Barcelona: eljárás indul az edzést megtagadó Arthur ellen

K. T. I.K. T. I.
2020.07.28. 21:45
null
Arthur büntetésre számíthat Barcelonában (Fotó: AFP)
A Marca beszámolója szerint büntetés várhat Arthurra, az FC Barcelona brazil középpályására. A következő idényt már a Juventusban megkezdő labdarúgó megtagadta az edzéseken való részvételt, és szerette volna kikényszeríteni a klubvezetésből, hogy felbontsák a szerződését. A spanyol lap szerint viszont nem jöttek be a számításai, sőt, komoly büntetésre számíthat.

 

Mint arról beszámoltunk, a Sport keddi száma már az Arthur lázad” szalagcímmel jelent meg. A katalán újság beszámolója szerint a 23 éves brazil középpályás nagyon haragszik Quique Setiénre, a Barcelona vezetőedzőjére, amiért egyáltalán nem számol vele, amióta hivatalossá vált, hogy az idény végén a Juventusba igazol. Arthur ezért nem érzi szükségesnek, hogy visszatérjen rövid nyári szabadságáról Brazíliából Spanyolországba, és állítólag közölte jelenlegi együttesével, hogy a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszának hátralévő részében nem is szeretne már játszani. A Catalunya Radio úgy tudja, a futballista képviselői jelenleg a mielőbbi elválás feltételeiről kezdeményeztek tárgyalást a katalán klubbal.

Ebből viszont a Marca információi szerint nem lesz semmi, sőt. A Barcelona fegyelmi eljárásba kezdett Arthurral szemben. A lap a lehetséges szankciókat nem részletezi, ám hangsúlyozza, a katalán klub vezetőségének nem áll szándékában felbontani a brazil szerződését.

Mint ismert, a Barcelona és a Juventus június végén egyezett meg egymással arról, hogy a nyári átigazolási időszakban gyakorlatilag elcseréli egymással Arthur és Miralem Pjanic játékjogát – a Juve tízmillió euróval többet fizet előbbiért, mint a Barca a bosnyák játékosért –, de amíg Pjanic azóta is rendszeresen lehetőséghez jut az olasz bajnok torinói egyletben, addig Arthur a transzfer bejelentése óta egy percet sem játszott a katalánoknál.

Legfrissebb hírek

Napra pontosan három hónap után nyert az Elche, odahaza győzött a Levante és az Osasuna is

Spanyol labdarúgás
7 órája

A Villarreal fellépett a dobogóra

Spanyol labdarúgás
2026.03.20. 23:00

„Ezért is egyedülálló Leo” – Cristiano Ronaldo után Messi is elérte a 900 gólos határt

Minden más foci
2026.03.19. 13:00

Már a hétvégén játszhat a Barcelona lecserélt kapusa – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.03.19. 11:09

Fontos mérkőzésekről hiányozhat Thibaut Courtois

Spanyol labdarúgás
2026.03.19. 10:49

„A második félidőben új, fokozott önbizalmat láttam a csapat játékában” – Hans-Dieter Flick a Barcelona kiütéses győzelme után

Bajnokok Ligája
2026.03.19. 08:00

Kétszer is egyenlített a Newcastle, de a hét gólig jutó Barcelona jutott be a BL-negyeddöntőbe

Bajnokok Ligája
2026.03.18. 20:40

Pau Cubarsí: Mindenképpen tovább kell jutnunk

Bajnokok Ligája
2026.03.18. 11:15
Ezek is érdekelhetik