Betis–Real Madrid: csak a gól hiányzott!

2023.03.05. 20:55
Nem volt gól (Fotó: AFP)
A La Liga 24. fordulójában a Real Betis gól nélküli döntetlent játszott odahaza a Real Madriddal.

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ
Real Betis–Real Madrid 0–0
Sevilla, Benito Villamarín, 52 212 néző. Vezette: Soto Grado
Betis: Bravo – Sabaly, Pezzella, Luis Felipe, Miranda (Abner, 87.) – Guido Rodríguez, Willam Carvalho (Guardado, 79.) – Ruibal (Joaquín, 87.), Rodri Sánchez, Ayoze Pérez (Willian José, 71.) – Borja Iglesias (Luis Henrique, 71.). Vezetőedző: Manuel Pellegrini
Real Madrid:
Courtois – Lucas Vázquez (Carvajal, 59.), Militao, Rüdiger, Camavinga (Nacho, 63.) – Tchouaméni (Ceballos, 64.), Valverde, Kroos (Álvaro Rodríguez, 87.) – Rodrygo, Vinícius Júnior, Benzema. Vezetőedző: Carlo Ancelotti

A Betis elleni mérkőzés kezdetére tízpontos hátrányba került a címvédő Real Madrid az éllovas Barcelonához képest, és Sevillában telt ház és egy felspannolt Betis várt Carlo Ancelottiékra. Az első félidő inkább a kakaskodásokról marad emlékezetes, no és arról, hogy Antonio Rüdiger „belekezezett” Karim Benzema pazar szabadrúgásgóljába. A néhány 16-os előtti lövés nem okozott gondot a két kapusnak, Thibaut Courtois-nak és Claudio Bravónak, akik fekete mezben védtek, mint ebben a fordulóban minden kapus, így köszöntve a legendás José Ángel Iribart a 80. születésnapján.

A szünet után Borja Iglesias ziccerét óriási bravúrral érte el Courtois, a másik kapu előtt a formán kívüli Rodrygo hagyott ki ajtó-ablak helyzetet. A hajrára egyre jobban nyomott a Madrid, de a csereként beálló Nacho, Dani Ceballos páros, majd Vinícius Júnior sem tudott túljárni Bravo eszén.

A hajrára beállt a 41 esztendős Joaquín, minden bizonnyal az utolsó, Real Madrid elleni mérkőzésére, de gólt ő sem szerzett: izgalmakban nem volt hiány ezen a rangadón, csak gólokban. 0–0

Getafe–Girona 3–2
(Ünal 2., 14. – a másodikat 11-esből, Borja Mayoral 43., ill. Castellanos 54., M. Gutiérrez 80.)
Atlético Madrid–Sevilla 6–1(Depay 23., 26., Griezmann 53., Carrasco 69., Morata 76., 90+2., ill. En-Nesziri 39.)
Kiállítva:Gueye (Sevilla, 81.)

VASÁRNAP
Valladolid–Espanyol 2–1(I. Sánchez 25., Aguado 62., ill. Braithwaite 87.)

Rodri a mérkőzés embere.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Militao ívelése nagyon rossz.

90+4. perc Henrique ballal a bal alsó mellé lő 23-ról, középről.

90+3. perc
Benzema jobbal 22-ről a léc fölé lő, jócskán.

90+1. perc Vinícius és Bravo összekap. Öt perc a ráadás.

87. perc Mirandát Abner, Ruibalt Joaquín váltja. Henrique hiába jelezte, hogy cserét kér: felépült. Kroos le, Álvaro Rodríguez be.

87. perc A reklamáló Vinícius Júnior is kapott egy sárga lapot.

86. perc Henrique körül összezár Kroos, Nacho és Ceballos. Csere lesz.

85. perc Vinícius bedob egy cselt a bal szélen, ballal középre ad, de elrúgja a labdát Benzema elől Felipe.

83. perc Henrique megindul a jobb szélen, majd feldobja magát Nacho mellett. Sárga lap járt volna. Kap is egyet: reklamálásért.

79. perc Andrés Guardado be, Carvalho le.

78. perc
Carvajal jobbról a túloldali ötössarokra ível, Nacho a bal alsóba fejelné a labdát, de eléri azt a balra vetődő Bravo!

