La Liga: Simeone rekorder lett, az Atlético kiütötte a Sevillát

2023.03.04. 23:07
Depay duplája alapozta meg az Atlético sikerét (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójában az Atlético Madrid ötgólos vereséget mért a Sevillára a Cívitas Metropolitano Stadionban.

Különleges mérföldkövet ünnepelt meg a Sevilla elleni mérkőzést megelőzően az Atlético Madrid: a fővárosi csapatot 2011 óta irányító Diego Simeone a 613. meccsén irányította a „matracosokat”, amivel lehagyta az örökranglista élén a néhai klublegendát, Luis Aragonést.

Az Atlético az első félidőben átengedte a kezdeményezést a Sevillának, majd kihasználta az andalúziaiak hibáit. A 23. percben egy bugyuta labdaeladás után Memphis Depay Griezmann-nak passzolt, aki tökéletes ütemben ugratta a hollandot – a Barcelonától télen megszerzett támadó könnyedén gurított Bunu kapujába. 1–0

Négy perccel később ismét Depay büntette góllal a Sevilla újabb hibáját: a 30 éves holland csatár 17 méterről óriási gólt ragasztott a vendégkapuba. 2–0

Jorge Sampaoli tanítványai a sorozatos csapások ellenére sem adták fel a harcot. A 38. percben Giménez kissé könnyelműen hagyta Gueyét centerezni, a rövid sarokra érkező En-Nesziri pedig mindenkit megelőzve a hálóba lőtt. 2–1

Még tíz perc sem telt el a második félidőből, amikor az Atlético újabb szépségdíjas góllal jelentkezett. A „matracosok” hőse ezúttal Griezmann volt, aki jó 25 méterről a kapu jobb oldalába tekert – Bunu hozzáért a labdához, de kiütni nem tudta. 3–1

A „matracosok” a továbbiakban is azon voltak, hogy mosolyt csaljanak rekorderré váló edzőjük arcára, ez pedig újabb gólokat eredményezett. A 69. percben szépségdíjas akció végén Carrasco tüzelt a sevillai kapuba. 4–1

A vendégek ezután Rakitic révén kihagytak egy tizenegyest, amit a csereként beálló Morata góllal büntetett: a 30 esztendős támadó az egyébként bravúrosan védő Bunuról kipattanó labdát bombázta indokolatlanul erősen a hálóba egy méterről – gyerekes, de érvényes megoldás volt. 5–1

A hátralevő időben a Sevilla tíz emberre fogyatkozott – a gólpasszt adó és a kihagyott büntetőt kiharcoló Gueye kapott piros lapot –, az Atlético pedig feltette az i-re a pontot: Morata a teljesen széteső sevillai védelem ellenállása közepette lőtt a kapuba, beállítva a végeredményt. 6–1

A fővárosi csapat gálázva nyert, ezzel (a pénteken ikszelő Real Sociedad rovására) feljött a tabella harmadik helyére.