Keszler Andrea jó időeredményének köszönhetően sikerrel vette az első selejtezőkört 500 méteren a Debrecenben zajló rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokság szombati napján.
Keszler az első futamban kapott helyet a szám kétszeres olimpiai bajnoka, a 16-szoros vb-győztes, világcsúcstartó kínai Vang Meng, a pénteken 1500-on döntős, Európa-bajnok brit Elise Christie, valamint a spanyol Ainara Equisoain társaságában. A magyar korcsolyázó a rajtnál azonnal megpróbálta megelőzni brit riválisát, miközben a kínai már a startnál az élre állt. Keszlernek az előzés nem sikerült, Christie pedig ellépett tőle, így a hazai versenyző a papírformának megfelelően harmadik lett, időeredménye azonban elég volt a továbbjutáshoz.A selejtezőkből a futamok első két helyezettje, valamint a két legjobb időt elért harmadik került a következő körbe.„Azt beszéltük meg az edzőmmel, hogy rögtön megpróbálom megelőzni a britet, aztán amíg lehet, addig próbálom tartani a második helyet – mondta az MTI-nek Keszler. – Az első kanyarban sajnos összeértünk egy kicsit, ez pedig az időmön is meglátszott, de nagyon örülök, hogy végül ez is elégnek bizonyult a továbbjutáshoz.”A Főnix Csarnok nagyjából 1000 fős közönsége Heidum Bernadettnek is szurkolhatott, neki azonban nem volt szerencséje, erős futamba került, ráadásul a rajtja sem sikerült túl jól, így a selejtező első fordulójában búcsúzni kényszerült.
Legfrissebb hírek

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos
Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

Demjén Patrik visszatér az MTK-hoz – hivatalos
Labdarúgó NB I
2026.06.12. 11:03

A DVSC-től szerződtetett U-válogatott játékost a Vasas
Labdarúgó NB I
2026.06.11. 12:25

A DVSC izraeli-magyar védőt szerződtetett
Labdarúgó NB I
2026.06.10. 17:22
Ezek is érdekelhetik