77. perc Vinícius! Az ötös bal sarkáról jobbal gyatán a kapusba lő.

A Real Madrid legutóbbi négy bajnoki góljából 3-at cserejátékosok szereztek, annyit, mint az előző 42 gólból.

75. perc Ceballos jobbal a bal alsó mellé vágja 14-ről, középről Carvajal beadását!

A tartalékos Betisbe beállt egy 15 millió eurót érő és egy 10 millióért vett brazil támadó.

A Betis 2021 óta nyerhet újra sorozatban négy meccset a ligában.

71. perc Willian José Pérezt, Luis Henrique nem meglepő módon Iglesiast váltja.

67. perc Carvajal jobbról laposan középre passzol, Miranda elrúgja a labdát az érkező Vinícius elől.

A Real az előző hét idegenbeli bajnokiján felváltva nyert és kapott ki. Amikor nem kapott gólt, mindig győzött!

63. perc Camavinga és Tchouaméni le, Nacho és a volt betises Dani Ceballos be.

63. perc Kroos bal oldali szabadrúgását elfejeli az ötösön Rüdiger elől Pezzella.

61. perc Valverde jobb oldali beadását Rodrygo jobbal hét méterről, kissé jobbról a bal felső fölé pazarolja!

59. perc Daniel Carvajal be, Vázquez le, aztán dühöng a kispadon. Nem ment neki ma.

59. perc Rodrygo kap sárga lapot reklamálásért, Éder Militao meg Iglesias lerántásáért.

57. perc Tchouaméni jobbal Rodriba lő 17-ről.

56. perc Miranda bal oldali, ballábas konerét 14-ről a léc fölé fejeli Pezzella.

53. perc Micsoda védés! Iglesias ballal nyolcról kapura lő, Pérez balról jövő, lapos beadása után, de Courtois felnyúl a labdáért. Óriási bravúr!

51. perc Borja Iglesias megindul a bal oldalon, szereli őt Militao, ellöki őt az ék, a brazil meg akrobatikus módon talpon marad. Sárga lap.

49. perc Vinícius balról visszagurít Benzema elé, aki ballal kapura lő, balra vetődve nagyot véd azonban Bravo!

46. perc Ruibal-lövéssel indul ez a félidő is, kissé jobbról jobbal próbál szerencsét, Courtois jobbra vetődve véd azonban.

46. PERC FOLYTATJUK!

Ó

¿Otra previa espectacular? Por supuesto, esto es el Benito Villamarín.#LaLigaHighlights#RealBetisRealMadridpic.twitter.com/PoCabp0Do9

Karim Benzema 8

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc William Carvalho kap sárga lapot reklamálásért. Eltiltás.

45. perc Rodri remek csellel megindul Kroos mellett, de szereli őt a 16-oson belül Rüdiger. És már lefújták egy korábbi lökés miatt.

42. perc Sabaly kicselezi Rüdigert, az ötös jobb sarka elől jobbal aztán nagyon a rövid felső mellé lő.

A Real Madrid a legutóbbi hat látogatásából ötöt megnyert a Betis ellen a La Ligában, beleértve azt a 6–1-es diadalt 2016 októberében, amely egyike annak a három meccsnek, amikor a Betis hat gólt kapott odahaza.

38. perc Ruibal 19 méteres gurítása kapuscsemege.

37. perc Pezzella felrúgja Viníciust, tovább...

36. perc Camavinga bal oldali beadását a 11-esponton pocsékul találja el Vinícius. ZICCER VOLT!

35. perc Vinícius önzősködik, Carvalho azonnal elnyomja. A brazil elsőnek neki akart menni vállal az ellenfelének, csak aztán csodálkozott el, ki áll vele szemben, és micsoda jelentős súly- és magassági fölénnyel.

32. perc Kroos kornere után Valverde jobbal a léc fölé lő 21-ről. Nem sokkal, de Bravo biztosított.

31. perc Rodrigo és Benzema megvillan, a brazilt szereli az ötösön az utolsó pillanatban Miranda!

30. perc Vinícius elfut a bal szélen, a beadása Pezzelláé.

60 százalékban a vendégeké a labda.

25. perc Eduardo Camavinga hátulról odarúg Rodrinak, sárga lap.

