Rayo–Real Madrid: sima győzelem, ahogyan azt várni lehetett

Nagy meglepetésre kikapott a Real Madrid a La Liga a forduló előtti sereghajtójától, a Rayo Vallecanótól a La Liga 35. fordulójában.

35. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Real Madrid 1–0
(Embarba 23. – 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Újra nagyot forgatott a Real Madrid kezdőcsapatán Zinédine Zidane, az előző bajnokihoz képest bekerült Thibaut Courtois, Jesús Vallejo, Marcelo, Toni Kroos, Marcos Llorente, Dani Ceballos és Mariano Díaz is.

A belga kapus először kezdett a francia mester keze alatt, és nem is okozott csalódást (más kérdés, hogy szükség volt pár szép védésére a tabella utolsó helyezettje ellen), de mégsem ő volt az első félidő főszereplője, hanem Vallejo és a VAR: a fiatal védő összeakaszkodott az ötösön a hazaiak nagy öregjével, Javi Guerrával, de futott tovább a labda, nem sokra rá már Gareth Bale hibázott ziccert, lövését fogta a hazai kapus – ám a szöglet előtt jutott idő videózni, amely büntetőbe torkollott.

Ha Bale betalál, érvénytelenítették volna a gólt, mindenesetre Adrián Embarba lába nem remegett meg, vezetett a kiesés ellen még harcoló Rayo (1–0).

Nagyon hiányzott a Realból a sérült Karim Benzema, Mariano Díaz ugyanis nem sokat mutatott, Ceballost Brahim Díaz váltotta a fordulás után nem sokkal, majd már a hajrá előtt a formán kívül futballozó Luka Modricot Isco.

Az utolsó tíz percre Zidane Mariano Díaz helyére Lucas Vázquezt küldte be (Bale lett a középcsatár), de ettől sem támadt fel a királyi gárda: valami nagyon eltörött ebben az idényben a Real Madridnál, és immáron egyre biztosabb, hogy nem a vezetőedzők miatt...

Előző 17 bajnokiját megnyerte a Rayo ellen a Real, amely tíz éve nem szenvedett ilyen sok vereséget egy idényben belül, mint most: 10-et.

KORÁBBAN
Villarreal–Huesca 1–1
(Fornals 30., ill. Avila 78.)

Valencia–Eibar 0–1(Charles 93.)
Girona–Sevilla 1–0(Portu 62.)
Real Sociedad–Getafe 2–1(Willian José 21. – 11-esből, Oyarzabal 53., ill. S. Saiz 89.)