La Liga: az Atlético legyőzte a Mallorcát a 120. születésnapon

M. B.M. B.
2023.04.26. 21:37
Morata és Carrasco döntötte el a Mallorca elleni mérkőzést (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid 3–1-re legyőzte a Mallorcát hazai környezetben, míg az Almería 2–1-re nyert a Getafe vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában.

ATLÉTICO MADRID–MALLORCA 3–1

Ünnepi hangulatban kezdődött az Atlético és a Mallorca meccse, mivel a madridi drukkerek a klub alapításának napra pontosan a 120. évfordulóját ünnepelték. Ehhez képest a vendég Mallorca hideg zuhannyal „köszöntötte” a „matracosokat” a 20. percben: jól elvégzett szöglet nyomán Copete a hosszú sarok irányába csúsztatta a labdát, amelyet a bevetődő Matija Nasztaszics a kapuba bólintott. 0–1

A Simeone-csapat válasza a szünet előtt érkezett: a Rajkovics kapusról lecsorgó labdát Rodrigo De Paul bombázta a hálóba. 1–1

A fordulás után két perccel már vezetett is az Atleti: Molina kiváló beadásából Álvaro Morata védhetetlenül fejelt a kapu bal oldalába. 2–1

A kapott gól hatására Javier Aguirre becserélte a kispadon ülő nagyágyúkat, Li Kang Int és Muriqit, de gólt újra a „matracosok” szereztek: a vendégek labdavesztés után Griezmann ugratta ki Carrascót, aki a teljesen egyedül gyalogolt a kapuig, majd Rajkovicsot elfektetve a hálóba helyezett. 3–1

GETAFE–ALMERÍA 1–2

A mérkőzést megelőzően sokan biztosra vették a hazai sikert: Quique Sánchez Flores csapata az elmúlt hetekben rendre jól szerepelt a saját közönsége előtt, míg az Almería a bajnokságban egyedüliként még nem nyert meccset idegenben.

Ehhez képest alaposan bekezdett Rubi együttese: a kolumbiai Luis Suárez a meccs elején távoli bombával szerezte meg a vezetést, majd a szünet után sakk-mattra kijátszott akció végén lőtt a Getafe kapujába. Az első félidő hosszabbításában ráadásul a hazai csapatból Djenét kiállították, így minden adva volt ahhoz, hogy az andalúziai csapat megtörje a jeget.

A madridi „kékek” ezzel együtt nem adták fel: a 71. percben Borja Mayoral talált be szemrevaló támadás végén. Ennél többet azonban nem tudott összehozni az emberhátrányban játszó Getafe, így az Almería megszerezte idénybeli első idegenbeli sikerét, megszakítva kínos sorozatát. 1–2

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Atlético Madrid–Mallorca 3–1
(De Paul 45+2., Morata 47., Carrasco 77., ill. Nasztaszics 20.)
Getafe–Almería 1–2 (Mayoral 71., ill. L. Suárez 7., 58.)
Kiállítva: Djené (Getafe, 45+3.)

KÉSŐBB
22.00: Celta Vigo–Elche
22.00: Rayo Vallecano–Barcelona (Tv: Spíler2)

KEDDEN
Cádiz–Osasuna 0–1 (R. García 63.)
Kiállítva: Ezalzuli (Osasuna, 85.)
Real Betis–Real Sociedad 0–0
Girona–Real Madrid 4–2 (Castellanos 12., 24., 46., 62., ill. Vinícius Júnior 34., L. Vázquez 85.)

1. Barcelona 30 24 4 2 54–9 +45 76
2. Real Madrid 31 20 5 6 65–28 +37 65
3. Atlético Madrid 31 19 6 6 50–23 +27 63
4. Real Sociedad 31 16 7 8 39–29 +10 55
5. Betis 31 14 7 10 39–33 +6 49
6. Villarreal 30 14 5 11 39–30 +9 47
7. Athletic Bilbao 30 13 7 10 42–30 +12 46
8. Osasuna 31 12 8 11 29–32 –3 44