (amerikai)–Del Potro (argentin, 8.)
Darcis (belga)–Kubot (lengyel)
Robert (francia)–Paire (francia, 25.)
Isner (amerikai, 18.)–Mannarino (francia)
Brown (német)–Hewitt (ausztrál)
Almagro (spanyol, 15.)–Rufin (francia)
Stepánek (cseh)–Janowicz (lengyel, 24.)
J. Melzer (osztrák)–Reister (német)
Sztahovszkij (ukrán)–Federer (svájci, 3.)
Tsonga (francia, 6.)–Gulbis (lett)
Verdasco (spanyol)–Benneteau (francia, 31.)
Mónaco (argentin, 22.)–Ram (amerikai)
De Schepper (francia)–Cilic (horvát, 10.)
Troicki (szerb)–Kuznyecov (orosz)
Pospisil (kanadai)–Juzsnij (orosz, 20.)
Robredo (spanyol, 32.)–Mahut (francia)
Lu Jen-hszün (tajvani)–Murray (brit, 2.)

Serena Williams nem adott esélyt Babos Tímea párospartnerének (Fotó: Action Images)

NŐK

A címvédő, ötszörös wimbledoni győztes amerikai Serena Williams két sima szettben legyőzte Babos Tímea párospartnerét, a luxemburgi Mandy Minellát.

A világelső Williams ellenfele a következő körben a Cseng Csiét két játszmában legyőző francia Caroline Garcia lesz.

Willamshez hasonlóan sikerrel vette az első kört a 14.-ként rangsorolt ausztrál Samantha Stosur, a kínai Peng Su-aj (24.), a német Mona Barthell (30.), az olasz Roberta Vinci (11.) és a hatodik kiemelt Li Na is.

A 2011-es Roland Garros győztes kínai ellenfele a második fordulóban az elmúlt két hétben két tornát is megnyerő román Simona Halep lesz, aki döntő szettben gyűrte le Olga Govorcovát. A románok Alexandra Cadantu sikerének is örülhettek, ő a 28. helyen kiemelt osztrák Tamira Paszeket győzte le egy sima és egy szorosabb játszmában.

Nagy meglepetésre a tizedikként rangsorolt orosz Marija Kirilenko máris kiesett, miután két játszmában kikapott a hazai Laura Robsontól. Utóbbi egyébiránt 8. győzelmét szerezte meg Grand Slam-versenyen, ezek közül pedig ez már a negyedik volt kiemelt ellenféllel szembeni.

Nagy verést kapott Anasztaszija Pavljucsenkova, a 21. helyen kiemelt orosz csupán egy játékot nyert meg a bolgár Cvetlana Pironkova ellen.

Sokkal jobban a 13. helyen kiemelt orosz Nadja Petrova sem jár, ő öt gémet nyert a cseh Karolína Plisková ellen, míg a 31.-ként rangsorolt svájci Romina Oprandi feladni kényszerült a döntő játszmát.

A 23. helyen kiemelt német Sabine Lisicki két sima játszmában legyőzte az olasz Francesca Schiavonét, a cseh Klára Zakopalová pedig a szlovák Daniela Hantuchovát búcsúztatta.

Sikerrel kezdett a múlt héten Eastbourne-ben tornagyőzelmet szerző orosz Jelena Vesznyina is, ő a cseh Andrea Hlaváckovát múlta felül két felvonásban.

Babos Tímea mérkőzéséről bővebben ide kattintva olvashat!