Ötcsillagos Real: Madridban is kikapott a Barcelona

2017.08.16. 22:50
Marco Asensio (középen) rákapott a bombagólokra (Fotó: AFP)
A labdarúgó Spanyol Szuperkupa visszavágóján is nyert a Real Madrid a Barcelona ellen, így Zinédine Zidane legénysége 5–1-es összesítéssel ezt a trófeát is kiérdemelte.

SPANYOL SZUPERKUPA
VISSZAVÁGÓ
Real Madrid–FC Barcelona 2–0
(2–0)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. 70 000 néző.
V: Sánchez Martínez
Real Madrid: K. Navas – Carvajal, S. Ramos, Varane, Marcelo – Kovacic (Casemiro, 62.), Kroos (Ceballos, 80.), Modric – L. Vázquez, Benzema, Asensio (Th. Hernández, 75.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Barcelona: Ter Stegen – Mascherano, Piqué (Semedo, 50.), Umtiti – Sergi Roberto, Busquets, Rakitic, A. Gomes (Deulofeu, 72.), Alba (Digne, 78.) – L. Suárez, Messi. Vezetőedző: Ernesto Valverde
Gólszerző: Asensio (4.), Benzema (39.)

Spanyol Szuperkupa-győztes: a Real Madrid, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel

Leverten és a falnak támaszkodva várták a játékoskijáróban a Barcelona ászai a Real Madrid elleni visszavágó előtt a „kifutási engedélyt”, eközben a hazaiak magabiztos és nyugodt arccal kocogtak ki a bejárathoz a játékvezető jelére – sokat elmondott ez a kép a párharcról már a mérkőzés előtt.

Amely alig kezdődött el, Marco Asensio megszerezte a szokásos bombagólját, Marc-André ter Stegen megadóan tette szét a karját, jelezvén, ez a párharc végleg eldőlt. 1–0!

A gól után még az egyesek által a Real leggyengébb láncszemének tartott Keylor Navas kapusból is kitört az eddig benne szunnyadó René Higuita, azonban pár veszélyes katalán kontra jelezte, hogy korai még a parádé.

A Barcelona mestere, Ernesto Valverde egyébként az odavágó tapasztalataiból okulva kipróbálta a 3–5–2-es hadrendet, közben Lucas Vázquez meg a kapufát tesztelte csavarásával, Karim Benzema ellenben már betalált, az ötös elől. 2–0!

A szünet után Lionel Messi lövése a lécen csattant, Luis Suárez fejese a bal oldali kapufa tövén, azaz szerencséje sem volt a Barcelonának, és sokat elmond erről az el Clásicóról, hogy az első sárga lapot a 89. percben kellett kiosztani...

Bombaformában fejezte be az előző idényt a Real Madrid, és a nyáron még jobbak lettek Zinédine Zidane legényei, miközben látványosan nem találja korábbi önmagát a Barcelona.

Az európai után a spanyol Szuperkupát is a Real Madrid nyerte (Fotó: AFP)

Valverde a harmadik Barca-edző, aki két vereséggel kezd. Ez Zidane 7. trófeája edzőként a Reallal, a csúcstartó Miguel Munoz, 14-gyel. A Real 89 nagy trófeánál tart, a Barca 3-mal többnél. 2008 óta nem birtokolta többet a labdát a Real, mint a Barca, de most 53 százalékig jutott.

Ötcsillagos idénykezdés a Realtól.

94. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT A MÉRKŐZÉS!

93. perc Javier Mascherano
is kap még egy sárgát, rossz ütemű becsúszásért.

90. perc Három perc a ráadás.

Na, ez mindent el is mond erről a rangadóról...

89. perc Az első sárga az el Clásicón! Luis Suárez visszarántja Casemirót.

88. perc Hernández sokadik rossz bal oldali beadása is bedobásba torkollik.

Szép lassan csorog már csak a mérkőzés, rég eldőlt.

80. perc Madridi sem, Dani Ceballos pacsizik Kroosszal.

78. perc Lucas Digne be, Alba le. Nincs több katalán csere mára.

77. perc
Navas kilép Suárez elé, de nincs 11-es.

75. perc Theo Hernández
be, Asensio le.

74. perc
Messi jobbal 14-ről a bal felső fölé teker.

72. perc Gerard Deulofeu
be, Gomes le. Rakitic lő jobbal 14-ről, Ramos blokkol.

71. perc KAPUFA!
Messi ballábas, 22 méteres lövését eléri a bal alsó előtt Navas, a kipattanó Suárezé, aki csuka mozdulattal a rövid oldali kapufa tövére fejeli a labdát az ötös jobb sarkáról.

66. perc Navas lepkézik, de megússza, mert mellécsap Messi szabadrúgásának, ám Suárez balra kisodródva a kapu mellé fejel.

Egy kupadöntőt kihagyott, most pótolt.

