La Liga: négygólos meccsen ikszelt az Espanyol és a Girona, nyert a Mallorca

R. D. P.R. D. P.
2023.01.07. 20:37
Egygólos hazai siker született a Mallorca és a Real Valladolid esti összecsapásán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójának szombati játéknapján. Nyolcadik döntetlenjét játszotta az idényben a kiesőjelölt Espanyol: a barcelonaiak hazai pályán a Gironával találkoztak.

Mindkét csapat nagyot küzdött, végül a Mallorca gazdagodott három ponttal (Fotó: Getty Images)

Talán nem túlzás azt állítani, hogy a mallorcai esemény egyik legérdekesebb jelenete az volt, amikor a helyi szurkolók az argentin válogatottal csúcsra érő Lionel Scaloninak gratuláltak a meccs előtt – a dél-amerikaiak szövetségi kapitánya korábban a klub játékosa volt.

Az első félidőben a vendégek többet birtokolták a labdát, de igazán nagy helyzet egyik kapu előtt sem adódott.

A fordulást követően már változott a helyzet, a Mallorca átvette az irányítást – igaz, a ziccerek ezúttal is elmaradtak. Egészen a 94. percig, amikor is a csereként beállt Abdón Prats érkezett Pablo Maffeo beadására, fejjel. Ez közvetlenül a végső sípszót megelőzően történt, így a vendégeknek már nem maradt idejük válaszolni.

A Mallorca a sikerének köszönhetően megelőzte a fordulóban pont nélkül maradó Valenciát a tabellán – a gárda a 10. helyet foglalja el. A nem túl jó formában lévő Valladolid a 15. pozícióban tanyázik.

A vendég Girona jutott először vezetéshez az Espanyol ellen: Toni Villa a 32. percben volt eredményes. A fordulást követően Javi Puado és Joselu is betalált, így a barcelonaiak megfordították a mérkőzés állását. A végén mégis osztozkodtak a pontokon a felek, Yangel Herrera ugyanis a hajrában egyenlített.

Az Espanyol nem lehet elégedett az iksszel, hiszen a csapat kieső helyen áll a La Ligában. A Girona 12. a tabellán.

SPANYOL LA LIGA
16. FORDULÓ
Mallorca
–Valladolid 1–0 (Abdón 90+4.)
Espanyol–Girona 2–2 (Puado 51., Joselu 76., ill. T. Villa 32., Y. Herrera 85.)

VASÁRNAP
14.00:Almería–Real Sociedad (Tv:Spíler2)
16.15:Rayo Vallecano–Betis (Tv:Spíler2)
18.30:Sevilla–Getafe (Tv:Spíler2)
21.00:Atlético Madrid–Barcelona (Tv:Spíler2)– élőben az NSO-n!

HÉTFŐN
21.00:
Athletic Bilbao–Osasuna (Tv:Spíler2)

Korábban
Villarreal–Real Madrid 2–1 (Pino 47., Gerard Moreno 63. – 11-esből, ill. Benzema 60. – 11-esből)
Elche–Celta Vigo 0–1(Aspas 5.)
Valencia–Cádiz 0–1(R. Alcaraz 9.)