La Liga: Griezmann szögletből kezdte a gólgyártást Sevillában

2022.10.23. 18:11
Griezmann (jobbra) első gólja emlékezetesre sikerült (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-élvonal (La Liga) 11. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén az Espanyol némi meglepetésre csak döntetlent játszott a ligautolsó és még nyeretlen Elchét fogadva, míg a második találkozón, a tabella másik végén érintett csapatok mérkőzésén az Atlético Madrid Antoine Griezmann duplájával 2–1-re nyert a Real Betis vendégeként.

Némi meglepetéssel kezdődött a Espanyol meccse , a 11. percben ugyanis Pere Milla parádés fejesével vezetést szerzett a sereghajtó Elche. Az Espanyol bő tíz perc múlva egyenlített: egy balról érkező lapos beadást pofozott közelről a léc alá Javi Puado. A folytatásban is mozgalmas maradt a meccs – az eredmény a szünetig nem változott, a csapatok létszáma viszont majdnem: gyors kontra végén elkövetett szabálytalanság miatt a vendégek védőjét, Helibelton Palaciost azonnali piros lappal kiállította a játékvezető, ám a VAR javaslatára visszanézte az esetet, és visszavonta a kiállítást. A fordulás után bő húsz perccel előnybe került a hazai gárda, Oscar Gil beadását Martin Braithwaite tette leheletfinom mozdulattal a kapuba, de szűk tíz perccel a vége előtt Gonzálo Verdua rövid felsőbe pofozottaz ötös jobb sarkáról a beívelt szabadrúgás nyomán, beállítva a 2–2-es végeredményt.

A délutáni mérkőzés izgalmasabbnak ígérkezett, mégiscsak a tabellán 4. helyen álló Atlético Madrid látogatott az ötödik Betis otthonába. Ehhez képest az első félidő két kaput eltaláló lövést hozott – mindkettő a hazaiakhoz köthető –, gólt nem. A másodikban már jóval több volt az esemény. Előbb a hazaiak találtak be Luiz Henrique révén a 48. percben, de Jesus Gil Manzano játékvezető videózás után les miatt visszavonta a találatot. Kisvártatva Antoine Griezmann végezhetett el szögletet jobbról, s a labda senkitől sem érintve kötött ki a kapuban. A francia világbajnok csatár a félidő közepén újabb remek gólt lőtt, jó kiugratás után az ötös jobb sarkáról Rui Silva lába között talált be, demoralizálva a kapust. A hajrára fordulva a Betis Nabil Fekir18 méterről szabadrúgásból szépített ugyan, de egyenlítenie már nem sikerült – Alex Moreno fejese után a labda a kapufán csattant.1–2.

A mérkőzés után kiderült, hogy a mai duplájával Griezmann feljött a klub legeredményesebb játékosainak örökranglistáján a harmadik helyre. AZ első Luis Aragonés 172 góllal, a második Adrián Escudero 169 találattal, majd jön a francia 147-tel.

A BETIS–ATLÉTICO ÖSSZEFOGLALÓJA (Griezmann gólja 0:35-től)

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ
Espanyol–Elche 2–2
(J. Puado 24., Braithwaite 67., ill. P. Milla 11., Verdu 82.)
Real Betis–Atlético Madrid 1–2 (Fekir 84., ill. Griezmann 54., 71.)

KÉSŐBB
Villarreal–Almería 2–1 (Baena 56., Jackson 90+4., ill. Melero 31.)
Kiállítva: Baena (56.)
Girona–Osasuna 1–1 (David López 45+1., ill. Barja 37.)

21.00: Barcelona–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

HÉTFŐN
21.00:
Celta Vigo–Getafe (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Rayo Vallecano–Cádiz 5–1
(Palazón 44. – 11-esből, Álvaro García 45+1., Lejeune 63., 89., Camello 79., ill. Balliu 82. – öngól)
Real Valladolid–Real Sociedad 1–0 (Sergio León 16.)
Valencia–Mallorca 1–2 (Cavani 52., ill. Muriqi 66., Li Kang In 83.)

Real Madrid–Sevilla 3–1 (Modric 5., L. Vázquez 78., Valverde 81., ill. Lamela 54.)

1. Real Madrid 11 10 1 28–9 +19 31
2. Barcelona 10 8 1 1 24–4 +20 25
3. Atlético Madrid 11 7 2 2 18–9 +9 23
4. Real Sociedad 11 7 1 3 16–13 +3 22
5. Betis 11 6 2 3 14–8 +6 20
6. Athletic Bilbao 10 5 3 2 19–8 +11 18
7. Villarreal 11 5 3 3 14–7 +7 18
8. Osasuna 11 5 2 4 11–11 0 17