Lucas Vázquez betalált, Asensio remekelt, Valverde nagy gólt lőtt: nyert a Real

Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 59 625 néző. Vezette: Hernández Hernández
Real Madrid: Courtois – Carvajal (L. Vázquez, 77.), Militao, Alaba (Nacho, 86.), F. Mendy (Rüdiger, 77.) – Modric (Asensio, 77.), Tchouaméni (Camavinga, 65.), Kroos – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Sevilla: Bono – Montiel, Gudelj, Marcao, Alex Telles – Jordan, Rakitic (Delaney, 77.), Óliver Torres (Alejandro Gómez, 69.) – J. Navas, Isco (Mir, 76.), Lamela. Vezetőedző: Jorge Sampaoli
Gólszerző: Modric (5.), L. Vázquez (78.), Valverde (81.), ill. Lamela (54.)

Thibaut Courtois és Karim Benzema elvitte a nemrégiben megkapott díjait a Real Madrid stadionjába: a legjobb kapusnak megválasztott belga sérüléséből felépülve már pályára léphetett, a friss aranylabdás ellenben a minap kidőlt a sorból.

Zinédine Zidane és Luka Modric adta át Benzemának az Aranylabdát a Bernabéu-stadionban, a horvát az ötödik percben eredményes volt, Vinícius Júnior szép egyéni megmozdulása után. Benzemát Rodrygo helyettesítette középen, de leginkább Vinícius Júnior bukkant fel a klasszikus 9-es pozíciójában, a jobbszélső Federico Valverde inkább középpályásként szerepelt – az erősen tartalékos Sevillában pedig a nyáron a Realtól leigazol Isco volt a hamis 9-es.

Ritkán ért labdába, egyszer lőttek csak kapura vendégek az első félidőben, Jesús Navas nem állította megoldhatatlan feladat elé Courtois-t – a vendégkapu előtt Vinícius Júnior rontott ordító ziccerben, David Alaba szabadrúgása centiméterekkel került el a bal felső sarkot.

Kezdett elkényelmesedni a Real, egyenlített is a Sevilla egy pazar Gonzalo Montiel, Erik Lamela akció végén.

Kihagyott egy helyzetet Isco, a megtáltosodó Montiel passza után Lamela sem célzott elég pontosan, kezdte elveszíteni türelmét a hazai közönség.

És Carlo Ancelotti is, mert a hajrára négyet cserélt. Marco Asensio csodás passzát önzetlenül jobbra passzolta Vinícius, Lucas Vázquez első labdaérintéséből gólt szerzett, Asensio aztán maga adott gólpasszt Federico Valverdének, aki ismét a 16-os elől volt eredményes.

Tízszer nyert az első 11 bajnokin a Real, ezzel tovább írja a ligacsúcsát. 3–1

Korábban
Rayo Vallecano–Cádiz 5–1
(Palazón 44. – 11-esből, Álvaro García 45+1., Lejeune 63., 89., Camello 79., ill. Balliu 82. – öngól)
Real Valladolid–Real Sociedad 1–0 (Sergio León 16.)
Valencia–Mallorca 1–2 (Cavani 52., ill. Muriqi 66., Li Kang In 83.)

VASÁRNAP
14.00: Espanyol–Elche (Tv: Spíler2)
16.15: Real Betis–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
18.30: Girona–Osasuna
18.30: Villarreal–Almería (Tv: Spíler2)
21.00: Barcelona–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

20. Elche10376–24–183

1928 óta ez a legjobb idénykezdet a Realtól. 16 meccs, 14 győzelem, 2 sikerrel.

Valverde odasántikál a Meccs embere-díjhoz. Elszenvedte első vereségét Sampaoli alatt a Sevilla.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Alejandro Gómez most kapja meg a sárgát, beletérdelt az uruguayi combjába. Medvepuszi.

90+3. perc Gómez odasóz Valverdének, Montiel Nachónak pakolt oda előtte. Valverde lesérült, csak sántikál már. De nincs ugyebár cserelehetősége a hazaiaknak.

Valverde hatgólos a Ligában, ezzel vezeti a házi góllövőlistát.

Öt perc a ráadás.

90. perc Nem tud már újítani a Sevilla, a mezőnyben tartja a labdát a Real. Kapnak pár rúgást a hazaiak. Carmona odarúgott a 16-oson belül Viníciusnak, de megúszta.

86. perc Nacho be, Alaba le. Nem lesz több hazai csere sem.

A Real 9. gólja a 16-oson kívülről ebben az idényben, az előzőben összesen nem találta be így ennyiszer. Sőt, akkor csak 6-ig jutott a csapat!

81. PERC FEDERICO VALVERDE IS GÓLT LŐ, Asensio passzát jobbal a jobb sarokba vágja kissé jobbról, 19-ről, félmagasan. Védhetetlen. 3–1!

