A Barca Fati vezérletével fordított a nagy visszatérők meccsén

P. K.P. K.
2021.10.17. 20:58
Fati (10) vezérletével már az első félidőben fordított a hamar hátrányba kerülő Barca a Valencia ellen (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona a bajnokságban tavaly november óta először kezdő Ansu Fati vezérletével 0–1-ről fordítva 3–1-re győzött a Valencia ellen, és a hajrában még Sergio Agüero is bemutatkozott.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

Barcelona–Valencia 3–1 (2–1)
Barcelona,
Camp Nou. Vezette: Jesús Gil Manzano
Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto (Mingueza 71.), Piqué, E. García, Alba – F. de Jong, Busquets, Gavi (Nico, 71.) – Dest (Agüero, 87.), Depay, Ansu Fati (Coutinho, 59.). Vezetőedző: Ronald Koeman
Valencia: Cillessen – Foulquier (Musah, 75.), Gabriel Paulista, Diakhaby, Gaya – Soler, Wass, Guillamón (H. Costa, 86.), Duro (Marcos André, 59.) – Guedes (Cserisev, 75.), Maxi Gómez (Vallejo, 87.). Vezetőedző: José Bordalás
Gólszerző: AnsuFati (13.), Depay (41. – 11-esből), Coutinho (85.), ill. Gaya (5.)

A visszatérőkről szólt az első félidő az FC Barcelona–Valencia mérkőzésen. No nem elsősorban Ronald Koemanra, a Barca vezetőedzőjére gondolunk, aki korábbi kétmeccses eltiltását letöltve ült újra a katalánok kispadján.

A holland szakvezetőt aligha várták annyira a katalánok szurkolói a legutóbbi két tétmeccs elvesztése után (az Atléticótól 2–0-ra, a Benficától a BL-ben 3–0-ra kapott ki a Barca)… Sokkal inkább a 18 éves Ansu Fatit (a Barca új tízesét Messi távozása óta), aki két bajnokin ugyan már lőtt egy gólt ebben az idényben, de most először volt kezdő a tavaly novemberben elszenvedett térdsérülése óta.

De Fati előtt szólnunk kell a Valenciába négymeccsnyi kihagyás után visszatérő csapatkapitányról, José Gayáról. Amíg ő nem sérült meg, négy forduló alatt tíz pontot szerzett a Valencia, viszont a sérülése óta csak kettőt. Most ismét kezdett, és az 5. percben egy szöglet utáni lecsorgó labdából ő szerezte meg a vezetést a vendégeknek. 0–1

A Barca hamar egyenlített AnsuFati révén, aki a Depay által lekészített labdát lőtte a tizenhatoson kívülről a bal alsóba. 1–1

A szünet előtt egy büntetőt is kiharcolt Fati: a játékvezető éppen Gayát látta szabálytalannak vele szemben, a tizenegyesbőlMemphisDepay kegyetlenül a kapu bal oldalába bombázta a labdát. 2–1

A második félidő újabb Fati-helyzettel indult, ami kimaradt, azután pedig a Valenciának voltak nagyobb lehetőségei. Újabb gólt mégis a Fati helyére becserélt, a korábbi sérülései után ebben az idényben először eredményes Philippe Coutinho szerzett, az ezúttal jobb szélső támadót játszó Sergino Dest középre passzolt labdájából. 3–1

A Barca két vereség után így győzni tudott a jövő vasárnapi, Real Madrid elleni rangadó és a szerdai, Dinamo Kijev elleni hazai BL-meccs előtt. Jó hír a szurkolóknak, hogy ezen a meccsen – először a bajnoki idényben – a nyáron szerződtetett, de azóta sérült Sergio Agüero is pályára léphetett a hajrában (az már kevésbé jó hír a drukkereknek, hogy a korábbi sérültek mellé Ronald Araújo is csatlakozott a héten, nem is játszott a Valencia ellen).

Ronald Koeman ezzel a győzelemmel egy időre háttérbe szoríthatja a leváltásáról szóló sajtóhíreket…

VÉGE! GYŐZÖTT A BARCELONA!

87. perc. Dest helyett Agüero állt be ill. Gómez helyett Vallejo és Guillamón helyett Helder Costa a másik oldalon.

85. perc. ELDŐLT! COUTINHO! Dest jobbról, laposan középre passzolt labdáját a teljesen üresen álló brazil 7 méterről lőtte a kapuba. 3-1

84. perc. VESZÉLYES SZABADRÚGÁS! 25 méteres Gómez szabadrúgásból csavart a kapu mellé.

82. perc.Gómez szabálytalan De Jonggal szemben, járt érte a sárga lap.

