Spanyol Szuperkupa: 11-esekkel a döntőbe jutott a Barcelona

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.01.13. 20:50
Sok helyzetet kihagyott az első félidőben a Sociedad (Fotó: AFP)
A Barcelona bejutott a spanyol Szuperkupa döntőjébe, miután az elődöntőben tizenegyesekkel legyőzte a helyzetek sorát elrontó Real Sociedadot. A fináléban a katalánok a Real Madriddal vagy az Athletic Bilbaóval találkoznak.

SPANYOL SZUPERKUPA
ELŐDÖNTŐ
Real Sociedad–FC Barcelona 1–1 (0
1, 11, 11)– 11-esekkel 2–3
Córdoba,Reale Aréna,zárt kapuk mögött. Vezette:Munuera Montero
Real Sociedad:Remiro – Gorosabel (Zaldua, 91.; J. Bautista, 120.), Zubeldia, Le Normand, Monreal – Guridi (Barrenetxea, 81.), Ander Guevara (Zubimendi, 106.), Merino – Portu (Januzaj, 103.), Isak (Willian José, 91.), Oyarzabal.Vezetőedző:Imanol Alguacil
Barcelona:Ter Stegen – Mingueza (Firpo, 114.), R. Araújo, Lenglet, Alba – F. de Jong, S. Busquets (Pjanic, 91.), Pedri (Puig, 91.) – O. Dembélé, Braithwaite (Trincao, 78.), Griezmann.Vezetőedző:Ronald Koeman
Gólszerző:Oyarzabal (51. – 11-esből), ill. F. de Jong (39.)

A koronavírus-járvány miatt spanyolországi minitornán dől el a spanyol Szuperkupa sorsa idén, két elődöntő utáni fináléban derül majd ki, kié lesz a trófea. Az első mérkőzést a Real Sociedad és a Barcelona vívta, és mintha megzavarta volna a katalánokat, hogy a remek formában lévő Lionel Messi kisebb sérülése miatt nem léphetett pályára, mert a Real sorra alakíthatta ki a helyzeteket.

Amelyeket mind ki is hagyott, Portu, Alexander Isak és Robin Le Normand is hibázott, nem úgy a másik kapu előtt Frenkie de Jong, aki akrobatikus mozdulattal fejelt a léc alá Antoine Griezmann beadását követően.

De Jong nem sokkal a szünet után teljesen fölöslegesen összehozott egy büntetőt a Sociedadnak, Mikel Oyarzabal lába pedig nem remegett meg, majd a holland hamarosan gólt szerezhetett volna, de elcselezte a ziccerét (1–1).

Martin Braithwaite is csipkedte magát, de csak három kisebb helyzetig jutott, majd hirtelen „leült” a mérkőzés. Ronald Koeman beküldte a hajrára Trincaót Braithwaite helyére, de ettől sem játszott jobban a Barcelona, jöhetett a hosszabbítás.

Amely előtt Riqui Puig és Miralem Pjanic, illetve a Barcelona ellen sokszor eredményes Willian José is pályára lépett, illetve az a Joseba Zaldua, aki első labdaérintéséből majdnem megrúgta élete gólját, de hatalmasat védett Marc-André ter Stegen, majd Ousmane Dembélé rontott kecsegető helyzetben.

Az „utolsó játékrészben” Griezmann és Oyarzabal lőtt közelről a kapusba, a csereként beszálló Adnan Januzaj is kihagyott egy helyzetet, majd szabadrúgásból megzörgette a bal oldali kapufát. Következhettek a tizenegyesek, s a műfajban a Barcelona volt a jobb (11-esekkel 2–3), a fináléban a katalánok a Real Madriddal vagy az Athletic Bilbaóval találkoznak.

ELŐDÖNTŐ, csütörtök
20.55:
Real Madrid–Athletic Bilbao (Tv: Digi Sport2) – élőben az NSO-n!

De régen is volt...

Ter Stegen 41 tizenegyessel nézett szemközt a Barca színeiben, 11-et megfogott!

Ter Stegen a meccs embere. A Barca 1998 óta most vett részt először 11-espárbajban.

ELDŐLHET... EL IS DŐLT, Riqui Puig jobbal a bal sarokba talál, Remiro jobbra el, 2–3, továbbjutott a Barcelona!

Ez bent, ballal a jobb alsóba lő Adnan Januzaj. Ter Stegen érezte, de bent: 2–2!

Antoine Griezmann
ballal a jobb felső fölé lő, jócskán, marad az egy kettő!

Mikel Merino ballal nem hibázik, a jobb felsőbe lő: 1–2!

Miralem Pjanic jobbal magabiztosan a kapuba lő, a jobb sarokba, félmagasan: 0–2!

William José is kihagyja, a bal alsóba lőne, de odaér Ter Stegen!

Az első gól, Ousmane Dembélé jobbal a bal alsóba lő, a kapus jobbra el. 0–1!

Dettó, Mikel Oyarzabal ballal a jobb alsóba lőne, de véd Ter Stegen.

