Sánchez és Messi góljával nyert a Barca a Depor ellen

2013.03.09. 21:58
A chilei légiós másodszor volt eredményes a bajnokságban (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 27. fordulójában a listavezető Barcelona hazai környezetben Alexis Sánchez és Lionel Messi góljával nyert a Deportivo ellen. Jordi Roura az első félidőben a cseresort küldte pályára, amely szétfutotta és lefutballozta a pályáról ellenfelét, de csak egygólos előnyre tett szert. A szünet után kényelmi fokozatba kapcsolva jobbára az eredményt tartotta a házigazda, a végeredményt a hajrában a csereként pályára lépő Lionel Messi állította be.

Jordi Roura megbízott Barca-edző igencsak megrotált csapatot küldött pályára kezdésnek, hiszen a kispad szakmailag és gazdaságilag is lényegesen erősebbnek tetszett a gyepen szorgoskodóknál. Amíg a tréner mellett-mögött Messi, Iniesta, Piqué, Pedro, Busquets és Jordi Alba foglalt helyett, addig a házigazdák a Pinto – Dani Alves, Puyol, Mascherano, Adriano – Alex Song, Cesc Fabregas, Thiago Alcántara – A. Sánchez, David Villa, Tello tizeneggyel álltak fel. A katalánoknak tíz perc kellett, amíg üzemi hőmérsékletre melegedtek fel, de egy Puyol-fejessel, valamint egy éles szögből leadott Alves-lövéssel már addig is veszélyeztettek. Az ötödik fokozatba kapcsolt házigazdák szétfutották a vendégeket, akik nem győztek bekkelni, és hálálkodni Daniel Aranzubia kapusnak, aki bravúrok sorával tartotta a gól nélküli állást.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat jut be a BL-negyeddöntőbe?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Kevés volt hazai részről a tiki-taka, nem volt meggyőző a labdabirtoklási mutató, ellenben a ritmusos játék óriási mezőnyfölényt eredményezett, és futószalagon jöttek a helyzetek. A félidő közepén Cristian Tello önzőzött el egy pazar akciót, és cselezett ziccerben, amikor a pár lépéses passz után David Villa üres kapuval szemben állt volna, majd utóbbi került szintén ajtó-ablak helyzetbe, de a testcselével már leültetett Aranzubia belekapott a lövésébe. Hogy aztán Tello ismétlését is hárítsa...

A félidő hajrája végül meghozta a megérdemelt hazai vezetést: a csapatot kiválóan irányító Fabregas ívelt át balról jobbra, Dani Alves középre adott, David Villával együtt két védő is aláfutott a labdának, a mögöttük hagyott üres területre befutó Alexis Sánchez pedig gólt fejelt. A vetődő Aranzubia ebbe a labdába is belekapott, de már a gólvonalon túl (1–0).

A szünet után nem diktált akkora tempót a Barcelona, inkább a labdabirtoklás dominált már akkor. A cseresor becsületére szóljon, ennek a kihívásnak is eleget tett, védekezésre kényszerítve a saját tizenhatosának előterébe beszoruló Deport. A 61. percben érkezett Lionel Messi, aki a végig agilis, kapura veszélyes, picit peches Villát váltotta, kisvártatva követte őt Andrés Iniesta, aki Alcántara helyére állt be. Idő kellett a két klasszisnak, amíg érdemlegest tettek hozzá a mérkőzéshez.

A 74. percben ők ketten hozták össze a Barca les miatt jogosan meg nem adott találatát: Iniesta távoli, lapos bombáját vetődve hárította Aranzubia, a kipattanót azonban a lesen álló Messitől megkapta a „szeme közé", de ugye hiába: az eredmény nem változott. A Depor bekkelt, túl sok energiát nem fordított az egyenlítésre, a Barca mezőnyfölénye abszolút meddővé vált.

Kevés volt a mozgás, ráadásul az is lassan, így ritkán jutottak el a katalánok a gólveszélyes területre, helyzetük sem nagyon akadt. Éppen ezt láthattunk tőlük az elmúlt meccseken. Most ezt még el lehetett „adni" azzal, hogy tartalékoltak keddre, annyit adtak magukból, amennyi a győzelemhez feltétlenül kellett, a Milan elleni BL-nyolcaddöntő visszavágóján azonban már teljes erőbedobás kell tőlük, ott ugyanis 0–2-ről indul a meccs. Az első félidőben a cseréktől látott offenzív taktika sok izgalmat ígér, a második félidő játéka viszont...

Azért a hajrában Messi megvillant, a középen tőle induló akcióban előbb megkerült egy védőt, majd a jobb szélre kitett, onnan Sánchez által becenterezett labdát bökte át Aranzubia fölött, beállítva a végeredményt a 88. percben (2–0). Az argentin a 40. gólját szerezte a bajnokságban, és sorrendben immár a 17. bajnokiján volt eredményes.