Spanyol bundabotrány: újabb 14 személyt vettek őrizetbe

MTI MTIMTI MTI
2019.12.27. 21:49
A spanyol rendőrség 14 személyt vett őrizetbe fogadási csalás miatt annak a közös akciónak a keretében, amelyben az olasz hatóságok és az Európai Unió bűnüldöző szervezete, az Europol emberei is közreműködtek.

Az elfogottak a gyanú szerint olasz élvonalbeli mérkőzések eredményét manipulálták.

A mostani egy május végi hasonló spanyolországi – Oikos néven futó – akciónak volt a folytatása, akkor 11 embert, köztük spanyol futballistákat és egy klubvezetőt tartóztattak le bundázás vádjával, első, másod- és alsóbb osztályú találkozók befolyásolása miatt. A rendőrségi beszámoló szerint egy másodosztályú meccs végeredményére az átlagosnál 14-szer nagyobb összeget tettek fel a fogadók.

A tömeges letartóztatásokkal kapcsolatos vádpontok között pénzmosás és korrupció is szerepel.

Legfrissebb hírek

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

De la Fuente: Szép születésnapi ajándék volt

Foci vb 2026
8 órája

Oyarzabal beállította Fazekas László rekordját – statisztikák

Foci vb 2026
10 órája

Statisztikák: először esett három gól az első „taktikai reklámszünet” előtt ezen a vb-n

Foci vb 2026
11 órája

Yamal és Oyarzabal 24 perc alatt lerendezte Szaúd-Arábiát, könnyedén nyertek a spanyolok

Foci vb 2026
11 órája

Végeredmény: Spanyolország–Szaúd-Arábia 4–0

Foci vb 2026
11 órája

Yamal betalált, Oyarzabal duplázott, gólvideók a spanyolok meccséről

Foci vb 2026
12 órája

Öngóllal növelték előnyüket a spanyolok a szaúdiak ellen – videó

Foci vb 2026
12 órája
Ezek is érdekelhetik