80. perc Asensio ballal a kapushoz lő 18-ról, középről.

78. PERC LUCAS VÁZQUEZ BETALÁL! Asensio parádés passzát Vinícius beviszi a 16-oson belülre, nem lő, nem cselez, jobbra passzol LUCAS VÁZQUEZNEK, aki jobbal 11-ről az üres kapu közepébe lő, laposan. Lamelát megelőzve: 2–1!

77. perc Carvajal és Mendy le, Antonio Rüdiger és Lucas Vázquez be, Modric elfáradt, Marco Asensio lesz a megmentő?

76. perc Rafa Mir Iscót, Rakiticet Thomas Delaney váltja. Nem lesz több vendégcsere.

75. perc Bonót kellett ápolni, 3 perc ment el ezzel.

Ez Ancelotti 7. meccse a Sevilla ellen, a Real mindig lőtt és mindig kapott gólt ezeken a találkozókon.

Pedig az első 10 fordulóban 28 pontot szerzett a Real, ez ligarekord. A Sevilla a pocsék kezdés után előző három bajnokijából egyet sem bukott el.

72. perc Vinícius kicselezi a kapust Rodrygo pazar sarkazása után, Carmonát fellöki Bono, Vinícius nullszögből pocsékul találja el a labdát balról ballal.

71. perc Rodrygo jó csel után jobbal jócskán a bal alsó mellé lő 22-ről, kssé balról.

69. perc Torres le, Alejandro Papu Gómez be, titkos fegyver a pályán. Az argentin fellöki Viníciust a 16-os előtt... tovább.

67. perc José Ángel Carmona be, Navas elfáradt.

66. perc Nemanja Gudeljnek sárga lap Vinícius megrúgásáért.

65. perc Eduardo Camavinga be, Tchouaméninek nem ment ma.

61. perc Bono szépen vetődik ki Carvajal jobbról jövő, lapos beadására.

59. perc Montiel megindul, remek passzát Lamela jobbal a bal sarok mellé tekeri 18-ról, középről. Tchouaméni veszített labdát a középpályán.

Lamela: 14 meccs az idényben, 3 góllal és nulla gólpasszal.

58. perc Modric kiharcol egy kornert, jobbról beadja azt Kroos, Vinícius meg jobbal 21-ről, kissé balról feladja azt a kapusnak.

57. perc Lamela jobbról középre ad, Isco az ötös túlsarka elől ballal az oldalhálóba lő.

56. perc Isco felbőrözi Alabát, de közbelép Militao, és hazaad.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

54. PERC GÓL A SEMMIBŐL, ERIK LAMELA betalál. Montiel szereli Viníciust a 16-os jobb sarka előtt, jobbal nagyon szépen indítja Lamelát, aki az ötös jobb sarkán ballal ütemtelenül belepörget a labdába, amelybe csak belekap a leülő Courtois... és a labda a kapu jobb alsó sarkába perdül. 1–1!

49. perc Mendy bal oldali beadását elrúgja középen, az ötös előtt Vinícius orra elől Jordán.

Három középső védővel a Sevilla immáron, Navas és Telles a két szélen.

46. PERC FOLYTATJUK!

Forrás: Weltfussball

Sampaoli 1991-től sokáig hazájában dolgozott, majd 2012-től 2016-ig a chilei válogatott szövetségi kapitánya volt. Ezt követően lett először a Sevilla trénere, majd kinevezték az argentin válogatott élére, onnan viszont 2018-ban távozott, és Brazíliában folytatta edzői karrierjét a Santos, valamint az Atlético Mineiro kötelékében. Legutóbb a francia élvonalban szereplő Olympique Marseille-t irányította.

A Sevilla messze a várakozások alatt teljesített eddig az idényben: a La Ligában hét forduló alatt öt pontot gyűjtve a 17. helyen állt, a BL-ben pedig három csoportmérkőzés alatt úgy szerzett egy pontot, hogy egy rúgott gólja mellett nyolcat kapott. Első tíz tétmeccséből csupán egyet tudott megnyerni a gárda.

Lopeteguinek azután kellett távoznia, hogy az andalúziai együttes szerda este otthon kapott ki 4–1-re a Borussia Dortmundtól a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Nemrégiben a Sevillát a 2016–2017-es idényben egyszer már irányító Jorge Sampaolit nevezték ki Julen Lopetegui helyére.

E párharc legjobb góllövői:
Cristiano Ronaldo 27
Alfredo Di Stéfano 18
Guillermo Campanal 15
Juan Arza 15
Puskás Ferenc 14

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Montiel középről okosan jobbra passzol, Navas jobbal kapura lő 12-ről, keményen, de fogja a labdát a rövid sarok előtt Courtois. Kontra, a 16-os előtt szereli Valverdét Gudelj.

