Nem a méret a lényeg, Pedri gólja döntött (Fotó: AFP)

Villarreal, La Cerámica, 21 178 néző. V: A. Hernández Hernández
Reina – Alberto Moreno (Trigueros, 83.), Pau Torres, Albiol, Foyth – Parejo, Capoué, Coquelin (Chukwueze, 36.) – Baena (Mojica, 83.), Morales (Nino, 83.), Pino. Vezetőedző: Quique Setién
Barcelona: Ter Stegen – Koundé, R. Araújo, Christensen, A. Balde – Pedri, F. de Jong, Kessié (Alba, 88.), Gavi – Raphinha (Ferran Torres, 81.), Lewandowski. Vezetőedző: Xavi
Gólszerző:
Pedri (18.)

Sérülés miatt nem léphetett pályára a Villarreal két legjobb csatára, a 17-szeres spanyol válogatott Gerard Moreno és a szenegáli Nicolas Jackson, de a kiváló balhátvéd, Alfonso Pedraza, valamint a technikás karmester, Giovani Lo Celso sem – igaz, velük a fedélzeten sem a sárga mezesek lettek volna a Barcelona elleni mérkőzés esélyesei.

A remek formában lévő katalánok csak háromszor villantak meg az első félidőben, Robert Lewandowski két helyzetet is kihagyott, a lengyel kiváló passzát ellenben Pedri a kapuba vágta. Mégis a hazaiak térhettek volna előnnyel pihenőre, ám a 35 éves középcsatár, José Luis Morales mindkét hatalmas ziccerét elpuskázta.

Nagyon kemény mérkőzés volt, röpködtek az acélkemény, kegyetlen és olykor sunyi belépők, a hazai szűrő, Francis Coquelin nagyon súlyos térdsérülést szenvedett az első félidőben (éppen egy ártatlannak tűnő szituációban).

Lewandowski harmadszorra sem tudott túljárni a Barcelona-nevelés legendás kapus, a negyvenesztendősen is remeklő Pepe Reina eszén, a korábban szintén a Barca alkalmazásában álló mester, Quique Setién beküldte a hajrára a volt barcelonai Manu Triguerost, aki kihagyott egy óriási ziccert, a szintén csereként beálló Samuel Chukwueze pedig ugyan a kapuba talált, de lesről.

Ha nem is díszlépésben, de ismét győzött a Barcelona, és tovább menetel a bajnoki cím felé. 0–1

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA

Korábban
Cádiz–Girona 2–0(Escalante 6., Sergio Guardiola 34.)
Valencia–Athletic Bilbao 1–2(Castillejo 17., ill. N. Williams 30., Sancet 72.)
Almería–Real Betis 2–3
(L. Suárez 27., Samú Costa 63., ill. Rodri 6., Canales 42., Guardado 70.)
Sevilla–Mallorca 2–0(en-Nesziri 28., Gil 40.)
Getafe–Rayo Vallecano 1–1(Ünal 77., ill. Arambarri 38. – öngól)
Kiállítva:Carles Alená (Getafe, 54.)
Celta Vigo–Atlético Madrid 0–1(Depay 89.)

20. Elche20161315–40–259

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc EZ SINCS BENT! Pino fejeli Trigeros elé a labdát, aki ballal 12-ről, középről vérhólyagot rúg a labdába. Balról Nino középre rúgja a labdát, de közbelép Chistensen.

90+2. perc Lewandowski jobbal a jobb alsóba lőne 17-ről, középről, Reina vetődve véd.

Négy perc a ráadás.

A szélső négy hazai meccsén pedig 3 gólt lőtt a Barca ellen!

90. perc Chukwueze a jobb alsóba lő ballal az ötös jobb sarkáról, Pino sarkazásos passza után, de LES!

89. perc Jordi Alba be, Kessié le.

84. perc Parejo passzát Chukwueze ballal a jobb felső mellé nyesi picit jobbról, 19 méterről.

83. perc Hármas hazai csere: Morales, Baena és Moreno le, Fernando Nino, Manu Trigeros és Johan Mojica be.

A bajnokságban nem kapott gólt a Villarreal a mérkőzések utolsó negyedórájában, ez ligarekord. A hajrában legutóbb Koundé talált be nekik, még a Sevilla színeiben.

81. perc A brazilnak időhúzásért sárga lap.

81. perc Raphinha lemegy, Ferran Torres váltja.

A Barcelona, a Manchester United és a Napoli teljesít legjobban a vb-t követően.
Kettőről nyolc pontra duzzadt a különbség az FC Barcelona és a Real Madrid között. A „királyiak” szekerének kereke megsérülhetett, nem megy úgy, ahogyan azt várni lehetett tőlük, hat meccsen 10 pontot szereztek, ezzel szemben a katalánok tizenhatig jutottak – veretlenül –, s immár ötmeccses nyereségszériának örülhetnek. A Xavi által irányított alakulat nyolcpontos előnyre tett szert legnagyobb riválisával szemben.

