La Liga: García-gólok, a Rayo legyőzte a Barcelonát

2023.04.27. 00:01
Álvaro García szerezte az első gólt (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában a Rayo Vallecano 2–1-re legyőzte a Barcelonát.

A Barcelonát és a Rayót 36 pont választotta el a mérkőzés előtt, ez alapján a katalán csapat egyértelmű esélyesként várhatta volna az összecsapást. Csakhogy ezt a meccset megelőzően a Barca háromszor sem tudta legyőzni a Rayót.

Így talán nem is csoda, hogy Álvaro García pontos lövéssel megszerezte a vezetést a madridiaknak a 19. percben, és ez is felettébb jó előjelnek számított. Ugyanis az ezt megelőző 19 bajnokin nem kapott ki, amikor a félidőben vezetett (14 győzelem, 5 döntetlen).

És nem úgy nézett ki, hogy ez a veretleségi sorozat megszakad. A második félidő elején a másik García, Fran is betalált.

Már-már úgy tűnt, hogy izgalommentes hajrával gyűjti be a három pontot a Rayo, de a 83. percben Robert Lewandowski közeli lövéssel szépített.

Az egyenlítés azonban már nem jött össze, a Rayo megérdemelten győzött.

Mivel a Real Madrid is kikapott a fordulóban, Xaviékat aligha vágja földhöz ez a vereség, hiszen az előnyük továbbra is 11 pont a királyi gárdával szemben az élen.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Barcelona 2–1
(Álvaro García 19., Fran García 53., ill. Lewandowski 83.)
Celta Vigo–Elche 1–0 (Aidoo 90.)

KORÁBBAN
Atlético Madrid–Mallorca 3–1 (De Paul 45+2., Morata 47., Carrasco 77., ill. Nasztaszics 20.)
Getafe–Almería 1–2 (Mayoral 71., ill. L. Suárez 7., 58.)
Kiállítva: Djené (Getafe, 45+3.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Cádiz–Osasuna 0–1 (R. García 63.)
Kiállítva: Ezalzuli (Osasuna, 85.)
Real Betis–Real Sociedad 0–0
Girona–Real Madrid 4–2 (Castellanos 12., 24., 46., 62., ill. Vinícius Júnior 34., L. Vázquez 85.)