La Liga: története során 34-edszer bajnok a Real Madrid!

R. B.R. B.
2020.07.16. 23:02
Bajnok a Real Madrid! (Fotó: AFP)
Bajnok a Real Madrid! A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2019–2020-as kiírását a rekordbajnok nyerte meg, amely a 37., utolsó előtti fordulóban hazai pályán 2–1-re legyőzte a Villarrealt. Az FC Barcelona odahaza 2–1-re kikapott az Osasunától. Kiesett a Mallorca.

A Real Madrid–Villarreal mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

A Barcelona–Osasuna mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

A 39. életévét nemsokára, július 21-én betöltő Joaquín Sánchez történelmet írt. A Real Betis rutinos szélsőjének a Deportivo Alavés elleni volt az 551. meccse a spanyol élvonalban, ami új rekord a mezőnyjátékosok körében. Joaquín eddig a Real Madrid legendájával, Raúllal holtversenyben vezette a rangsort. A korábbi válogatott futballistát az örökrangsorban csak Andoni Zubizarreta, az Athletic Bilbao, a Barcelona és a Valencia egykori kiválósága előzi meg (622 bajnoki mérkőzés).

A korábban az Újpest FC-ben futballozó Enisz Bardi alaposan ráijesztett a Celta Vigóra. Az északmacedón játékos duplájával kétgólos előnyhöz jutott csapata, a Levante, ám a hazaiak a félidő előtt egyenlítettek. Bardinak ez volt a 100. tétmérkőzése spanyol klubjában, összesen 19 gólt szerzett a La Ligában, amivel ő a Levante történetének legeredményesebb külföldi labdarúgója a spanyol első osztályban. A Celta 3–2-re kikapott, s mivel a Leganés 2–0-ra nyert a 22. perctől emberhátrányban játszó Athletic Bilbao otthonában, az utolsó fordulóban dől el a sorsa.

Az Atlético 2–0-ra legyőzte Diego Simeone egyik „kedvenc” ellenfelét, a Getafét. Amióta Diego Simeone a Madrid vezetőedzője, a Getafe 17 tétmérkőzésen gólt sem szerzett csapata ellen…

Mivel a Mallorca 2–1-es vereséget szenvedett a Granadától,biztossá vált, hogy a következő idényben a másodosztályban szerepel.

Az utolsó fordulóban a legfontosabb kérdés az lesz, a Celta Vigo vagy a Leganés lesz-e a harmadik kieső, illetve hogy a Villarreal mellett mely csapatok indulhatnak az Európa-ligában. Utóbbira a Real Sociedadnak, a Getafénak, a Valenciának és a Granadának van esélye.

Érdekesség, a 37. forduló tíz mérkőzésén összesen tíz piros lapot osztottak ki a játékvezetők.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ

Eibar–Real Valladolid 3–1 (Bigas 21., Inui 28., De Blasis 92. – 11-esből, ill. S. Guardiola 71. – 11-esből)
Athletic Bilbao–Leganés 0–2 (M. Guerrero 81., Asselé 94.)
Barcelona–Osasuna 1–2 (Messi 62., ill. Arnáiz 16., R. Torres 94.)
Real Betis–Deportivo Alavés 1–2 (Loren 93., ill. Joselu 51., Ely 76.)
Celta Vigo–Levante 2–3 (Mina 36., Aspas 45., ill. Bardi 11., 29., Mayoral 52.)
Getafe–Atlético Madrid 0–2 (M. Llorente 54., Partey 80.)
Mallorca–Granada 1–2 (Cucho Hernández 20., ill. Víctor Díaz 45., Carlos Fernández 69.)
Real Madrid–Villarreal 2–1 (Benzema 29., 77. – a másodikat 11-esből, ill. Iborra 83.)
Real Sociedad–Sevilla 0–0
Valencia–Espanyol 1–0 (Gameiro 16.)

1. Real Madrid 37 26 8 3 68–23 +45 86
2. Barcelona 37 24 7 6 81–38 +43 79
3. Atlético Madrid 37 18 15 4 50–26 +24 69
4. Sevilla 37 18 13 6 53–34 +19 67
5. Villarreal 37 17 6 14 59–49 +10 57
6. Real Sociedad 37 16 7 14 55–47 +8 55