78. perc. Soler adott be az alapvonalról, jobbról, de nem valenciai játékoshoz, hanem Piquéhez ment a labda.

75. perc. Két csere a Valenciánál is. Foulquier helyett Musah, Guedes helyett Cserisev jött be.

71. perc. Gavi helyett Nico állt be, Robertót Mingueza váltotta a Barcánál.

63. perc. Foulquier Gavinak lépett oda szabálytalanul, sárga lap járt érte..

59. perc. Csere mindkét oldalon. A Barcánál Fatit Coutinho váltotta. Duro helyett Marcos André állt be a vendégeknél.

57. perc. GUEDES! A Valencia csatára 14 méterről lőtt, Ter Stegen kinyújtott karjában akadt el a labda.

53. perc.KAPUFA! Soler 15 méterről, jobbal a kapufát találta el, a kipattanóra érkező Gómez már lesen volt.

50. perc. FATI! Dest és De Jong játszott össze a tizenhatoson belül, majd a bal oldalon érkező Fati kapta meg a labdát, aki a kapu rövid oldalát célozta, de Cilllessen védett.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ. Egyik oldalon sem volt csere.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. VEZET A BARCA!

45+2. perc. Guedes megpattanó, távoli lövés Ter Stegen kezében landolt.

45+1. perc. Piqué fogja a combját fájdalmas arcot vágva.

Depaynak ez a 4. bajnoki gólja a Barcában, 11-esből a második.

41. perc. GÓÓÓL. Depay nagy erővel a bal felsőbe lőtte a büntetőt, a honfitárs Cillessen mozdulni sem tudott a kapuban. 2–1
39. perc.
Egy balról középre lőtt labdára Fati érkezett, Gaya buktatta. Sárga lap és büntető!

36. perc.
Gómez ütötte meg háttal állva az egyik barcelonait a félpályánál, de a játékvezető nem látott szándékosságot.

36. perc. Egy lecsorgó labdából Alba a tizenhatos bal oldalánál lőtt, de egy védő blokkolt.

32. perc. Busquets szabálytalankodott sárga lapot érően.

29. perc. A LELÁTÓRA RÚGTA...Depay végezhetett el szabadrúgást úgy 26-27 méterről, miután Frenkie de Jongot felborította Diakhaby, de a labda méterekkel a kapu fölé szállt.

25. perc. Kontráznak a vendégek. Guedes kapott egy hosszú labdát és tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, egy csel után 14 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

20. perc: Gavi rálépett Soler lábára, ez már nem az első szabálytalansága volt, járt érte a sárga lap.

Fati a visszatérése óta már a 2. gólját szerezte, de kezdőként az elsőt, mert a mostani meccset megelőzően tavaly novemberben kezdett legutóbb. Azóta folyamatosan térdsérüléssel bajlódott.

13. perc. FATI EGYENLÍTETT! Depay visszagurított labdáját kissé balról, jó 18 méterről jobb lábbal a hosszú alsó sarokba lőtte. 1–1

10. perc. NAGY MENTÉS. Gavi bal oldali beadására a hosszún becsúszva érkezett volna Dest, de a vendégek gólját szerző balhátvéd, Gayá nagyot mentett. Szögletet rúghatott a Barca, de abból nem lett helyzet.

5. perc. VEZET A VALENCIA! A meccs első szöglete után egy röviden kivágott labda pattant a sérülése után visszatérő Gayá elé, 17 méterről lőtt, Ter Stegen csak beleérni tudott, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 0–1

2. perc. Ansu Fati lépett ki a bal szélen, éles szögből a tizenhatos vonala közeléből lőtt is, de az oldalhálóban kötött ki a labda. Egy védő blokkolt, de a játékvezető nem ítélt szögletet.

A VALENCIA KEZDTE A MECCSET!

Memphis Depay a bemelegítésnél (Fotó: AFP)

ELŐZMÉNYEK

♦ A Barca először nevezhette tétmeccsen a nyáron szerződtetett Sergio Agüerót, aki hosszú sérülése után a kispadon kapott helyet. Ansu Fati pedig először kezdő sérülése óta, legutóbb tavaly novemberben kezdett. Kétmeccses eltiltása után ismét a kispadról irányíthatja a katalánokat Ronald Koeman vezetőedző.

♦ A Barcelona a legutóbbi két tétmeccsét, az Atlético Madrid és a BL-ben a Benfcia ellen elveszítette, 2–0-ra és 3–0-ra, tehát gól sem szerzett ez a két mérkőzésen.A Valencia az első négy fordulóban tíz pontot szerzett a bajnokságban, azóta viszont négy meccsen csak kettőt.