72. perc Pedri jobbról a jobb sarok elé fejeli a szabadrúgást, Araújo éles szögől a rövid felső fölé fejeli a labdát.

71. perc Alberto Moreno nem éri utol Pedrit, odakap bal kézzel a hátához. Sárga lap és eltiltás.

68. perc Raphinha ballal 19-ről kapura lő, félmagasan, hatalmasat vetődve véd azonban a bal sarok előtt Reina!

63. perc Lewandowski ütempasszát jobbal az ötös jobb sarkáról jobbal a jobb, azaz a túlsó sarka mellé teszi Raphinha. Pedri ideges, belül kérte a labdát.

62. perc Gavi elfejeli a labdát Albiol elől, Pedri megindulna, Dani Parejo elkapja a derekát.

61. perc Lewandowski keresztpasszára kivetődik szépen Reina Raphinha elé.

60. perc Mekkora mentés, Parejo pazar passzát kapura vágná jobbal az ötösről Pino, de érkezik becsúszva Araújo.

58. perc Jules Koundé odakönyököl Baena orrára, sárga lap.

55. perc Lewandowski nem lő az ötös jobb sara elől, pocsék a beadása Kessiének, sárga lap a Baenát bokán cserdítő Frenkie de Jongnak.

51. perc Gavit megröpteti Capoué, tovább, Balde jobb oldali beadását a léc fölé fejeli az ötös elől Lewa!

50. perc Balde három csodás csellel az ötösre lopja magát, de keresztez Albiol. Jó az öreg...

49. perc Alejanro Baena ellöki Lewandowskit, megvan a 9. sárga lapja ebben az idényben.

46. PERC FOLYTATJUK!

A Barcelona legutóbbi 10 idegenbeli meccsén veretlen a valenciai csapatok ellen a La Ligában, és ebből kilencet megnyert, az az utolsó ötöt is – ez a leghosszabb győzelmi futamuk egy tartománybeli ellenfelekkel szemben!

2020 után veszíthet ismét sorozatban háromszor a Villarreal e sorozatban.

Diego Forlán 5

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc NINCS BENT!
Pedri bakija után (pocsék passzát nem éri el becsúszva sem Koundé) Morales kapura viszi a labdát, ballal a jobb alsó mellé lő az ötös bal sarkáról, Christensen mellől.

Három perc a ráadás.

44. perc Moreno Détári-szögből a hosszú felső fölé-mellé lő.

43. perc Ronald Araújo kezez a bal szélen Chukwueze szerelése közben, sárga lap és eltiltás.

Ebben az idényben 15-ször nem kapott gólt a Barca, idényrekord a topligákban.

40. perc Moreno szögletét rosszul találja el az ötös bal sarkának előterében Pino.

38. perc Pau Torres kap sárga lapot reklamálásért.

Az előző 11 olyan alkalommal, aki vezetést szerzett itt, 7-szer nyert, 4-szer iszelt.

36. perc Samuel Chukwueze váltja, szűrő helyett szélső.

35. perc Leviszik a szűrőt, aki nagyon szenved, a fejét is betakarják. VASTAPS. A szakértők szerint az első képek alapján szalagszakadás...

32. perc Jaj, Coquelinnek nekimegy Kessé, a hazai játékos térde kifordul. Csere lesz, és ez súlyos sérülés szerintünk. Hordágy. Ez volt ma Kessié legkisebb szabálytalansága, ebből lett a legnagyobb baj.

30. perc Gavi nem adja haza a labdát, ellöki őt Torres, Morales tízről kapura lő, véd Ter Stegen, de már szabadrúgás lökés miatt.

25. perc
De Jong remek passzát Lewandowski az ötös jobb sarka elől ballal kapura rúgja, Reina jobbra vetődve hatalmasat véd.

19. perc Moreno! Jobbal vérhólyagot rúg a labdába a Baena passzával meginduló Parejo fifikás emelése után, 11-ről, középről, hatalmas gólhelyzet volt!

A Barcelona ellen 2007 és 2008 között a La Ligában három egymást követő győzelem után a Villarreal a legutóbbi 27 meccséből csak egyet nyert meg a katalánok ellen az élvonalban, 2022 májusában.

18. PERC VEZET A BARCELONA! Koundé labdaszerzése után De Jong, Raphinha és Lewandowski is villámgyorsan passzol, végül PEDRI kissé jobbról, hat méterről jobbal a jobb alsóba lő. Albiol lemaradt róla: 0–1!

14. perc Kessié nekifut Coquelinnek, ápolás.

13. perc Pino sunyi módon odarúg Araújónak, nincs sárga lap.

11. perc Kessié orron csapja Capouét, tovább. Nagyon szenved a hazai játékos, fekszik a földön. Ápolást kér.

