La Liga: a Villarreal újabb győzelmével megelőzte a madridiakat

2023.03.04. 18:16
Samuel Chukwueze két gólpasszal főszerepet játszott a Villarreal győzelmében (Fotó: twitter.com/VillarrealCF)
A Villarreal 2–0-ra győzött az Almería vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában.

A nemzetközi kupaindulásért harcoló Villarreal jobban játszott a hazai csapatnál az Almería vendégeként, és a 76. percben góllá is érett a fölénye.

Samuel Chukwueze visszagurított labdáját a hét perccel korábban beálló Gerard Moreno jobbal, a bal oldalról, 12 méterről a kapu hosszú oldalába lőtte. A hajrában pedig még a sorozatban harmadik bajnokiján eredményes José Luis Morales is betalált kapásból, szintén Chukwueze passzából.

A Villarreal ezzel négy vereséget követően egymás után másodszor győzött, és egyelőre megelőzte a tabellán a vasárnap pályára lépő madridi Rayo Vallecanót, feljött a nemzetközi kupaindulást érő 6. helyre. Az Almería pedig még a kiesőzónába is visszacsúszhat így a forduló végére (az utolsó három helyezett esik ki).

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ

Almería–Villarreal
0–2 (G. Moreno 76., Morales 88.)

Korábban
Getafe–Girona 3–2
(Ünal 2., 14. – a másodikat 11-esből, Borja Mayoral 43., ill. Castellanos 54., M. Gutiérrez 80.)

Később
Mallorca–Elche 0–1 (Boyé, 88.)

Atlético Madrid–Sevilla 6–1 (Depay 23., 26., Griezmann 53., Carrasco 69., Morata 76., 90+2, ill. En-Nesziri 39.)
Kiállítva: Gueye a 81. percben.