La Liga: már megint kikapott a Cavanit is elveszítő Valencia

P. K.P. K.
2023.02.11. 22:59
Cavanit már a 16. percben le kellett cserélni a Valencia–Bilbao meccsen (Fotó: AFP)
A spanyol La Liga 21. fordulójában a hazai pályán játszó Valencia hiába szerezte meg a vezetést a Bilbao ellen, 2–1-es vereséget szenvedett.

A 21. forduló előtt kieső, 18. helyen álló, a legutóbbi négy tétmeccsét elveszítő Valencia a 8. helyezett Athletic Bilbaót fogadta szombat este, és kimondottan jó első félidő játszottak a csapatok.

A hazai szurkolótábor egy része a vezetőség elleni tiltakozásképpen nem vett részt a találkozón, így nem láthatta Samu Castillejo gólját a 17. percben (a támadó hét méterről, balról lőtt a hosszú alsóba). Szinte rögtön azután szerezték meg a vezetést a hazaiak, hogy Edinson Cavanit sérülés miatt le kellett cserélni. Az első félidő hazai részről hozott még egy látványos, ollózós lövést a Cavanit váltó Hugo Duro előadásában, a másik oldalon pedig Nico Williams szép szóló végén egyenlített.

A második félidőben viszont csak a Bilbao szerzett gólt, Oihan Sancet találata (Inaki Williams balról érkező labdáját középről, 11 méterről lőtte laposan a kapuba) pedig azt jelenti, hogy Gennaro Gattuso leváltása után a Valenciát ideiglenesen irányító Voro a harmadik bajnoki mérkőzésén is kikapott a „denevérekkel”.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ
SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

Valencia–Athletic Bilbao 1–2 (Castillejo 17., ill. N. Williams 30., Sancet 72.)
KORÁBBAN
Almería–Real Betis 2–3 (L. Suárez 27., Costa 63., ill. Rodri 6., Canales 42., Guardado 70.)
Sevilla–Mallorca 2–0 (en-Nesziri 28., Gil 40.)

1. Barcelona 20 17 2 1 42–7 +35 53
2. Real Madrid 20 14 3 3 40–17 +23 45
3. Real Sociedad 20 12 3 5 28–19 +9 39
4. Atlético Madrid 20 10 5 5 29–17 +12 35
5. Betis 21 10 4 7 27–22 +5 34
6. Athletic Bilbao 21 9 5 7 31–22 +9 32
7. Rayo Vallecano 20 9 5 6 27–22 +5 32