9. perc Araújo szereli a 16-oson a Moreno beadásával kapura törő Pinót, majd nagyot sprintel a labdáért.

7. perc Pedri jobbról az ötösre emeli a labdát, Gavit szereli fejjel Foyth. A világbajnok Foyth!

3. perc Helyzettel, de Lewa jobbal az ötösről jobbal a kilépő Reinába lő! Albiol lemaradt a lengyelről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta sárgában, a vendégek piros-kék-szürke mezben és szürke nadrágban.

Nemrég hunyt el Marcos Alonso édespja, a remek futballista, Marcos Alonso.

Megemlékezünk a mérkőzés előtt a fölrengések törökországi és szíriai áldozataira.

Egy kis örökmérleg: 49 mérkőzés, 9 villarrealos és 30 barcás sikerrel, 58, ill. 104 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Pedraza, Lo Celso, Moreno, Nicolas Jackson sérült, a vendégektől Sergio Busquets és Ousmane Dembélé maródi.

Ragyogó idénye van a Barcelonának, mérkőzései nagy részét uralja. Nyomás alá akarjuk helyezni ellenfelünket, amikor nálunk a labda, igyekszünk veszélyesek lenni. Nehéz gólt szerezni a katalánok ellen, biztosan alkalmazkodnunk kell hozzájuk vasárnap. De nem félünk tőlük, győzni akarunk. Pau TORRES, a Villarreal védője.

A katalánok ellen ő és Gerard Moreno sem tudja vállalni a játékot, José Luis Morales kezd.

A Barcelona is kényelmesen érezheti magát vasárnap Villarrealban, mert akármennyire is nehéz a „sárga tengeralattjáró” ellen idegenben játszani, a katalánok legutóbb 2007 októberében kaptak ki a Cerámicában (1–3), azóta 13 bajnokin kilenc győzelem és négy döntetlen a mérlegük Aggódnak a Villarreal-szurkolók: Gerard Moreno a napokban nem végzett teljes értékű edzésmunkát. A bajnoki idényben öt gólt szerző és két gólpasszt adó harmincéves csatár a társaitól külön dolgozott, előbb a pálya szélén, majd az edzőteremben. A Villarreal második számú csatára, Nico Jackson sérüléssel bajlódik.

„Miután megnyertem első trófeámat, azt éreztem: itthon vagyok. Megvan az első cím, gondolkodhatok a következőn. Nemcsak nekem, az egész csapatnak fontos volt ez az aranyérem, ám a fiatalokat ki kell emelni. A siker révén még magabiztosabbak lehetnek, és jobban érezhetik magukat, amit láthatunk is tőlük a pályán.”

Lewandowski tavaly nyáron szerződött a Bayern Münchentől a Barcelonához, minden sorozatot figyelembe véve 26 mérkőzésen 23 gólt és öt gólpasszt jegyez, s már megnyerte első kupáját a klubbal, miután csapata 3–1-re legyőzte a Real Madridot a spanyol Szuperkupa-döntőben.

„Hihetetlen játékos volt, mindent tudott a pályán, ahogy most vezetőedzőként – mondta a Bein Sportsnak a 34 éves támadó. – Mindenben követjük őt, tudjuk, hogy jó irányt mutat. A Barcelona előtt két évig Katarban dolgozott, tapasztalatokat szerzett. Nagy különbség van a játékos és az edzői szakma között, még akkor is, ha kiváló futballista volt valaki. Xavi tudja, mi a feladata, jó úton jár.”

Ha a tétmeccseket vizsgáljuk, a legutóbbi 15 meccsen 14 győzelem és egy döntetlen a katalánok mérlege, s ebben az időszakban bejutottak a Király-kupa elődöntőjébe, továbbá megnyerték a spanyol Szuperkupát. Sokan szerint Robert Lewandowski kiváló formája miatt szárnyal a Barcelona, ám a lengyel csatár legutóbbi nyilatkozatában Xavit, az együttes vezetőedzőjét méltatta.

A La Ligában a Barcelona a Villarreal elleni idegenbeli bajnokin folytathatja kitűnő sorozatát. PARÁDÉS FORMÁBAN VÁRJA a Villarreal elleni vasárnapi meccset a Barcelona. A katalánok a legutóbbi 11 bajnokijukon veretlenek, tíz győzelmet és egy döntetlent könyveltek el, fölényesen vezetik a bajnokságot a címvédő Real Madrid előtt. Legutóbb éppen a fővárosiak tudták legyőzni a La Ligában a Barcelonát, október 16-án hazai pályán 3–1-re nyertek.

Sajtótájékoztatót tartott az FC Barcelna elnöke, Joan Laporta, mely során beszélt többek között a klub pénzügyi helyzetéről, a bajnoki címért folytatott küzdelemről, a Szuperligáról, valamint a közelgő stadionfelújításról is.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VILLARREAL–BARCELONA MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!