44. perc Valverde passzát Vinícius a kapusra vezeti, de nem lő 10-ről, bedob egy pocsék cselt, szereli őt a visszafutó Montiel. Pontosabban elég volt csak beállnia a szélső elé.

41. perc Gudelj elfejeli Valverde emelését az ötösön Alaba elől, aki löki is aztán a szerbet.

40. perc Vinícius elcseni a labdát Torrestől, Modric elé passzol, aki az ötös jobb sarka elől jobbal kapura lő, de blokkol a mellőle jobbal előrenyúló Telles.

38. perc Rakitic jobbal a sorfalba lő.

37. perc Aurélien Tchouaméni megrúgja Lamelát, sárga lap és szabadrúgás középről, 21-ről. Előtte Rakitic nagyot rúgott Militaóba, aki belenézett aztán Isco lövésébe közelről.

36. perc Támad a Sevilla, de szereli Mendy a jobb szélen Navast. Aki nem hagyja magát, bedobás.

33. perc Valverde balról jobbal Modric elé gurít, a horvát jobbal a jobb alsó mellé lő 22-ről, középről.

31. perc Gonzalo Montielnek is sárga lap, felrúgja becsúszva Viníciust, Kroos kissé balról, 22-ről jobbal a léc fölé tekeri a szabadrúgást.

28. perc Sárga lap Joan Jordánnak Rodrygo megrúgásának.

Modric első bajnoki gólja a Realban 37 évesen. A csúcsok:
Puskás (38 évesen és 233 naposan)
Di Stéfano (37 évesen és 255 naposan)
Modric (37 évesen és 43 naposan)

25. perc
Vinícius megindul a bal szélen, középre tör, jobbal a léc fölé lő 20-ról, majd odalép neki acélkeményen honfitársa, Marcao.

A Real 2008 óta egy iksz kivételével az összes hazai bajnokiját nyerte a Sevilla ellen. 2004 óta minden bajnokin betalált ellene. A Sevilla rekordja ebből a szempontból 19 egymás utáni meccs győzelem nélkül, a Barcelona otthonában.

21. perc Valverde passzával Rodrygo betör három védő közé, és kissé balról jobbal tízről nagyon a bal felső fölé lő!

18. perc Jordán felrúgja Viníciust, Alaba ballal 21-ről, kissé jobbról milliméterekkel lő a bal felső sarok mellé! Bono hatalmasat repült.

A Real Madrid a Sevilla elleni a legutóbbi hét meccséből egyet sem veszített el, háromszor gólt sem kapott.

16. perc Torres passzát jobbal kapura teszi Lamela, Militao beleért, szöglet.

Modric idénybeli 14 meccsén 5 kanadai pontig jutott.

12. perc Navas jobb oldali beadásáról milliméterekkel marad le az ötösre bevetődő Lamela.

10. perc Carvajal után Tchouaméni is nagyon higgadtan passzol a 16-oson belül. Taps.

Modric: 20 meccs a Sevilla ellen, 2 góllal és 1 gólpasszal.

5. PERC VEZET A REAL, a Montielt szerelő, balról okosan jobbal középre passzoló Vinícius remek passzát LUKA MODRIC közelről a kapuba teszi. Kissé jobbról, három méterről jobbal a rövid sarokba lő. 1–0!

4. perc Vinícius két jó csel után megindul, beáll elé Gudelj, és kivetődik Bono.

4. perc Bono pocsék passzát visszaadja balról ballal középre Vinícius.

2. perc Lamela megindul a bal szélen, de szereli őt Militao. Argentin-brazil rangadó.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta vörösben.

Iker Casillas adja Courtois kezébe a Jasin-díjat, az előző idény legjobb kapusa lett a belga. Casillas meg egy csúnya trollkodás áldozata a minap. Zinédine Zidane és Modric meg Karim Benzema kezébe adja az Aranylabdát. A közönség örül.

Tudván, hogy Benzema nélkül a Real Mallorca, az RB Leipzig és az Atlético Madrid ellen is nyertek a madridiak, valamint hogy már továbbjutottak a Bajnokok Ligájában a nyolcaddöntőbe, nem kell siettetniük a francia futballista rehabilitációját a világbajnokság előtt.

A támadó a Celtic ellen szenvedett először sérülést ebben az idényben, amelyet követően három hetet is kihagyott. Azt nem tudni, hogy rásérült volna a korábbi sérülésére, illetve hogy bármilyen köze is lenne a kettőnek egymáshoz.

Karim Benzema izomsérülést szenvedett a Sevilla elleni bajnokit megelőző pénteki edzésen, és kihagyja a szombat esti meccset. Az orvosok és a játékos semmilyen kockázatot nem szeretnének vállalni a világbajnokság közeledtével, ezért elővigyázatosságból jutottak erre a döntésre.

Egy kis örökmérleg:
171 mérkőzés, 94 realos és 48 sevillai sikerrel, 370, ill. 232 rúgott góllal.