Roger Federer most John McEnroe 23 éves csúcsát állította be

2007.06.03. 15:58
Beállította John McEnroe rekordját Roger Federer a francia nemzetközi teniszbajnokságon, miután a 4. fordulóban sem veszített játszmát. Az orosz Mihail Juzsnij elleni 7:6 (7-3), 6:4, 6:4-es sikerével a svájci világelső sorozatban 11 Grand Slam-meccset nyert szettveszteség nélkül, ami eddig csak McEnroe-nak sikerült.
Roger Federer: úton az újabb rekordok felé
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki nyeri 2007-ben a férfi egyest a Roland Garroson?

Írja be az itt látható számot!
Federer már a negyeddöntőre készülhet, és ha a spanyol Tommy Robredo ellen nem veszíti el az első szettet a nyolc között, akkor már egyedüli csúcstartó lesz McEnroe előtt.

Robredo az olasz Filippo Volandrit győzte le három szettben, 6:2, 7:5, 6:1-re a 32 között.

Federer mostani szériája egyébként még Melbourne-ben, az ausztrál nemzetközi bajnokágon kezdődött, amelyet megnyert.

Az amerikai McEnroe 1984-ben állította fel a rekodot, amikor a wimbledoni Grand Slam-torna második fordulójától a US Open negyeddöntőéig minden játszmát megnyert.

A 25 éves Federernek Párizsban a végső győzelem a célja, és ha ez sikerül neki, akkor megszerzi az egyetlen olyan trófeát, amelyet még nem őrizhet a vitrinjében: a négy nagy viadal közül egyedül a Roland Garroson nem sikerült nyernie.

A svájci kiválóság lehet ugyanakkor Don Budge és Rod Laver után a harmadik férfiteniszező, aki egy időben mind a négy Grand Slam-versenyen címvédőnek mondhatja magát.

FRANCIA NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG (PÁRIZS)