Női röplabda: Szerbia az első döntős a világbajnokságon

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.10.12. 22:55
null
Hatalmas volt az öröm (Fotó: AFP)
Elsőként a címvédő szerb válogatott jutott döntőbe a holland-lengyel közös rendezésű női röplabda-világbajnokságon, miután a szerdai, gliwicei elődöntőben 3:1-re legyőzte az amerikai csapatot.

 

Az első két szettben az európaiak játszottak jobban, de a harmadikra megtalálta a ritmust az olimpiai aranyérmes amerikai együttes, és szépített. A negyedik felvonás sokáig szorosan alakult, de az olasz Daniele Santarelli irányította szerbek a végjátékban legjobb játékosuk, a 32 pontig jutott Tijana Boskovic klasszisteljesítményének köszönhetően kiharcolták a döntőbe jutást.

A másik ágon csütörtökön, Apeldoornban az Európa-bajnok, legutóbb vb-döntős olasz válogatott a brazilokkal csap össze. A bronzmérkőzést és a döntőt szombaton rendezik ugyancsak a hollandiai helyszínen.

NŐI RÖPLABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
ELŐDÖNTŐ
Szerbia
–Egyesült Államok 3:1 (21, 20, -17, 23)

Legfrissebb hírek

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18

Győzelemmel kezdte női röplabda-válogatottunk az Európa-ligát

Röplabda
2026.06.05. 23:58

A nők nyertek, a férfiak döntő szettben kaptak ki a MEVZA-torna rajtján

Röplabda
2026.05.20. 18:50

Kiss Gréta: jó, hogy itt vannak a fiatalok, együtt küzdünk a világbajnoki álomért

Röplabda
2026.05.14. 10:03

A kemény munka mellett a jó közeg kialakítása is cél a magyar női röplabda-válogatottnál

Röplabda
2026.05.13. 18:41

Egyelőre a kupaezüst a legnagyobb sikerük – Pampuch Csaba és Gréta

Képes Sport
2026.05.13. 14:23

Női röplabda: olasz vezetőedzővel folytatja a bajnok Vasas Óbuda

Röplabda
2026.05.01. 10:16

Hollósy László: Gyémántokat találtunk

Röplabda
2026.04.28. 20:24
Ezek is érdekelhetik