23. perc Kroos balról jobbal Benzema elé passzol, aki ballal lyukat rúg az ötös bal sarkán.

22. perc Vinícius megindul a bal oldalon, kicselezi Ruibalt, felrúgja őt Pezzella.

21. perc Rodri megindul középen, de kecsegtető helyzetben eladja a labdát. Pellegrini mindjárt felrobban a méregtől.

21. perc Vázquez jobb oldali beadása Bravóé.

Pellegrinivel a Barca soha nem nyert a Madrid, Barca, Atlético, Sevilla négyes ellen.

A VAR szerint sem gól a gól.

13. perc Benzema a 16-os bal sarka elől jobbal a bal felső sarokba lő egy szabadrúgás, amely megpattant előtte a sorfalban álló Rüdiger kezén. Így középkezdés helyett szabadrúgás kifelé.

9. perc Pérez jobbal kapura lő 18-ról, Courtois látványos robinzonáddal ment a léc alatt!

A Real Betis a legutóbbi öt Real Madrid elleni meccséből egyet sem nyert meg a ligában. Azaz Pellegrini érkezése óta...

5. perc Iglesias jobbal 16-ról Militaóba lő. Középről.

2. perc
Jó hazai támadás, Ruibal beadása Militaóé.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak zöld-fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Telt ház, remek hangulat.

Iribar 80

Nabil Fekir a jelenlegi idényben 20 tétmérkőzésen lépett pályára a Real Betisben, ez idő alatt hat gólt szerzett, illetve három gólpasszt könyvelhetett el.

Fekirnek egyébként ez a második ilyen jellegű sérülése – az akkoriban a Lyont erősítő francia labdarúgónak még a 2015–2016-os idényben szakadt el az elülső keresztszalagja a jobb térdében egy válogatott mérkőzésen.

A sevillai klub beszámolója szerint Fekir még az Elche elleni pénteki mérkőzésen észlelt egy húzódást a bal térdében. Az orvosi vizsgálat kiderítette, hogy a francia karmester térdében elszakadt az elülső keresztszalag – Fekirt a napokban fogják megműteni, de a sérülés súlyossága miatt kijelenthető, hogy számára véget ért az idény.

Nem léphet már a pályára ebben az idényben Nabil Fekir, a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) szereplő Real Betis francia karmestere – ezt a zöld-fehér klub jelentette be a hivatalos oldalán.

Egy kis örökmérleg: 117 mérkőzés, 26 betises és 65 madridi sikerrel, 121, ill. 245 rúgott góllal.

Eltiltott: csak Luka Modric.

A hazaiaktól Juan Cruz, Sergio Canales, Paul Akouokou és Fekir sérült, a vendégektől Lunyin, Ferland Mendy és David Alaba maródi.

A találkozó érdekessége, hogy a Betis legendája, Joaquín Sánchez talán utoljára lép pályára a Real Madrid ellen – az lenne az igazi csattanó, ha ő lenne a nyerőember.

A francia csatár eddig tizennégy mérkőzésen tizenegy gólt szerzett a bajnoki idényben, a Betis ellen viszont legutóbb három éve, 2020 márciusában volt eredményes. Akkor büntetőből talált be, ám a királyiak így is 2–1-es vereséget szenvedtek. Egy biztos, támadásban javulnia kell a Real Madridnak, miután a legutóbbi, Atlético Madrid elleni bajnokin (1–1) emberelőnyben is csak nagy nehezen talált be, majd a Barcelona elleni Király-kupa-elődöntőben egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt.

Még akkor sem, ha az andalúziai csapat sérülés miatt két meghatározó játékosára, Nabil Fekirre és Sergio Canalesre sem számíthat. A madridiaknál eltiltás miatt hiányzik Luka Modric, a másik aranylabdás, Karim Benzema ugyanakkor sokat tehet a csapat sikeréért.

NEM HIBÁZHAT a bajnokságban a Real Madrid. A címvédő hét ponttal van lemaradva az éllovas Barcelonától, és pontvesztés esetén még nehezebb helyzetbe kerül. A BL-indulásért harcoló Betis elleni idegenbeli összecsapás azonban nem ígérkezik könnyűnek.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BETIS–REAL MADRID MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!