Atlético: a Bayern BL-győztes csatára érkezik - hivatalos

Vágólapra másolva!
2014.07.10. 15:10
null
Mario Mandzukic az Atlético Madrid legújabb szerzeménye (Fotó: clubatleticodemadrid.com)
Az Atlético Madrid hivatalos honlapján jelentette be Mario Mandzukic szerződtetését. A Bayern Münchentől érkező horvát válogatott csatár négyéves szerződést kötött a spanyol bajnokkal.

 

A 28 esztendős támadó Robert Lewandowski érkezése után létszámfelettivé vált volna a bajoroknál, így inkább a távozás mellett döntött. A klubváltás nem hatott a meglepetés erejével, hiszen Matthias Sammer, a Bayern sportigazgatója már korábban bejelentette, hogy a két klub szóban megegyezett egymással az átigazolás részleteiről. A felek nem hozták nyilvánosságra Mandzukic vételárát, sajtóhírek szerint 20 millió euró körüli összegért jött létre a transzfer.

A brazíliai világbajnokságon két gólt szerző horvát válogatott támadó a legutóbbi idényben minden sorozatot figyelembe véve 48 meccsen lépett pályára a Bayernben, és 26 gólt szerzett, valamint tíz asszisztot jegyzett, ami egyáltalán nem rossz mutató.

A 187 centiméter magas csatár a mögöttünk hagyott három szezonban 20 gólt fejelt a Bundesligában, amivel megnyerte a vonatkozó rangsort, a 2012-es Bajnokok Ligája-döntőben pedig betalált a Borussia Dortmund ellen 2–1-re megnyert találkozón.

A hazája nemzeti csapatában 52 mérkőzésen 15 gólt szerző Mandzukic 2018-ig kötelezte el magát az Atlético Madridhoz, melynél Diego Costa pótlása lesz a feladata.

Legfrissebb hírek

Bayern: megműtütték Pavlovic szemgödrét, több hetes kihagyás vár rá

Német labdarúgás
7 órája

Gyász: elhunyt a Bayern kapusának a fia

Német labdarúgás
23 órája

Története egyik legjelentősebb transzferét kötötte meg a dunaszerdahelyi labdarúgóklub

Minden más foci
Tegnap, 17:40

Bayern München: Musiala az év végén térhet vissza

Német labdarúgás
2025.07.31. 17:31

Óriási költekezést csap az Atlético – a végszámlát már a szaúdi tulajdonos rendezi?

Spanyol labdarúgás
2025.07.30. 10:44

Luis Díaz a Liverpooltól a Bayern Münchenhez szerződött – hivatalos

Német labdarúgás
2025.07.30. 10:17

Nőnek a bevételek, de nem szórja a pénzt a Dortmund

Német labdarúgás
2025.07.28. 13:27

Az FTC-ből távozó Ramírez a Lokomotiv Moszkvában folytatja – hivatalos

Minden más foci
2025.07.26. 16:55
Ezek is érdekelhetik