A hazai együttesé volt a meccs, a királyi gárdáé a három pont

2007.09.30. 21:02
Sergio Ramos közeli találatával 1-0-s idegenbeli sikert ért el a bajnoki címvédő Real Madrid a kisebbik madridi derbin, a Getafe otthonában. Ezzel újra az élen a királyi gárda a bajnoki táblázaton a Villarrealt és a Barcelonát megelőzve.
Sergio Ramos az égieknek köszöni meg gólját

TOVÁBBI EREDMÉNYEK A FORDULÓBÓL

6. FORDULÓ:
Almeria - Racing Santander 0-1 (Garay 6.)
Atletico Madrid - Osasuna 2-0 (Garcia 37., Agüero 81.)
Espanyol - Deportivo La Coruna 1-0 (Tamudo 45)
Real Betis - Mallorca 3-0 (Xisco 59., Sbis 77., Edu 91.)
Valladolid - Real Murcia 1-4 (Llorente 48., ill. Lucas 27., Baiano 75., Ivan 81., Abel 87.))
Villarreal - Athletic Bilbao 1-0 (Fuentes 62.)
Levante-Barcelona 1-4 (Viqueira 72.-11-es ill. T. Henry 17., 24., 49., Messi 51.)
Zaragoza-Sevilla 2-0 (D'Alessandro 53., Sergio Garcia 87.)
Igazi derbihangulatban kezdődött a találkozó, a Getafe már a második percben ziccerig jutott.

Ekkor Uche sasként csapott le egy hosszú indításra, majd éppen csak, hogy a kapu fölé löbbölt.

Pár percre rá Robben hívta fel magára a figyelmet cselsorozatával, az utolsó védőben azonban elakadt egyéni akciója.

A 10. percben újra Uche volt a főszereplő a túloldalon, Cannavaro hatalmas hibája után azonban Casillasba lőtte a labdát a támadó.

Erre is volt válasza a királyi gárdának, Sneijder előkészítése után Raúl fejelhetett tisztán 12 méterről, Ustari kíváncsian figyelte, amint a lécen csattan a labda.

A nagy rohanásnak azonban még nem volt vége: a 19. percben Manu del Moral törhetett egyedül kapura, miután sikerült a Real védelme mögé kerülnie, Casillas azonban ezt is a kapufára tudta tornázni.

Az intenzív első húsz perc után aztán visszavettek a csapatok, bár Raúl és Uche is újra megszerezhette volna a vezetést az első játékrészben.

A félidő végén Marcelo hibája után Casquero került százszázalékos ziccerbe, Iker Casillas szenzációs formája azonban most is megmentette a góltól a királyiakat.

A folytatás első perceiben Guti váltotta Drenthét. Uchét továbbra is nehezen tudták tartani a Real-védők, de szerencséjükre gól csak a másik oldalon született.

A 66. percben Raúl, Robben összjáték után Ramos került kihagyhatatlan helyzetbe, s öt méterről nem is hibázott a Real Madrid védője.

Hogy a végére is maradjon izgulnivaló, mindkét csapat eltrafálta a kapufát, de sem Julio Baptistának, sem Cata Diaznak nem volt szerencséje.

A Realnak viszont igen, amely a rendkívül lelkesen játszó Getafe otthonából nem kis szerencsével hozta el a három pontot.

SPANYOL ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (PRIMERA DIVISION)