Győzött, és 26. alkalommal is bajnoki címet szerzett a Barcelona!

2019.04.27. 20:38
Messi lő, gól! (Fotó: AFP)
A spanyol bajnokság (La Liga) 35. fordulójában a Barcelona a Levantét fogadta, és a második félidőre csereként beálló Lionel Messi góljával 1–0-ra győzött, amivel behozhatatlan előnyre tett szert az Atlético Madriddal szemben, és megszerezte története 26. bajnoki címét.

A Barcelona azzal a tudattal vágott neki a Levante elleni találkozónak, hogy ha győzelmet arat, akkor bebiztosítja a bajnoki címet, mivel behozhatatlan előnyre tesz szert az Atlético Madriddal szemben.

Ennek szellemében az első percekben valósággal nekiesett ellenfelének a Lionel Messi nélkül felálló Barcelona, s majd csöndesebb negyedóra után Coutinho három perc alatt háromszor is gólt szerezhetett volna, ám a remek napot kifogó Aitor Fernández eszén nem tudott túljárni.

A Barcelona az első félidőben 13 kapura lövéssel próbálkozott, amelyből hét talált kaput, a Levanténél ez a két szám pedig ugyanannyi volt, mint a félidei állás: nulla és nulla.

A második játékrészre aztán Valverde mester Coutinho helyére beküldte Lionel Messit, aki bő negyedóra után el is döntötte a mérkőzés és – mint utóbb kiderült – a bajnoki cím sorsát is, amikor Vidal elé bólintott labdája után remek visszacsellel elküldött két védőt, majd a jobb alsóba lőtt, 1–0.

A gól után három perccel lépett pályára a korábbi újpesti játékos, Enisz Bardi, aki új színt hozott csapata játékába, kimondottan veszélyesen játszott, és a hajrában kis híján elrontotta a bajnokavatásra készülő barcelonai drukkerek hangulatát, a balról beadott labdát ugyanis kapufára küldte, az végül Marc-André ter Stegen ölében pihent meg.

Ezzel pedig el is lőtte a maradék puskaporát a Levante, s a hátralévő percekben nem változott az eredmény, így a lefújás pillanatában kezdetét vehette a barcelonai örömünnep. A katalán klub megvédte bajnoki címét, amelyet fennállása során már a 26. alkalommal szerzett meg.