Ez sincs bent, Frenkie de Jong jobbal a jobb oldali kapufára lő! Laposan.

Jon Bautista jobbal a bal sarok felé lő, de eléri a labdát Ter Stegen!

120+2. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDEJE IS!

120. perc Jon Bautista be, Zaldua le. A csere cseréje.

118. perc KAPUFA! Puig kezezése után szabadrúgás, kissé jobbról, 24 méterről, ballal a bal oldali kapufára lő, félmagasan Januzaj! Ter Stegen hatalmasat repült, de ezt nem érhette el.

115. perc Egy gyors kapuskirúgással Januzaj megindul, az ötös jobb sarka elől ballal ellő a kapu túlsó alsó sarka mellett!

114. perc Júnior Firpo be, Mingueza le.

112. perc Griezmann a sorfalba lő, Puig visszaszerzi, Alba a bal alsó elé emeli, Griezmann hatról jobbal a kapusba lő. Kontra, Januzaj beadását rosszul éri el Oyarzabal, majd visszakapja a labdát Araújótól, sarokkal közelről a kapuba tenné a szélső, de véd a kivetődő Ter Stegen!

110. perc Trincaót buktatja a legfrissebb csereember, szabadrúgás középről, 19 méterről.

110. perc Egy rossz passzt elcsípve kapura tör Oyarzabal, de utoléri könnyedén, és szereli Araújo.

60 százalékban a Barcáé ma a labda.

108. perc Zaldua menti Alba bal oldali beadását. Pjanic szöglete rossz.

106. PERC FOLYTATJUK!

106. perc Martín Zubimendi is a pályán, Guevarát váltotta.

Kétperces ivószünet, a játékvezető hiába sípolgat.

105+1. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

105+1. perc Három Barca-beadás, kettő rossz, egy meg pontatlan, az a kapusé.

104. perc Puig passzát nem lövi el 14-ről Dembélé, aztán elnyomják.

103. perc Portu le, Adnan Januzaj be.

102. perc Barrenetxea és Oyarzabal is kioszt egy-egy kötőt, mindketten Pjanicnak, ha jól láttuk.

100. perc Griezmann remek passzát Dembélé ballal az ötös bal sarka elől gyengén rúgja kapura, balra ledőlve véd Remiro! Dembélé begörcsöl.

97. perc Óscar Mingueza kap sárga lapot a balon elfutó Barrenetxea lerántásáért.

Hosszabbítás a sorozatban
Real Sociedad–Real Madrid, 1982
Real Madrid–Atlético Madrid, 2020
Real Sociedad–Barcelona, 2021

95. perc Guevara megrúgja Albát, ápolás.

94. perc Zaldua jobbal 24-ről majdnem a bal felső sarokba lőtt, de hatalmasat véd Ter Stegen!

A brazil válogatott kerettag José a Real Madridban is megfordult anno, a Barca ellen összesen11 meccset játszott, 5 gólt lőtt, 1 gólpassz mellett.

91. PERC FOLYTATJUK!

91. perc Pedri le, Riqui Puig váltja, Miralem Pjanic pedig Busquetset. A másik oldalon Willian José be, Isak le, Gorosabelt, aki remekül futballozott, meg Joseba Zaldua váltja.

Dembélé nagyon mérgesen megy az öltözőbe.

90+2. PERC VÉGET ÉRT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

90+1. perc Dembélé bedob még egy műesést a végére.

Egy perc a ráadás csak.

90. perc Isak lövését blokkolják, korner. Oyarzabal beadását Merino tízről kapura fejeli, blokkol Mingueza!

86. perc Nagyon leült a második félidő végére a meccs.

81. perc Ander Barrenetxea be, Guridi le. Szűrő helyett... szélső.

Koeman 4 spanyol Szuperkupa-meccset játszott anno, egyszer sem veszített.

78. perc Lenglet tízről a bal sarok mellé fejel, bevetődve. Braithwaite le, Trincao be.

77. perc Pedri lő jobbal két csel után kissé jobbról, 14-ről, jobbal, de véd a léc alatt Remiro.

Sociedados góllövők a spanyol Szuperkupában: Uralde (2), López Ufarte és Oyarzabal. Meg egy öngól.

72. perc Isak szépen fut el a jobbon, de a visszagurítása rossz.

71. perc Mingueza két beadást is hárít két perc alatt.

A 15. büntetőt is gólra váltotta

A szélső 13 meccset vívott a Barca ellen, 3 kanadai pont a termése, három gól.

65. perc Oyarzabal balról ballal 35-ről nem sokkal emel a bal felső fölé!

Oyarzabal: 58 gól a 215 realos meccsén, 15 büntetőből, plusz 40 gólpassz. Az idényben 20 meccsen 8 gól és 5 gólpassz a mérlege.

63. perc Majdnem, De Jong passzát Dembélé három csel után ballal nem sokkal teszi a bal alsó mellé.

62. perc Mingueza jobb oldali beadását rosszul éri el fejjel a kapu előtt Braithwaite! Pedri meg nem találja el jól az ötös előtt Griezmann körömpasszát, de jő Remiro kapus. És Zubeldia.

