Cantona: Azért rúgtam le, hogy örüljenek a nézők

Vágólapra másolva!
2011.03.05. 12:44
null
Eric Cantona nem az a megbánós típus (Fotó: Action Images)
Még önmagához képest is meglepő magyarázatot adott a Manchester United egykori francia legendája az emlékezetes kung-fu rúgásra.

„Ez volt karrierem csúcspontja" – mondta Eric Cantona, a Manchester United volt francia futballistája az amerikai ESPN csatorna munkatársának, Dan Walkernek adott interjúban. Később persze megjegyezte, hogy csak viccelt, viszont arra a kérdésre, hogy miért csinálta, egészen meglepő választ adott.

„A szurkolókért csináltam. Azért, hogy örüljenek. Az emberek a hétköznapokon teli vannak stresszel, feszültséggel, egy csomó dolgot szeretnének megtenni, de nem merik. Én megtehettem, és meg is tettem, azért, hogy örömöt szerezzek nekik."

A Manchester United története legjobb játékosának választott futballista ugyanakkor hangsúlyozta, hogy hibázott, és egyáltalán nem tartja követő példának a viselkedését. Mint mondta, elsősorban a média tette legendává ezt a mozdulatot, de ő nem szeretné, ha a úgy állítanák be a viselkedését, mint követendő példát.

Az interjúban megkérdezték az érmeiről és a trófeáiról is. Angliában négy Premier League elsőséget, két FA-kupa és három Charity Shield győzelmet ünnepelhetett, de fogalma sincs, hogy hol vannak az érmei.

„Tényleg nem tudom, mert nem foglalkozom velük. Nem nézek visszafelé, mindig előre nézek. Az ember könnyen az emlékei rabja lehet. Én azonban szabad akarok lenni, ezért mindig a holnapra gondolok."

Cantona 1995. január 25-én a Selhurst Parkban egy Premier League mérkőzésen kiállítása után összeszólalkozott a házigazda Crystal Palace egyik drukkerével. A szurkoló heccelésére a francia támadó egy mellmagasságban bevitt kung-fu rúgással válaszolt. A szövetség 20 ezer fontra büntette, az MU pedig a szezon hátralévő négy hónapjára felfüggesztette.

Cantona azóta volt már a francia strandlabdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya is, januárban pedig kinevezték a New York Cosmos sportigazgatójává. Célja, hogy a patinás csapatot, ahol egykor Pelé és Beckenbauer is játszott, újra visszavigye a profi ligába.

EGY RÚGÁS ITT, EGY RÚGÁS OTT
Legfrissebb hírek

A liverpooli drukkerek szerint Szoboszlai Dominik az idény legjobb játékosa – videó

Angol labdarúgás
11 órája

Az idény során másodszor lett a hónap legjobbja Szoboszlai Dominik a Liverpoolnál

Angol labdarúgás
11 órája

Ki hitte volna? – Ruben Amorim lett a hónap edzője a PL-ben

Angol labdarúgás
14 órája

Arne Slot Szoboszlairól: Az idény kezdete óta kiemelkedő, de most saját magát is túlszárnyalta

Angol labdarúgás
16 órája

Szoboszlai Dominik a Liverpoolban is csapatkapitány lehet

Légiósok
17 órája

Kl: Baráthék ikszeltek Prágában, Bolláék a Craiovától is kikaptak

Európa-konferencialiga
2025.11.06. 23:00

Ötös lista: ők robbantak be igazán a Premier League-be az ősz során

Angol labdarúgás
2025.11.06. 17:28

Az igazi Szuperliga Angliában van – remekelnek a PL-csapatok a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2025.11.06. 13:08
Ezek is érdekelhetik