Király-kupa: a Bilbao remek második félidővel fordított 0–2-ről

2016.01.06. 13:51
A spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjében az előző idényben döntős Athletic Bilbao hazai pályán kétgólos hátrányból 3–2-re legyőzte a Villarrealt. A vendégcsapat a szünetben 2–0-ra vezetett, de a baszkok három gólt szereztek a második félidőben.

A Villarreal Léo Baptistao és Samuel García góljával 2–0-s előnnyel mehetett szünetre a San Mamés Stadionban. Fordulás után azonban a Bilbao hamar gólt szerzett Inaki Williams révén, majd a 67. percben Aritz Aduriz – aki tizenegy perccel korábban állt be csereként – egyenlített.

A hajrában jött a slusszpoén: a 21 esztendős Aymeric Laporte góljával a hazaiak 3–2-re fordítottak, így egygólos előnyről várják a visszavágót. A középhátvéd legutóbbi öt tétmeccsén harmadszor volt eredményes a Bilbao mezében. Érdekesség, az ezt megelőző 98 fellépésén ugyancsak háromszor talált be.

A Villarreal tíz emberrel fejezte be a mérkőzést, mert a 73. percben beálló Mario Gaspar a 87. percben második sárga lapját kapta meg.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Athletic Bilbao–Villarreal 3–2 (I. Williams 53., Aduriz 67., Laporte 80., ill. Baptistao 16., Samu García 37.)