A La Liga 31. fordulójában a Girona – nem kis meglepetésre – 4–2-re megverte odahaza a Real Madridot!

Estadi Montilivi, 13 306 néző. Vezette: Javier Iglesias Villanueva
Girona:
Gazzaniga – Arnau Martínez, Bueno, Juanpe, Miguel Gutiérrez (Javi Hernández, 88.) – Romeu – Yan Couto, Cihankov (Valery Fernández), Iván Martín (Artero, 90+2.), Riquelme (Reinier, 88.) – Castellanos (Stuani, 72.). Vezetőedző: Míchel
Real Madrid: Lunyin – Carvajal (L. Vázquez, 79.), É. Militao, Rüdiger, Nacho (Camavinga, 52.) – Valverde, Kroos, Modric (Tchouaméni, 63.) – Asensio, Rodrygo (Mariano Díaz, 79.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Castellanos (12., 24., 46., 62.), ill. Vinícius Júnior (34.), L. Vázquez (85.)

A Real Madrid a Girona elleni mérkőzéseinek mindössze 40 százalékát nyerte meg a La Ligában, és ez a királyi gárda negatív rekordja a sorozatban, Carlo Ancelotti 26 csapat ellen vezette a csapatát a ligában, és csak a Girona ellen nem nyert soha – a címvédő ezzel a statisztikával a háta mögött érkezett meg a Gironához.

Ahol kissé tartalékosan a nagyon tartalékos házgazda ellen a védelem ötször is totálisan csődöt mondott az első 50 percben: Rodrigo Riquelme és Viktor Cihankov még kihagyta a maga helyzetét, de Taty Castellanos nem adott kegyelmet, a szünetig duplázott, majd a 46. percben ismét betalált.

Egyedül Marco Asensio és Vinícius Júnior játszott legalább közepesen a Realból (hiába mérgelődött többször is látványosan Ancelotti), a brazil szélső szépíteni tudott még a szünet előtt.

Egy védőn megpattanó labdát a sokadszor elmélázó Éder Militao mellől közelről a kapuba fejelt Taty Castellanos, ezzel végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Ancelotti beküldte Eduardo Camavingát és Aurélien Tchouaménit, majd a hajrában beállt Mariano Díaz is – mint láthatjuk, vannak azért gyenge pontjai a Real keretének...

A hazai védőkkel és szurkolókkal nagy csatában lévő Vinícius Júnior remekül szolgálta ki Lucas Vázquezt, de ez csak szépségpötty volt a madridiaknak ezen a meccsen.

Ha győz szerdán az Atlético Madrid, a Real második helye is veszélybe kerül – a Barcelona ugyebár magabiztosan és nagy léptekkel menetel a bajnoki cím felé. 4–2

A legtöbb gól egy meccsen a Real ellen

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Asensio beadása a kapusé.

Három perc a ráadás.

90. perc Vinícius kiharcol egy szögletet még a végére, a beadás Coutóé. Aki 5 perce jelezte: kész, ennyi, nem bírja tovább, azonnali cserét kér.

89. perc Couto összehoz egy szögletet a Realnak, de nagyon rossz Kroos beadása.

88. perc A Real által kölcsönadott Reinier és Javi Hernández be, Gutiérrez és Riquelme le.

87. perc Asensio indítása rossz, kirúgás.

85. PERC ÚJABB REAL-GÓL, a bal oldalon öt ember között cselezgető Vinícius passzát LUCAS VÁZQUEZ ballal a jobb sarokba vágja félmagasan, kissé balról, öt méterről, Fernández mellől. 4–2!

80. perc Kroos ívelését Díaz a bal sarok mellé fejeli 10-ről, Juanpével ütközve.

79. perc Mariano Díaz és Lucas Vázquez be, Rodrygo és Carvajal le.

76. perc Balról, három méterről éles szögből a kapu mellé lő Fernández.

75. perc Tchouaméni passzát 18-ról a léc fölé vágja jobbal Rodrygo. Modric szomorúan ül, a bal combján egy jegestömlővel.

Plusz egy? Az előző 5 hazai bajnokijából 4-et megnyert a Girona.

72. perc Christian Stuani és Valery Fernández be, Castellanos és Romeu le. Míchel (aki nem a Real-legenda karmester Míchel) már biztos a győzelemben.

2018-ban nem kapott ki egyszer sem legutóbb újonc a Real ellen (Levante).

65. perc Éder Militao belerúg picit Castellanosba, sárga lap.

63. perc Aurélien Tchoauméni be, Modricnak nem ment ma.

Mesternégyesek a Real ellen

Castellanos előtt Robert Lewandowski lőtt 4 gólt a Realnak: a 2013-as BL elődöntőben – jelenti a Mike-news.