64. perc
Alba bal oldali beadása éppen csak hosszú a bevetődő Robertónak.

Ramos nem a legszebben dobja oda Messinek a labdát, aki szép köszönő szavakat rebeg.

62. perc Casemiro be, Kovacic le.

59. perc
Navas elkapja Semedo jobb oldali beadását a kapu jobb alsó sarka előtt, vetődve.

A Barca az elmúlt 24 el Clásicón mindig lőtt legalább egy gólt.

57. perc Varane javít, blokkolja Suárez nyolcméteres, ballábas löketét.

Asensio szerezte a 300. hazai gólt itt az el Clásicócon.

55. perc Ter Stegen kapja jobb jobb vállal a léc alól Benzema Messihez hasonlóan leadott lövését.

52. perc LÉC! Varane „indítja" Messit, aki ballal a lécre lő az ötös bal sarka elől.

50. perc Nélson Semedo be, a fájdalmas arccal levonuló Piqué le.

48. perc
Navas vetődik ki szépen Suárez jobbos beadására.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

40. perc
Ter Stegen védi Vázquez lövését, majd Benzema ballal 17-ről a léc fölé bombáz.

Benzema remek csatár, ha nem áll neki gondolkodni.

39. PERC KARIM BENZEMA IS BETALÁL! Asensio labdát szerez középen, Marcelo balról középre gurítja, Benzema leveszi Umtiti mellett, de ez egyben csel is, majd ballal hét méterről a bal alsóba lő. 2–0!

36. perc Casemiro bedob egy cselt Suárez mellett, Modric meg trükközik. A közönség örül.

Van Vázquez, van el Clásico-siker.

33. perc KAPUFA! Benzema passzát Vázquez 17-ről, középről ballal a jobb oldali kapufára teszi, félmagasan! Roberto vezeti a kontrát, a beadás jó, de Carvajal helyezkedése még jobb.

31. perc Vázquez beívelése most majdnem Benzemáé, de ment előle Piqué. A korner Ter Stegené.

30. perc Vázquez nem tudja lecselezni Umtitit, de Kroos elé gurít, aki jobbal 14-ről a bal alsó mellé pörget.

28. perc Messi szabadrúgását Carvajal elfejeli a berepülő és gólra éhes Piqué elől a kapu torkában.

25. perc Carvajal csodapasszát Benzema elvariálja, nem lő az ötösről, csel helyett totojázik, passzát végül Asensio teszi kapura, de blokkol Piqué.

Szerencsés MU.

20. perc Marcelo elhúz Asensio indításával a bal szélen, és ellő keresztbe a kapu és Benzema előtt.

Remény. A Barca nyert itt legtöbbször (23) és lőtte a legtöbb gólt (122).

19. perc HOPP!
Ramos ment hatalmasat Messi elől Suárez bal oldali beadása után, a kapu torkában.

16. perc Navas szépen lép ki Messi passza után Suárez elé az ötös jobb sarkára.

11. perc
Suárez szépen megy el a jobbon, de beadása hosszú Gomesnek.

A Real sorozatban a 68. tétmérkőzésén is betalált immáron.

9. perc Navas cselezget a jobbon, Gomes szereli bedobásra. Kitört belőle a René Higuita. Ez 100. realos meccse, a 21. században csak a nagy Iker Casillas jutott ilyen messzire a Realban.

7. perc
A 150. relaos meccsét vívó Kroos adja be, Robertónak.

Közben lengenek a fehér zsepik...

6. perc Modric passzával Vázquez saját magát cselezi ki, de így is dobhat. Majd kiharcol egy szabadrúgást Umtiti mellett.

Ez a középpályás 8. gólja a 16-oson kívülről az eddigi 24 találatából.

4. PERC MARCO ASENSIO most nem passzol, jó 28-ról ballal a jobb felsőbe lő egy védőről, Umtitiről elé pattanó labdát, középről. Ter Stegen csak nézte: 1–0!

2. perc Asensio beadását kapura teszi Modric 13-ról, ballal, de blokkol az ötösön Umtiti.

Némi zavart várakozás után, már azt hittük, gyászszünet lesz.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban.

JÖTTEK-MENTEK ITT!

Egy kis örökmérleg: 209 mérkőzés, 81 barcelonai és 87 madridi sikerrel, 325, illetve 347 rúgott góllal.

Eltiltott: C. Ronaldo.

A hazaiaktól Jesús Vallejo sérült, a vendégektől Thomas Vermaelen, Rafinha és Andrés Iniesta maródi.

„Csalódottak vagyunk, három egyes hazai vereséget nehéz megfordítani, de mindent megteszünk ennek érdekében a visszavágón. Ettől az eredménytől függetlenül erősítenie kell a csapatnak" – így Sergio Busquets, a Barcelona középpályása.

