La Liga: az Atlético a második félidőben átrobogott ellenfelén

M. D.M. D.
2021.11.28. 20:27
Antoine Griezmann-nak most már a Cádiz ellen is van gólja a spanyol bajnokságban (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 4–1-es győzelmet aratott a Cádiz vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójában.

Az Atlético az előző három idegenbeli bajnokiján győzelem nélkül maradt (Alavés 0–1, Levante 2–2, Valencia 3–3), de a hazai pályán még nyeretlen Cádiz vendégeként nem is lehetett más a célja, mint a negatív széria megszakítása. Diego Simeone együttese az Oblak – Szavics, José Giménez (Felipe, 34.), Hermoso – Koke – Marcos Llorente, De Paul, Lemar (Ángel Correa, 73.), Carrasco – Griezmann, Luis Suárez (Matheus Cunha, 73.) összetételben lépett pályára.

A gól nélküli első félidő után a címvédő Thomas Lemar találatával szerezte meg a vezetést. A francia válogatott középpályásnak a 203. topligás bajnokiján ez volt az első fejes gólja! A 70. percben Lemar honfitársa, Antoine Griezmann is betalált, aki eddig 34 csapat ellen lépett pályára a La Ligában, és közülük 33-nak lőtt gólt – csak az Atléticónak nem, mellyel szemben annak idején a Real Sociedad és az FC Barcelona színeiben is futballozott.

A vendégek második gólja után a Cádiz az összezuhanás jeleit mutatta, Ángel Correa találatával a 76. percben már 3–0-ra vezetett az Atlético. A 86. percben Jan Oblak igen peches öngóljával a hazaiak szépítettek, de még ugyanabban a percben a Suárez helyére beálló Matheus Cunha visszaállította a háromgólos különbséget a két csapat között.

A „matracosok” a Real Sociedad botlását kihasználva feljöttek a tabella 2. helyére.

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ
Cádiz–Atlético Madrid 1–4
(Oblak 86. – öngól, ill. Lemar 56., Griezmann 70., Á. Correa 76., Matheus Cunha 86.)
Real Madrid–Sevilla 2–1 (Benzema 32., Vinícius Júnior 87., ill. Rafa Mir 12.) – BŐVEBBEN ITT!

HÉTFŐ
21.00:
Osasuna–Elche

KORÁBBAN
Real Betis–Levante 3–1 (Juanmi 54., 63., 78., ill. Mustafi 7.)
Espanyol–Real Sociedad 1–0 (Y. Herrera 77.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Villarrel–Barcelona 1–3
(Chukwueze 67., ill. F. de Jong 50., Depay 87., Coutinho 90+4. – 11-esből)
Valencia–Rayo Vallecano 1–1 (Carlos Soler 19. – 11-esből, ill. Isi Palazón 64.)
Mallorca–Getafe 0–0
Deportivo Alavés–Celta Vigo 1–2 (Joselu 21., ill. Santi Mina 11., Iago Aspas 70.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Granada 2–2 (Raúl García 10., Maximiano 76. – öngól, ill. Machís 25., J. Molina 34.)

1. Real Madrid 14 10 3 1 34–15 +19 33
2. Atlético Madrid 14 8 5 1 26–14 +12 29
3. Real Sociedad 15 8 5 2 19–11 +8 29
4. Sevilla 14 8 4 2 24–11 +13 28
5. Real Betis 15 8 3 4 25–18 +7 27
6. Rayo Vallecano 15 7 3 5 23–16 +7 24
7. Barcelona 14 6 5 3 23–16 +7 23
8. Athletic Bilbao 14 4 8 2 13–10 +3 20