La Liga: kétgólos hátrányból nyert derbit a Valencia

K. T. I.K. T. I.
2021.12.20. 22:53
Soler második félidőben szerzett duplája három pontot ért a Levante ellen (Fotó: AFP)
Hiába vezetett 25 percnyi játékot követően két góllal a Levante, a sereghajtó a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában sem tudta megszerezni az első sikerét. Különösen fájó lehet ebben, hogy a városi rivális Valencia ellen sikerült elkótyavetyélni a kétgólos fórt és végül 4–3-ra kikapni.

A legutóbbi tíz derbijéből csupán egyet, az idén tavasszal megvívottat tudta megnyerni a Levante. Ami pedig ennél is aggasztóbb: a legutóbbi 25 bajnokijából egyet sem – a 2021–2022-es kiírásból eddig tizenhetet játszottak le, ezeken mindössze nyolc pont (nyolc döntetlen) termet számukra mint babér. Ilyen felvezetés mellett persze hogy a Valencia számított a városi rangadó esélyesének...

Az első percek azonban rácáfoltak az előzetes várakozásokra: a Levante bátran futballozott, a 19. percben pedig Oscar Duarte fejese csattant a keresztlécen. Pillanatokkal később aztán büntetőt reklamálhattak a hazaiak, Mouctar Diakhaby kezéhez ért a labda, amit elsőre a bíró ugyan nem érzékelt, de a VAR-szoba jelzése alapján végül csak-csak befújt tizenegyesnek. Az érzelmi hullámvasút folytatódott: José Campana elsőre még nem tudta gólra váltani a büntetőt, Jasper Cillessen eltalálta az irányt, csakhogy a kipattanóval szemben tehetetlen maradt a holland kapus... 1–0. Négy perccel később Roger Marti duplázta meg az előnyt, ezzel álomszerűvé téve a kezdést a Levante-szurkolók számára. 2–0

A Valencia jó félórányi játék után kezdte felvenni a ritmust, a játékrész hajrájában pedig Goncalo Guedes lövésével szépített is. 2–1

Fordulás után Jorge de Frutos állíthatta volna vissza a kétgólos hazai vezetést, ám Cillessen újabb bravúrral védte a labdát. Egy percre rá pedig az egyenlítés kapujába lépett a Valencia! Ruben Venzo szabálytalansága miatt ezúttal a vendégcsapat kapott büntetőt. Carlos Soler két perccel később pedig értékesítette is azt. 2–2

Nyílt sisakos adok-kapok alakult ki, ám az ember érzése az volt, a lélektani fölényt kihasználva immár a Valencia érezheti magát nyeregben. A 67. percben Guedes lövése szállt el a kapu fölött, nem sokkal előtte a másik oldalon Dani Gomez lövését blokkolta jól a védő... A 70. percben Hugo Duro került földre a tizenhatoson belül gyanús körülmények között, de a videobíró ezúttal helyben hagyta a pályán született döntést, nem jött újabb tizenegyes. A 72. percben viszont büntető nélkül is megszerezte a második gólját Soler! Guedes ütempasszát átvétel nélkül zúdította 13 méterről a bal felsőbe – fordított a Valencia! 2–3

A 85. percben úgy tűnt, megadja a kegyelemdöfést is a vendégcsapat, egy sakk-mattig játszott akció végén Guedes is megszerezte a második találatát, egyúttal a negyedik Valencia-gólt. A hosszabbításban aztán a csereként beállt Enisz Bardi még szépített, ezzel pár másodpercre visszaadva a pontszerzés reményét a Levanténak, a házigazda azonban nem tudott újabb meglepő fordulatot kierőszakolni, hétgólos meccsen alulmaradt városi riválisával szemben. 3–4

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ
Levante–Valencia 3–4
(Campana 21., R. Martí 24., Bardi 90+1. ill. G. Guedes 44., 85., Soler 50., 72. – az elsőt 11-esből)
VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Getafe–Osasuna 1–0 (Poveda 90+3)
Athletic Bilbao–Real Betis 3–2 (I. Williams 2., 72., De Marcos 89., ill. Juanmi 6., Fekir 52.)

Granada–Mallorca 4–1
(J. Molina 20., 61., 90+1., Puertas 90+6., ill. Dani Rodríguez 24.)
Real Madrid–Cádiz 0–0
SZOMBATI EREDMÉNYEK

Rayo Vallecano–Alavés 2–0 (S. Guardiola 19., Catena 26.)
Real Sociedad–Villarreal 1–3 (Isak 32., ill. Gerard Moreno 38., 69., Chukwueze 90+6.)

Barcelona–Elche 3–2 (Ferran Jutgla 16., Gavi 19., Nico González 85., ill. Morente 62., Milla 63.)
Sevilla–Atlético Madrid 2–1 (Rakitic 7., Ocampos 88. ill. Felipe 33.)
PÉNTEKEN TÖRTÉNT
Celta Vigo–Espanyol 3–1 (S. Mina 3., Iago Aspas 47., D. Suárez 82., ill. Loren Morón 90+2.)

1. Real Madrid 18 13 4 1 39–15 +24 43
2. Sevilla 17 11 4 2 28–12 +16 37
3. Betis 18 10 3 5 32–21 +11 33
4. Rayo Vallecano 18 9 3 6 26–18 +8 30
5. Atlético Madrid 17 8 5 4 28–20 +8 29
6. Real Sociedad 18 8 5 5 20–20 0 29
7. Valencia 18 7 7 4 30–26 +4 28
8. Barcelona 17 7 6 4 28–21 +7 27