Férfi röpi Extraliga: győzelemmel zárta a középszakaszt az éllovas

S. SZ.S. SZ.
2023.03.05. 21:32
Hazai pályán nyert a Pénzügyőr (Fotó: Pénzügyőr SE Röplabda, Facebook)
A Pénzügyőr győzelemmel zárta a férfi röplabda Extraliga középszakaszát, miután a felsőház utolsó mérkőzésén vasárnap három játszmában nyert a vendég Kazincbarcika ellen.

Tét nélkül lépett pályára a Pénzügyőr és a GreenPlan-VRCK az Extraliga középszakaszának utolsó fordulójában, hiszen a címvédő az eredménytől függetlenül első, a barcikaiak második helyen zártak. A Barcika Blázsovics Péter és Péter Benedek nélkül utazott a fővárosba, ennek ellenére két játszmán keresztül nagy csatát vívott Jókay Zoltán együttesével.

Az első felvonásban szettlabdákat hárítva, a másodikban véleményes játékvezetői ítéletek után maradtak alul a vendégek. Mivel a harmadik szettet gond nélkül nyerte a Pénzügyőr, győzelemmel zárta a középszakaszt, és a negyeddöntő előtt elsőként választhat majd ellenfelet.

EXTRALIGA, FÉRFIAK, KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ
PÉNZÜGYŐR SE–GREENPLAN-VRCK 3:0
(25, 24, 19)
Kőér utca, 110néző.V:Tillmann, Kiss Z.
PÉNZÜGYŐR:
Dávid Cs.3,Rása9,MAGYAR7,KISS D.12,Nascimento4,KOVÁCS Z.14. Csere:Felicinao (liberó), Tordai2,Tomanóczy2,Tamási, Majoros.Edző:Jókay Zoltán
KAZINCBARCIKA:Páez3,Péter M.9,Juhász P.3,Csoma10,REFFATTI15,Moraes3. Csere:Kiss M. (liberó), Szabó D.4,Warzywoda1,Tarabus, Cziczlavicz2. Edző:Toronyai Miklós
Az eredmény alakulása. 1. játszma:5:3, 10:7, 14:11, 15:15, 19:17, 23:21, 25:24.2. játszma:6:3, 10:7, 14:10, 17:13, 20:16, 23:23.3. játszma:2:5, 11:10, 16:10, 20:14, 23:19

Jókay Zoltán:– Igyekeztünk felpörögni a mérkőzésre egy héttel a kupadöntő előtt, többé-kevésbé sikerült is. Az alapokon kell még egy kicsit csiszolni, és akkor felkészülten várjuk a döntőt.
Toronyai Miklós:
– A múlt heti meccsből mindenkinek sikerült tanulnia, ezúttal akik pályára léptek, odatették magukat. Két szett is huszonöt pont fölött dőlt el: az elsőben mi rontottunk, míg a másodikban téves ítéletek születtek. Nem szoktam a bíráskodással foglalkozni, ezúttal sem szeretnék. Sportemberek vagyunk, sosem esik jól egy vereség, de amit elterveztünk, azt végrehajtottuk.

EXTRALIGA, KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ
FINO KAPOSVÁR SE–MAFC-BME 3:0
(22, 19, 15)
Kaposvár, 350néző.V:Árpás K., Varjasi.
KAPOSVÁR:
ZARKA3,HUBICSKA17,Iván B.1,KALMÁR16,Tóth G.10,Donisthorpe2.Csere.Eördögh (liberó), Lescay3,Tóth K.5.Edző:Szlobodan Prakljacsics
MAFC-BME:Szávai1,Bandi1,KUNERT8,Kulcsár4,Szabó B.10,Sebestyén6.Csere:Tepszis (liberó), Csépke1,Czita3,Gyenes, Szappanos4.Edző:Pápai Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma:4:5, 10:10, 11:15, 16:15, 19:18, 23:22.2. játszma:6:2, 10:7, 13:12, 18:15, 21:19.3. játszma:5:1, 9:5, 13:8, 18:9, 23:13

Szlobodan Prakljacsics:– Ezúttal nem a megszokott csapattal álltunk fel, de akik megkapták a lehetőséget, éltek vele. Örülök a háromszettes győzelemnek, innentől teljes gőzzel készülünk a Magyar Kupa döntőjére.