Női röpi BL: Sándor Renáta nyolc között a Stuttgarttal

MTI MTIMTI MTI
2019.02.26. 22:18
Sándor Renáta csapata, az Allianz MTV Stuttgart bejutott a női röplabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután a csoportkör utolsó fordulójában 3:1-re győzött a bolgár Marica Plovdiv vendégeként.

A német együttes így négy győzelemmel és két vereséggel zárt – csak a címvédő Vakifbank Istanbultól kapott ki –, ezzel négyese második helyén végzett.

Az egyenes kieséses szakaszba az öt csoportgyőztes mellett a három legjobb második jut, ide pedig a többi csoport hátralévő mérkőzéseinek eredményétől függetlenül a stuttgartiak biztosan bekerülnek.

A Plovdiv elleni meccsen a magyar válogatott ütőjátékos csereként beállva öt pontot szerzett.

A mezőny másik két magyar érdekeltségű klubja közül Pallag Ágnes csapata, a francia RC Cannes a C-csoportban, míg a Szakmáry Grétát foglalkoztató, friss német kupagyőztes SSC Palmberg Schwerin a D jelű négyesben zárt harmadikként.

A negyeddöntő sorsolását pénteken tartják, a találkozókat március 12. és 14., illetve 19. és 21. között rendezik.

A sorozat fináléjára május 18-án kerül sor Berlinben.

Legfrissebb hírek

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18

Győzelemmel kezdte női röplabda-válogatottunk az Európa-ligát

Röplabda
2026.06.05. 23:58

A nők nyertek, a férfiak döntő szettben kaptak ki a MEVZA-torna rajtján

Röplabda
2026.05.20. 18:50

Kiss Gréta: jó, hogy itt vannak a fiatalok, együtt küzdünk a világbajnoki álomért

Röplabda
2026.05.14. 10:03

A kemény munka mellett a jó közeg kialakítása is cél a magyar női röplabda-válogatottnál

Röplabda
2026.05.13. 18:41

Egyelőre a kupaezüst a legnagyobb sikerük – Pampuch Csaba és Gréta

Képes Sport
2026.05.13. 14:23

Női röplabda: olasz vezetőedzővel folytatja a bajnok Vasas Óbuda

Röplabda
2026.05.01. 10:16

Hollósy László: Gyémántokat találtunk

Röplabda
2026.04.28. 20:24
Ezek is érdekelhetik