La Liga: fontos pontokat szerzett a Bilbao, a Sociedad, a Valladolid

2023.04.22. 18:20
A Real Sociedad hátrányból felállva győzte le a Rayót (Fotó: Getty Images)
Az Athletic Bilbao 2–0-ra győzött az Almería vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójában. A két kora esti találkozón egyaránt hazai siker született, a Real Sociedad a Rayo, míg a Valladolid a Girona ellen tudott győzni a saját közönsége előtt.

ALMERÍA–ATHLETIC BILBAO 1–2

Tíz percig sem bírta a bilbaói nyomást a kiesőjelölt Almería védelme: a 9. percben a fiatalabb Williams fivér, Nico indult meg Sancet passzával, lövése pedig – ha szerencsével is, de – a gólvonalon túlra vánszorgott Martínez kapus alatt.

A szünet után Oscar De Marcos révén (a gólpasszt ezúttal is Sancet adta) a második gólját is megszerezte a baszk együttes. Az Almería Álex Centelles távoli lövésével szépített a ráadásban, de az egyenlítésre már nem maradt ideje.

A bilbaói alakulat a megszerzett pontokkal két pontra megközelítette a Pamplonában megbotló, 5. helyen álló Betist, míg a vasárnap pályára lépő Villarreallal szemben csak egy pont az „oroszlánok” hátránya. Ezzel szemben Almería a 17., még bennmaradást jelentő helyen áll, és árgus szemekkel fogja nézni a Valencia és az Elche vasárnapi ütközetét.

REAL SOCIEDAD– RAYO VALLECANO 2–1

Nem született gól San Sebastiánban a Real Sociedad és a Rayo meccsének elő félidejében – Oyarzabal ugyan betalált a 12. percben, de a videóbíró szabálytalanság miatt nem adta meg a gólt. A fordulás után is a hazai csapatnál volt a labda, de gólt a vendégek szereztek. Az 57. percben Isi Palazón vette el a labdát az elbambuló Pachecótól, majd ziccerben a hálóba zúdított.

A „txuri urdin” válasza két percet váratott magára: Alexander Sörloth védhetetlenül fejelt az ötösről Dimitrievszki kapujába. A meccs hőse a hazai csapatba csereként beálló Carlos Fernández lett, aki első labdaérintésével átfejelte a labdát a Rayo rossz ütemben kimozduló kapusán a 81. percben – a gólt a rayós Lejeune öngóljaként könyvelték el, mivel Fernández bólintása az ő hátáról szédült a kapuba. A baszk együttes a BL-indulás szempontjából fontos pontokkal gazdagodott.

REAL VALLADOLID–GIRONA 1–0

Az elmúlt négy meccsén nyolc pontot szerző, a középmezőnybe felkapaszkodó Girona számított a meccs esélyesének, ehhez képest a hazai pályán játszó Valladolid jelentkezett az első góllal: a 24. percben Monchu juttatta a labdát a hálóba az ötösről. A 23 esztendős, Barca-nevelés középpályás találata győztes gólnak bizonyult: a kasztíliai együttes sikerével hét pontra távolodott a veszélyes zónától.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ
Almería–Athletic Bilbao 1–2
(Centelles 90+2., ill. N. Williams 9., De Marcos 56.)
Real Sociedad–Rayo Vallecano 2–1 (Sörloth 59., Lejeune 81. – öngól, ill. Palazón 57.)
Valladolid–Girona 1–0
(Monchu 24.)
Korábban
Osasuna–Real Betis 3–2 (Budimir 6., 11., Moncayola 41., ill. Miranda 16., Guido Rodríguez 70.)