A Real Madrid nem tudta legyőzni odahaza a Cádizt!

2021.12.19. 20:55
Fotó: AFP
Spanyolországban a labdarúgó-élvonal (La Liga) 18. fordulójában a korábban sorozatban tíz bajnokin nyerő Real Madrid nagy meglepetésre gól nélküli döntetlent játszott odahaza a Cádizzal.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ
Real Madrid–Cádiz 0–0
Madrid,
Santiago Bernabéu Stadion, 38 818 néző. V: Latre
Real Madrid:
Courtois – L. Vázquez, Militao, Alaba, F. Mendy (Nacho, 82.) – Kroos, Casemiro, F. Valverde (Jovics, 70.) – E. Hazard, Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Cádiz:
J. Ledesma – Akapo, Cala, Fali, Espino – Alejo (Chapela, 71.), Alarcón (Mauro, 90+4.), J. Jönsson (Bastida, 85.), Sobrino – Álex Fernández, A. Lozano (Negredo, a szünetben). Vezetőedző: Álvaro Cervera

Ugyan a sérülések és a koronavírus miatt nagyon tartalékosan állt ki a Cádiz elleni hazai bajnokira a Real Madrid, de sokkal jobb első félidőt vártak a nézők. A mérkőzés napján 34. évébe lépő, 400. La Liga-mérkőzésén szereplő Karim Benzema helyzetig sem jutott, az utóbbi szempontból „százados” Vinícius Júnior dettó, Federico Valverde lövését pedig nagy bravúrral védte a vendégkapus, az argentin Jeremías Ledesma, aki elcsípte aztán a bal sarok előtt David Alaba fejesét is.

A szünet után kicsit jobban csipkedte magát a Real, de tényleg csak picit, Eden Hazard fejese és Benzema közeli lövése is pontatlan volt, a csereként beállt egykori Real-nevelés, Álvaro Negredo pedig majdnem meglepte a madridiakat, ám csak majdnem, mert az ő lövése sem volt az igazi.

Carlo Ancelotti a pályára küldte Luka Jovicsot és Nachót is, utóbbi testvére, Álex Fernández amúgy kezdett a Cádizban. És ő örülhetett a hármas sípszónak, nem pedig a Real: a ráadásban Benzema fejesét is fogta Ledesma, a Cádiz nagy meglepetésre ismét megviccelte a Madridot, miként az előző idényben.

Getafe–Osasuna 1–0 (Poveda 90+3)
Athletic Bilbao–Real Betis 3–2 (I. Williams 2., 72., De Marcos 89., ill. Juanmi 6., Fekir 52.)
Granada–Mallorca 4–1
(J. Molina 20., 61., 90+1., Puertas 90+6., ill. Dani Rodríguez 24.

Rayo Vallecano–Alavés 2–0 (S. Guardiola 19., Catena 26.)
Real Sociedad–Villarreal 1–3 (Isak 32., ill. Gerard Moreno 38., 69., Chukwueze 90+6.)

Barcelona–Elche3–2 (Ferran Jutgla 16., Gavi 19., Nico González 85., ill. Morente 62., Milla 63.)
Sevilla–Atlético Madrid 2–1 (Rakitic 7., Ocampos 88. ill. Felipe 33.)
Celta Vigo–Espanyol 3–1 (S. Mina 3., Iago Aspas 47., D. Suárez 82., ill. Loren Morón 90+2.)

20. Levante178916–32–168

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Még egy szabadrúgás a végére, Alaba ballal a sorfalba lő a 16-os jobb sarkáról, Negredo mentett, a lecsorgó Kroosé, aki jobbal 19-ről a kapushoz lő.

90+4. perc Még egy csere, Marcos Mauro be, Alarcón le.

90+2. perc Kroos bal oldali kornerét Benzema a léc alá fejelné, de gyengén, fogja a labdát Ledesma.

90. perc Ledesma jön ki szépen az ötös s Hazard elé, akit feltartott ügyesen Akapo. Casemiro a 16-os elől zseniálisan ívelt a belga elé!

89. perc Három perc a ráadás.

A mai Courtois 600. mérkőzése a felnőttek között. Viníciusnál csak Raúl jutott el fiatalabban 100 bajnoki meccsig a Realban, 19 évesen és 284 naposan.

88. perc MELLÉ, az Hazard indította Jovics ballal a bal alsó mellé lő kissé jobbról, 18 méterről.

85. perc Hazard beadásába belevetődik Akapo, Ledesma a nevető harmadik. Kroos 13 méteres lövése a kapusé, ez volt ma a Real 23. kapura lövése...

Iksz lesz?

82. perc Nacho
be, Mendy le.

82. perc Akapo ment Casemiro elől Benzema passza után.

81. perc Benzema jobbal 19-ről kapura lövi a szabadrúgást, Ledesma véd a bal alsó előtt!

80. perc Kroos 21 méteres, jobblábas lövését blokkolja az eléugró Negredo, aztán Militao kiharcol a 16-os előtt egy szabadrúgást.

78. perc Akapo ment a jobb sarok és Benzema előtt Vázquez beadásánál.