59. perc Busquets emelését Griezmann ballal a léc fölé lövi az ötös bal sarka elől, kapásból.

57. perc Robin Le Normand kap sárga lapot Dembélé ellökéséért.

55. perc Isak a sorfalba lő hosszas varia után. Sok hűhó...

54. perc Isakot lökik a 16-os előtt, Ousmane Dembélé reklamál, sárga lap, Busquets volt a szabálytalan, egyébként akasztotta az éket.

A VAR szerint sem 11-es.

52. perc DE JONG! Egyenlíthetne, de túlcselezi magát, nem lő tízről, majd megrúgja Gorosabelt, szabadrúgás kifelé. Nem kellett volna az utolsó csel.

51. PERC MIKEL OYARZABAL ballal a bal alsóba lő, Ter Stegen jobbra el. 1–1!

Előtte két percnyi VAR. De büntető.

49. perc BÜNTETŐ, Oyarzabal bal oldali beadása De Jong megemelt kezén csattan!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Rivaldo 7

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

41. perc Isak jobbal 22-ről kapura lő, ment jobbra elmozdulva Ter Stegen a jobb felső elől, vetődnie sem kellett.

De Jong: 24 meccs az idényben, 3 gól, 3 gólpassz, a ligában a legtöbb passz. Kicsit mögé jött a labda, de ezt a nagy Pierre van Hooijdonk sem fejelhette volna szebben a léc alá.

39. PERC ITT A GÓL, sokpasszos támadás végén Griezmann ad be balról ballal, az ötösről a léc alá fejel FRENKIE DE JONG a labdát, kitekert mozdulattal, Le Normand mellől. Remiro majdnem elérte a középre tartó labdát, de csak majdnem: 0–1!

36. perc Pedri cselezget szépen, okos visszapasszát rosszul találja el 17-ről Dembélé.

32. perc Alba ballal tízről rosszul találja el Dembélé jobb oldali beadását, Griezmannt trafálja telibe, méterekkel a bal alsó mellett.

29. perc Helyzet, ismét, Mingueza jobb oldali beadását Zubeldia és az ötös elől a léc fölé fejeli Braithwaite!

24. perc Araújo indítja a balon Braithwaite-et, aki ballal hétről a kapushoz lő, éles szögből.

21. perc Ez sincs bent, Portu jobb oldali beadását jobbal 13-ról ellőné Merino, de Isak leveszi előle a labdát. Ezt megúszta a Barca!

17. perc ÚJABB helyzet, ez már ziccer, de Isak közelről nem tudja átemelni a labdát Ter Stegen fölött. Oyarzabal remek, lapos indítását jobbal akarta a kapuba lőni az ötös bal sarka elől. Előtte Dembélé lőtt ballal kapura az ötös bal sarka elől, két csel után, de blokkol a visszafutó Zubeldia.

15. perc Oyarzabal balról középre kanyarint, Isak tízről ballal jócskán a léc fölé lő, kapásből.

13. perc Oyarzabal bal oldali beadását Le Normand az ötös előteréből Ter Stegenhez fejeli!

12. perc MELLÉ, a jobbhátvéd Gorosabel három csel után Portu elé passzol, aki az ötös jobb sarka elől a jobb alsó mellé lő!

10. perc Busquets hatalmasat rúg, becsúszva Merinóba. Aki volt dortmundi, minde Dembélé és Isak.

7. perc Dembélé beadását kifejeli Monreal, Braithwaite-et meg rálöki Le Normand a spanyolra. Ápolás.

6. perc Monreal egy rossz passz után hatalmasat rúg a felfutó Minguezába.

3. perc Isak passzol jobbra Portunak, aki jobbal középre ad, Araújo nem figyel, de Isak hétről a jobb felső fölé száll. Az ékért anno nagy csatát vívott a Real Madrid és a Dortmund, a németek nyertek, de hamar lemondtak róla. Idejekorán.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Sociedad kék-fehér mezben és fehér nadrágban, a Barcelona gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban.

Messi kisebb sérüléssel küzd, ma délelőtt sem edzett.

Nélküle is gyakran győznek, 9 meccse veretlenek, 7 sikerrel

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. A két együttes december közepén a bajnokságban már találkozott egymással, az idényben eddig jól teljesítő Real Sociedad a Camp Nou-ban ugyan megszerezte a vezetést, de a magára találó Barcelona megfordította a párharcot. A formákat nézve szerdán is a katalán együttes az esélyesebb, előző 10 tétmeccséből nyolcat megnyert, három párharc óta pedig hibátlan. A baszkok viszont gödörben vannak, habár az óévtől győzelemmel búcsúztak, 10 párharcra lebontott mérlegükre (1–5–4) már nem lehetnek büszkék.
Real Sociedad–Barcelona 2018–2019: 1–2, 1–2, 2019–2020: 2–2, 0–1, 2020–2021: 1–2

Egy kis örökmérleg: 164 találkozó, 33 realos és 96 barcás sikerrel, 163, ill. 330 rúgott góllal.