La Liga: folytatták a meccset, a Granada pontot szerzett elhunyt drukkere emlékére

2023.12.11. 23:03
António Trujillo széke és a 892-es emlékmez a granadai lelátón (Fotó: Getty Images)
Döntetlenre (1–1) végződött a vasárnap félbeszakadt, majd hétfő este befejezett Granada–Athletic Bilbao mérkőzés a spanyol labdarúgó-bajnokságban (La Liga).

Az Athletic Bilbao még vasárnap szerzett vezetést Inaki Williams góljával, ám a mérkőzés félbeszakadt, miután egy idős szurkoló rosszul lett, és elhunyt a lelátón.

A hétfő esti program megemlékezéssel kezdődött – António Trujillo emlékére a két csapatkapitány virágcsokrot helyezett el a néhai drukker lelátói székén, amelyrea klubtagságija számával ellátott mezt tettek –, aztán a 18. perctől folytatódott a meccs, amelynek ez a szakasza is egy gólt hozott: Ricard Sánchez beívelése után Galarreta a saját kapujába fejelte a labdát az 55. percben.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A bajnokságban hetek óta nyeretlen Rayo Vallecano és Celta Vigo mérkőzésén nem született gól.

SPANYOL LA LIGA
16. FORDULÓ, hétfői mérkőzések

Granada–Athletic Bilbao 1–1 (Galarreta 55. – öngól, ill. I. Williams 6.)
Rayo Vallecano–Celta Vigo 0–0

A FORDULÓ KORÁBBI EREDMÉNYEI

Vasárnap játszották
Atlético Madrid–Almería 2–1
(Morata 17., Á. Correa 22., ill. Baptistao 62.)
Cádiz–Osasuna 1–1 (Roger 19., ill. Budimir 70. – 11-esből)
Barcelona–Girona 2–4 (Lewandowski 19., Gündogan 90+2., ill. Dovbik 12., Miguel Gutiérrez 40., Valery Fernández 80., Stuani 90+5.)