76. perc Ziccer, Hazard sarkaz Benzema elé, aki hétről jobbal a bal alsó mellé csippenti a labdát, elegánsan, de pontatlanul.

74. perc Helyzet, de Negredo kissé balról, 12-ről jobbal a bal alsó mellé lő.

70. perc Luka Jovics be, Valverde le, Alejót a másik oldalon Ivan Chapela váltja.

68. perc Vázquez jobb oldali beadását ellőné hétről Benzema, de közbelép Akapo.

64. perc Juan Cala kap sárga lapot Hazard ellökése miatt, eltiltás neki is.

61. perc Akapo ment a bal sarok előtt az utolsó pillanatban az éppen kapura lövő Vinícius elől.

60. perc Hazard passzát Vinícius az ötös bal sarkán túlról kapura lövi, de ment a bevetődő védő, Cala!

A Realból még senki sem kapott piros lapot ebben az idényben, Casemiro 309 realos meccsén csak kettőt. De mindkettőt a második sárga lap miatt.

56. perc EZ IS...Kroos beadását Hazard tízről kapura fejeli, de Ledesma nagyot véd a bal alsó sarok előtt!

52. perc KIMARAD!Casemiro remek passzát Benzema hétről jobbal a már balra kivetődő, a földön lévő Ledesmába rúgja. De les.

Negredo a Real nevelése, de a profik között soha nem játszhatott ott.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc A lesérült Lozano helyén az egykori realos Álvaro Negredo.

Francisco Pineda 2

72 százalékban a Realé a labda, 7 lövéséből 2 ment kapura.

Mit mondjunk? A Tottenham–Liverpool érdekesebb volt. De még a Várda–PAFC is.

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Egy perc a ráadás, a hazai tábornak és a hazai csapatnak nem tetszik.

44. perc Kroos lő jobbal jócskán a léc fölé, középről, 20-ról, Valverde lapos beadását követően.

Ha már testvérek... Gressy Benzema még csak 29 éves, de már 2013-ban visszavonult a Vaulx-en-Vel csapatából.

43. perc Lozanót kell ápolni, csere lesz.

38. perc Hazard elesik Cala mellett a 16-oson belül... tovább! A VAR... nem jelez semmit! Nincs a belga sem formában, sem játékban.

A Real Madrid 4-et megnyert az előző 5 meccséből a Cádiz ellen, kivétel az előző összecsapásuk Madridban. Az akkori újonc ellen!

34. perc
Vázquez lő jobbal a léc fölé a 16-os elől. Egészen pontosan L. Vázquez, mert játszott a Realban Martín Vázquez is.

33. perc Casemiro jobb oldali beadása kapuscsemege. A brazil szűrő eltiltás miatt nem játszik majd a jövő heti, Bilbao elleni bajnokin.

29. perc Alejo és Mendy megrángatja egymás mezét.

26. perc Casemiro a felezőnél felrúgja becsúszva Alejót, sárga lap.

Benzema a Cádiz elleni két eddigi meccsén 3 kanadai pontig jutott.

Karim Benzema idén 36 gólt lőtt a Realban, ma ő a csk. Az idényben 26 meccsen 26 kanadai pontot termelt.

25. perc Ez sem rossz, jobbal nem sokkal lő a bal felső mellé 21-ről, középről Alejo.

23. perc DE NAGY VÉDÉS!!!
Valverde kissé jobbról, 22-ről jobbal a jobb felső sarokba lőne, de elképesztően nagyot véd Ledesma. Kroos bal oldali szöglete után az ötös előteréből kapura fejel Alaba, félmagasan, a bal sarokra... kapufa! Ledesma ebben is belekapott.

Víctor Chust a másik kispadon ül, őt a Real adta át egy idényre a nyáron. Ő is sokszoros U-válogatott, védő. Középső.

Álex Nachónak az édestestvére egyébként, a nyártól minden bizonnyal a Betisben folytatja. A Real nevelése, 8 éve félmillió euróért adták el az Espanyolnak. Sokszoros U19-es és egyszeres U21-es válogatott.

17. perc Gyönyörű passzok és rossz lövések, majd kissé balról, 21-ről Mendy lő ballal a kapu tetejére.

12. perc Alejo eljátssza, hogy megrúgta őt Kroos, és nyert... egy szabadrúgást!

10. perc Álex lő a léc fölé a 16-os jobb sarka elől, Lozano és Akapo előkészítése után.

9. perc Alarcón adja be, Hazard-nak.

8. perc Vázquez vetődik bele Espino beadásába, sarokrúgás.

7. perc A Kroos-szöglet után Valverde jobbal a léc fölé lő 23-ról, kissé jobbról.

6. perc Benzema passzol Viníciushoz, aki ballal kapura lő az ötös bal sarka elől, de közbelép az utolsó pillanatban Cala.

3. perc Espino szereli a balon Benzemát, majd rárúgja a labdát Valverdére.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta sárgában.

Szülinapos

Egy kis örökmérleg: 35 találkozó, 25 realos és 4 cádizi sikerrel, 80, ill. 24 rúgott góllal.