La Liga: a Sevilla a 94. percben nyert a Villarreal ellen

2023.04.23. 23:05
Három gólt lőtt a Mallorca a Getafénak (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójában a Mallorca 3–1-re nyert a Getafe ellen. A Sevilla egy kései góllal 2–1-re győzött a Villarreal ellen az esti meccsen.

A félidőben még a madridiak örülhettek, Borja Mayoral góljával a Getafe vezetett 45 perc után. A második félidőben azonban hét perc alatt fordított a hazai együttes, s még a ráadásban is betalált – így alakult ki a 3–1-es végeredmény.

A Manchester United El-kiütése után jó hangulatban várhatta a Sevilla a Villarreal elleni meccset. A hazaiak Rafa Mir góljával kerültek előnybe a 34. percben, majd a BL-be vágyó Villarreal az 57. percben kiegyenlített Pau Torresnek köszönhetően. Nagyon úgy nézett ki, hogy 1–1 lesz a vége, ám a 94. percben Jusszef en-Nesziri betalált, a Sevilla pedig otthon tartotta a három pontot.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ
Mallorca–Getafe 3–1
(Li Kang In 57., 90+4., Raillo 64., ill. Mayoral 23.)
Sevilla–Villarreal 2–1 (Mir 34., en-Nesziri 90+4., ill. P. Torres 57.)
KORÁBBI EREDMÉNYEK
Elche–Valencia 0–2 (Lino 19., Verdú 42. – öngól)
Barcelona–Atlético Madrid 1–0 (F. Torres 44.)
Almería–Athletic Bilbao 1–2 (Álex Centelles 90+2., ill. N. Williams 9., De Marcos 56.)
Real Sociedad–Rayo Vallecano 2–1 (Sörloth 59., Lejeune 81. – öngól, ill. Isi Palazón 57.)
Real Valladolid–Girona 1–0
(Monchu 24.)

Osasuna–Real Betis 3–2 (Budimir 6., 11., Moncayola 41., ill. Juan Miranda 16., Guido Rodríguez 70.)
Real Madrid–Celta Vigo 2–0 (Marco Asensio 42., Éder Militao 48.)

Espanyol–Cádiz 0–0

1. Barcelona 30 24 4 2 54–9 +45 76
2. Real Madrid 30 20 5 5 63–24 +39 65
3. Atlético Madrid 30 18 6 6 47–22 +25 60
4. Real Sociedad 30 16 6 8 39–29 +10 54
5. Betis 30 14 6 10 39–33 +6 48
6. Villarreal 30 14 5 11 39–30 +9 47