La Liga: ismét kikapott a Real Sociedad, már 4. a Rayo

V. Á.V. Á.
2021.12.18. 18:11
Gerard Moreno intézte el a Real Sociedadot (Fotó: AFP)
A Real Sociedad hazai pályán 3–1-re kikapott a Villarrealtól a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában. A Rayo Vallecano az Alavés ellen nyert (2–0), és már 4. a tabellán.

Alexander Isak találatával szerzett vezetést a 32. percben a Real Sociedad, amely az ezt megelőző három bajnoki mérkőzését elveszítette, ráadásul az előző négy találkozóján gólt sem szerzett. Hat perccel később Gerard Moreno egyenlített. Alig kezdődött el a második játékrész, a hazaiak spanyol válogatott szélsője, Mikel Oyarzabal piros lapot kapott.

Egy kis stat: Ez volt Oyarzabal 215. mérkőzése a La Ligában, ezt megeleőzően még nem kapott piros lapot. A 24 éves játékosnál ebben az évszázadban csak Carlos Vela (219) és Xabi Prieto (271) szerepelt többet piros lap nélkül a spanyol élvonalban. (Opta)

A Villarreal a 69. percben szerezte meg a vezetést, ismét Gerard Moreno volt eredményes, majd a végén még Samuel Chukwueze is betalált, így 3–1-re nyert a vendégcsapat.

A Real Sociedad újabb vereségével a 6. helyre csúszott, a délután az Alavést 2–0-ra legyőző Rayo Vallecano viszont a 4. pozícióba ugrott. A madridi kiscsapat a nyolcadik hazai meccsét nyerte meg az idényben, emellett egy döntetlenje van saját stadionjában.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ

Rayo Vallecano–Alavés 2–0 (Sergi Guardiola 19., Catena 26.)
Real Sociedad–Villarreal 1–3 (Isak 32., ill. Gerard Moreno 38., 69., Chukwueze 90+6.)

később
18.30:
FC Barcelona–Elche (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
21.00: Sevilla–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

Vasárnap:
14.00: Granada–Mallorca (Tv: Spíler2)
16.15: Athletic Bilbao–Real Betis (Tv: Spíler2)
18.30: Getafe–Osasuna (Tv: Spíler2)
21.00: Real Madrid–Cádiz (Tv: Spíler2)

Hétfő:
21.00: Levante–Valencia (Tv: Spíler2)

Pénteken játszották
Celta Vigo–Espanyol 3–1 (Santi Mina 3., Iago Aspas 47., Denis Suárez 82., ill. Loren Morón 90+2.)