62. PERC TATY CASTELLANOS NAGY NAPJA, megelőzi Militaót, és négy méterről, picit balról félmagasan a kapu közepébe fejeli Riquelme a bevetődő Carvajalon megpattanó jobb oldali, jobblábas beadását. 4–1!

52. perc Eduardo Camavinga be, Nachónak nem ment ma.

Mesterhármasok a Real ellen

50. perc Riquelme bal oldali szögletét Castellanos nem éri el rendesen fejjel az ötösön, majd nagyot esik az előtte eleső Militaón.

48. perc Vincius szépen megy el a bal szélen, de a beadása rossz.

46. PERC TATY CASTELLANOS-GÓLLAL! Couto lefutja Nachót a jobb oldalon, Castellenos jobbal a kapu közepébe lő öt méterről, középről, Militao és Carvajal közül. A visszalépő Valverde sem érte előtte el a labdát: 3–1!

46. PERC FOLYTATJUK!

Vinícius: 48 meccs az idényben, 22 góllal és 18 gólpasszal.

Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Vinícus megindul, Gutiérrez odalép, a szélső elesik, Juanpe takarít.

45+1. perc Couto kissé jobbról a bal felső sarok mellé lő jobbal, 12-ről.

Két perc a ráadás.

43. perc Arnau Martínez odarúg Viníciusnak, sárga lap és eltiltás. Volt egy kis könyökös is. Nem is kicsi.

A Girona 31 forduló alatt 23-szor kapott gólt az első félidőben, csak az Elche (34) és az Espanyol (25) többet.

38. perc
A Couto indította Riquelme nem sokkal lő a bal felső mellé kissé balról, 16 méterről. Jobbal, Militao ismét lemaradt.

37. perc Couto passzát Castellanos jobbal a jobb alsóba rúgná kissé jobbról, 18-ról, Lunyin vetődve fogja a labdát.

37. perc Vinícius Júnior kap sárga lapot reklamálásért.

34. PERC SZÉPÍT A REAL! Asensio emel a 16-os jobb sarka elől ballal a túlsó alsó elé, a kapus nem jön, a védők nem mozdulnak, VINÍCIUS JÚNIOR két lépésről a jobb, azaz a rövid alsó sarokba fejeli a labdát. A kapus lába között: 2–1!

Miután ebben a szezonban az első hat idegenbeli meccsét megnyerte a ligában a Real, azóta 9-ből 4-et nyert csak meg.

Ancelotti 26 csapat ellen vezette a Realt a ligában... csak a Gironát nem tudta legyőzni!

28. perc Összefut két madridi védő a 16-oson, Militao és Nacho, Cigankov jobbal a léc fölé lő!

27. perc Modric passzát Valverde 17-ről, kissé jobbról a jobb alsó mellé vágja.

24. PERC KETTŐ NULLA, egy bedobást visszakap Martínez, aki a saját térfeléről indít, az előnyösebb helyzetben lévő Militao elalszik, és kissé jobbról, 14 méterről TATY CASTELLANOS jobbal a kapu közepébe lő... Lunyin lába között. 2–0!

22. perc Az összerugdosott Vinícius kicselezi a fél Gironát, a jobb sarok elől okosan visszagurít Rodrygónak, aki jobbal 14-ről tíz méterrel a bal felső sarok fölé lő.

19. perc Bueno és Rüdiger összerúg, kettős ápolás.

Castellanos: 29 bajnoki, 8 góllal és 1 gólpasszal.

16. perc Couto a 16-os előtt, nem lő, szereli Kroos.

14. perc Viníciust ellöki Castellanos, lökdösődés. A szélső kap a nézőktől is.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

12. PERC VEZET A GIRONA, TATY CASTELLANOS BETALÁL! Az ötösről, középről a bal alsóba fejeli a volt realos Gutiérrez balról érkező beadását, a madridi védelem teljes csődje közben. 1–0!

11. perc Bueno ellöki a bal oldalon a zseniális cselt bemutató Viníciust... tovább.

10. perc Az atléticós cserejátékos, Riquelme elmegy a bal szélen Carvajal mellett, de rossz a beadás.

9. perc Carvajal lő az ötös elől jobbal kapásból kapura Nacho keresztpassza után, de blokkol szépen Juanpe.

5. perc Nacho bal oldali, ballábas beadását kitolja a léc alól Gazzanigga, a korner veszélytelen. Valverde lőne aztán a 16-os elől a bal alsóba, a kapus vetődve kitolja onnan a labdát.

1. perc Modric bal oldali beadását Rodrygo két méterről kapura sarkazza, de közbelép Bueno.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.