A Szuperkupa-győzelem persze gyógyír lenne a madridiak bosszúságára, Barcelonában viszont a szurkolók már Josep Bartomeu klubelnök leváltását követelik a hétvégi vereség és Paulinho negyvenmilliós átigazolása után.

Érdekesség, hogy ennyire súlyos büntetést még sohasem kapott a négyszeres aranylabdás futballista, amióta 2009-ben a királyiakhoz igazolt. Ezt megelőzően nyolc év alatt összesen ötször állították ki, a legkeményebb büntetést 2014-ben kapta, akkor három mérkőzésről tiltották el, miután a Bilbao elleni találkozón kapott kiállítása után gúnyos mozdulatokat tett. Mezlevételért sem először kapott figyelmeztetést, és eddig összesen tíz meccset hagyott ki eltiltás miatt.

Jelzésértékű, hogy az általában diplomatikusan nyilatkozó Zinédine Zidane vezetőedző is határozott véleményt formált az eset után. Szerinte a visszajátszások alapján érthetetlen és elfogadhatatlan az ötmeccses eltiltás, majd igyekezett nyomást gyakorolni az illetékesekre: bízik benne, hogy a fegyelmi bizottság átgondolja és felülvizsgálja az ítéletet. Hozzátette, mindenkiről a legjobbat feltételezi, és nem gondolja, hogy szándékos „hadjárat” folyik a bírók részéről csapata vagy Cristiano Ronaldo ellen. A drukkerek viszont másképp látják. A madridi szurkolók kisebb tüntetéssel készülnek a szerdai összecsapásra, a hírek szerint a visszavágó hetedik percében (Ronaldo mezszámára utalva) fehér zsebkendőkkel tiltakoznak a szerintük igazságtalan bíráskodás ellen.

„Zavar, hogy Cristiano piros lapot kapott. Lehet, hogy nem járt volna tizenegyes, de szigorúnak érzem, hogy sárgát adtak neki. Egyébként remekül játszottunk, és szerdán is győzni akarunk” – így Zinédine Zidane, a Real Madrid vezetőedzője.

Noha a Szuperkupa nem különösebben értékes trófea, presztízsét növeli, hogy a két ősi rivális csap össze érte, no meg rávilágított arra, hogy riasztó a helyzet a Barcelonánál. A vérszegény katalánok az elmúlt években rosszul erősítettek, és még mindig nem találták meg Neymar utódát, az pedig kiderült, ha Gerard Deulofeu, Denis Suárez vagy Paco Alcácer játszik a helyén, nem sok jóra számíthatnak.

A Real – vasárnapi játékát elnézve – „túléli” a portugál hiányát, a madridiak ugyanis tíz emberrel is betaláltak: a szintén csereként beálló Marco Asensio is bombagólt szerzett, így a bajnoki címvédő 3–1-es előnnyel várja a második mérkőzést.

A Real vélhetően fellebbez a második sárga miatt, ám ettől még nagy bajba került a portugál: először a fejét fogta a bíró döntése után, majd amikor kiállították, meglökte a játékvezetőt, aki a jelentésében ki is tért az esetre. A liga szabályzata szerint hasonló vétségért minimum négy, de akár tizenkét mérkőzésre szóló eltiltás is járhat. Hétfőn aztán hivatalossá vált, a klasszis a kiállítás miatt kihagyja a szerdai Szuperkupa-visszavágót, és ezen felül a legenyhébb büntetést kapta, tehát négy további mérkőzésről (a Deportivo, a Valencia, a Levante és a Real Sociedad elleni bajnokikról) hiányzik.

A visszajátszás alapján úgy tűnt, nem járt volna büntető, de sárga sem, mert Cristiano Ronaldo elveszítette az egyensúlyát, nem pedig dobta magát. A madridiakat külön dühítette, hogy nem sokkal korábban Luis Suárez feldobta magát, amikor Keylor Navas bevetődött elé, a Barca tizenegyest kapott, amit Messi értékesített.

A négyszeres aranylabdás – vélhetően Lionel Messi tavaszi el Clásicón bemutatott ünneplésére válaszul – lekapta a mezét, és magasba emelve ünnepeltette magát. A mezlevételért a játékvezető sárga lapot adott neki, majd percekkel később úgy tűnt, a Samuel Umtitivel tusakodó támadó tizenegyest harcol ki, ám ehelyett újabb sárgát kapott, és mehetett zuhanyozni.

Rövid, de eseménydús huszonöt percet töltött a pályán a Barcelona elleni Szuperkupa-párharc első felvonásán Cristiano Ronaldo, aki az 58. percben állt be, majd a 80.-ban gyors kontra végén tizenöt méterről, jobbal a bal felső sarkba lőtt, 2–1-es vezetéshez juttatva a Real Madridot.

Az első meccsen: 3–1 a Real Madridnak.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–BARCELONA SPANYOL SZUPERKUPA-MÉRKŐZÉS VISSZAVÁGÓJÁNAK ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!