Szocsi 2014: Kowalczyk törött lábbal nyerte meg a 10 km-t

2014.02.13. 12:19
Justyna Kowalczyk fölényesen nyerte a versenyszámot (Fotó: Reuters)
A női  sífutók 10 km-es klasszikus stílusú versenyét rendezték meg csütörtökön a Szocsiban zajló téli olimpián. A győzelmet a lengyel Justyna Kowalczyk szerezte meg a svéd Charlotte Kalla és a norvég Therese Johaug előtt. A magyar Simon Ágnes a 69. helyen végzett.

A lengyel versenyző saját állítása szerint lábközépcsont-repedéssel versenyzett, és január eleje óta így készült. De így is fölényes sikert aratott, hiszen már féltávnál tíz másodperces előnye volt legfőbb riválisával, a norvég Marit Björgennel szemben, amely nyolc kilométernél már a duplájára nőtt.

A norvég ráadásul teljesen elfáradt a végére, és így a címvédő svéd Kalla, honfitársnője, a tavalyi világbajnok Johaug és a finn Aino-Kaisa Saarinen is megelőzte, végül csak ötödik lett.

A hetvenöt induló között 71-es rajtszámmal a magyar Simon Ágnes is indult, aki az első időmérőnél 69., fél távnál és 8 km-nél is egy helyet hátracsúszva a 70. volt, de jó hajrával visszaelőzte mongol vetélytársnőjét, és a 69. helyen végzett.