La Liga: különös kiállítás borzolta a kedélyeket a Villarreal meccsén

B. D. K.B. D. K.
2022.10.23. 20:29
Ezért a tettéért kapta meg a második sárga lapját Baena. A háttérben a játékvezető figyel (Fotó: Getty Images)
A Villarreal emberhátrányban 2–1-re legyőzte odahaza az Almeríát, míg a Girona 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán az Osasunával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Kevés helyzetet hozott Villarreal és az Almería mérkőzésének első félideje, de a 31. percben az egyetlen kaput eltaláló lövésükből vezetést szereztek a vendégek, Gonzalo Melero volt eredményes (0–1).

A második félidőben összejött az egyenlítés a hazaiaknak, sarokrúgás után Álex Baena bólintott a kapuba (1–1). A 21 éves spanyol játékos a gólja után felhúzta és áthúzta a fejét a mezén, hogy az aláöltözékére írt üzenetét mindenki jól láthassa. A játékvezetőt azonban ezt sárga lappal büntette, s mivel Baenának ez már a második volt, leküldte a pályáról, nagy felháborodást keltve.

Az emberhátrányban játszó Villarreal a hajárban így is betalált, viszont lesről, emiatt nem adták meg gól, viszont a 94. percben már szabályosan is gólt szerzett. Egy kiugratás után Nicolas Jackson állt szembe a kapussal, és higgadtan értékesítette a ziccert (1–2).

A Girona és az Osasuna találkozója egyenlő erők küzdelmét hozta, méghozzá nagyon kevés helyzettel.

A 37. percben Kike Barja szerzett szépségdíjas gólt átlövésből (0–1), míg az első félidő ráadásában egy szabadrúgás után David López sodorta a labdát a kapuba (1–1).

A két gólt leszámítva egyetlenegy kaput eltaláló lövés volt a meccsen, így igazságos tekinthető a döntetlen.

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ
Villarreal–Almería 2–1
(Baena 56., Jackson 90+4., ill. Melero 31.)
Kiállítva: Baena (56.)
Girona–Osasuna 1–1 (David López 45+1., ill. Barja 37.)
Korábban
Espanyol–Elche 2–2
(J. Puado 24., Braithwaite 67., ill. P. Milla 11., Verdu 82.)
Real Betis–Atlético Madrid 1–2 (Fekir 84., ill. Griezmann 54., 71.)

Később
21.00: Barcelona–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

HÉTFŐN
21.00:
Celta Vigo–Getafe (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Rayo Vallecano–Cádiz 5–1
(Palazón 44. – 11-esből, Álvaro García 45+1., Lejeune 63., 89., Camello 79., ill. Balliu 82. – öngól)
Real Valladolid–Real Sociedad 1–0 (Sergio León 16.)
Valencia–Mallorca 1–2 (Cavani 52., ill. Muriqi 66., Li Kang In 83.)

Real Madrid–Sevilla 3–1 (Modric 5., L. Vázquez 78., Valverde 81., ill. Lamela 54.)

1. Real Madrid 11 10 1 28–9 +19 31
2. Barcelona 10 8 1 1 24–4 +20 25
3. Atlético Madrid 11 7 2 2 18–9 +9 23
4. Real Sociedad 11 7 1 3 16–13 +3 22
5. Betis 11 6 2 3 14–8 +6 20
6. Athletic Bilbao 10 5 3 2 19–8 +11 18
7. Villarreal 11 5 3 3 14–7 +7 18
8. Osasuna 11 5 2 4 11–11 0 17