Téli olimpia: Graabak párja úgy izgult, hogy majdnem beindult nála a szülés

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2022.02.09. 20:29
Jörgen Graabak ezüstérmes lett (Fotó: Getty Images)
Az északi összetettben ezüstérmes Jörgen Graabak párját nem sok választotta el attól, hogy megszülje közös gyermeküket, miközben a norvég óriási csatát vívott a győzelemért a pekingi téli olimpián.

A kétszeres olimpiai bajnok a szerdai versenyben a vele együtt nagyot hajrázó német Vinzenz Geiger mögött lett második, mindössze 0.8 másodperc hátránnyal. Az otthon szurkoló várandós párja az utolsó kilométert követve annyira felizgatta magát, hogy azt hitte, eljött a szülés ideje.

„Attól tartottam, hogy a verseny közben megindul a szülés, a pulzusom kétszázon volt” – mesélte Ida Bekken a Verdens Gang című internetes norvég lapnak.

Graabak a normálsáncos síugrás után kilencedik volt, a 10 kilométeres szabadstílusú sífutásnak 1 perc 16 másodperccel az éllovas japán Jamamoto Rjota után és 10 másodperccel a végül győztes Geiger előtt vághatott neki.

„Nem találok szavakat azzal kapcsolatban, amit ma véghez vitt” – kommentálta Bekken párja teljesítményét. Graabak a lapnak úgy nyilatkozott: társa jelentős szerepet játszott a sikerében.

„Ha az ő támogatása nincs, ez ma nem történhetett volna meg” – utalt arra, hogy ezüstérmes lett.

TÉLI OLIMPIA, PEKING 2022
ÉSZAKI ÖSSZETETT, GUNDERSEN-VERSENY (NORMÁL SÁNC/10 KM)
1. Vinzenz Geiger (Németország) 25:07.7 perc
2. Jörgen Graabak (Norvégia) +0.8 mp
3. Lukas Greiderer (Ausztria) +6.6
4. Johannes Lamparter (Ausztria) +9.0
5. Johannes Rydzek (Németország) +21.8
6. Ilkka Herola (Finnország) +25.4

A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)